Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

02 czerwiec 2021 o 10:50

napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:










Gość napisał:


















Witam,













przekazujemy odpad o kodzie ex10 01 01 (żużel) osobom fizycznym. Czy muszę to robić kartą przekazania odpadu?



























KEO zaznaczasz przekazne osobom fizycznym

Dziękuję



































trzeba napisać oświadczenie ( w necie są przykłady ) o tym,że przekazujesz odpad.... panu X na potrzeby własne. on musi mieć ten dokument jak i Ty
A jak wykazać to w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach. Wpisuję te odpady w dziale XIII tab 5 sprawozdania i muszę podać proces odzysku. Który proces mam wybrać - R10?




Zgodny z rozporządzeniem w spr. rodzajów  odpadów które  można  przekazać osobą fizycznych oraz jednostką organizacyjnym niebędącymi przedsiębiorcami do wykorzystania  na własne potrzeby 



a co w sytuacji jeśli przedsiębiorstwo przekazuje żużel dla gminy do utwardzenia powierzchni? Przedsiębiorstwo musi wystawić KPO a czy gmina musi ją przyjąć w systemie BDO? Jak to się odbywa?
F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2021 o 12:28

napisał:


napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:










Gość napisał:












Gość napisał:





















Witam,















przekazujemy odpad o kodzie ex10 01 01 (żużel) osobom fizycznym. Czy muszę to robić kartą przekazania odpadu?



































KEO zaznaczasz przekazne osobom fizycznym

Dziękuję
















































trzeba napisać oświadczenie ( w necie są przykłady ) o tym,że przekazujesz odpad.... panu X na potrzeby własne. on musi mieć ten dokument jak i Ty
A jak wykazać to w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach. Wpisuję te odpady w dziale XIII tab 5 sprawozdania i muszę podać proces odzysku. Który proces mam wybrać - R10?







Zgodny z rozporządzeniem w spr. rodzajów  odpadów które  można  przekazać osobą fizycznych oraz jednostką organizacyjnym niebędącymi przedsiębiorcami do wykorzystania  na własne potrzeby 







a co w sytuacji jeśli przedsiębiorstwo przekazuje żużel dla gminy do utwardzenia powierzchni? Przedsiębiorstwo musi wystawić KPO a czy gmina musi ją przyjąć w systemie BDO? Jak to się odbywa?


 Takie zaświadczenie musi być? mamy gdzieś to w ustawie?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 czerwiec 2021 o 14:15

napisał:


napisał:




napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:










Gość napisał:












Gość napisał:














Gość napisał:
























Witam,

















przekazujemy odpad o kodzie ex10 01 01 (żużel) osobom fizycznym. Czy muszę to robić kartą przekazania odpadu?












































KEO zaznaczasz przekazne osobom fizycznym

Dziękuję































































trzeba napisać oświadczenie ( w necie są przykłady ) o tym,że przekazujesz odpad.... panu X na potrzeby własne. on musi mieć ten dokument jak i Ty
A jak wykazać to w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach. Wpisuję te odpady w dziale XIII tab 5 sprawozdania i muszę podać proces odzysku. Który proces mam wybrać - R10?











Zgodny z rozporządzeniem w spr. rodzajów  odpadów które  można  przekazać osobą fizycznych oraz jednostką organizacyjnym niebędącymi przedsiębiorcami do wykorzystania  na własne potrzeby 












a co w sytuacji jeśli przedsiębiorstwo przekazuje żużel dla gminy do utwardzenia powierzchni? Przedsiębiorstwo musi wystawić KPO a czy gmina musi ją przyjąć w systemie BDO? Jak to się odbywa?





 Takie zaświadczenie musi być? mamy gdzieś to w ustawie?



Nie ma w ustawie, ale kontrolujący może sobie zażyczyć okazanie takiego oświadczenia. To zależy od inspektora. Dlatego warto mieć mieć.

F4odpowiedz

Joanna WP

03 czerwiec 2021 o 21:00

Mamy decyzję na przetwarzanie odpadów o kodzie 15 01 02 w procesie R12, którego produktem końcowym jest przemiał ( nadal odpad)
1. Czy przemiał ten może mieć kod 15 01 02, czy jest to już kod 19 12 04?
2. Czy w karcie ewidencji wpisuję tylko, że przetworzyłam odpad w ilości X, czy może zamieszczam informację, że przetworzyłam odpad w ilości X a przemiał, który uzyskałam wpisuję jako wytworzony odpad ? 

F4odpowiedz

Gość

04 czerwiec 2021 o 11:11

Mamy decyzję na wytwarzanie i przetwarzanie odpadów. W wyniku eksploatacji instalacji wytwarzany jest olej (kod jest ujęty w decyzji), na pewno w tym roku przekroczymy znacznie ilość tego odpadu. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? 

F4odpowiedz

Gość

04 czerwiec 2021 o 12:27

napisał:

Mamy decyzję na przetwarzanie odpadów o kodzie 15 01 02 w procesie R12, którego produktem końcowym jest przemiał ( nadal odpad)
1. Czy przemiał ten może mieć kod 15 01 02, czy jest to już kod 19 12 04?
2. Czy w karcie ewidencji wpisuję tylko, że przetworzyłam odpad w ilości X, czy może zamieszczam informację, że przetworzyłam odpad w ilości X a przemiał, który uzyskałam wpisuję jako wytworzony odpad ? 



1. To co może powstać, reguluje decyzja. Jeśli to przemiał, to 15 01 02 nie może zostać (mógłby np. po sortowaniu, gdzie odpad został nieprzetworzony).
2. Wpisujemy przetworzenie i wytworzenie nowego odpadu.
F4odpowiedz

Gość

06 czerwiec 2021 o 19:05

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








Gość napisał:










Gość napisał:












Gość napisał:














Gość napisał:
















Gość napisał:



























Witam,



















przekazujemy odpad o kodzie ex10 01 01 (żużel) osobom fizycznym. Czy muszę to robić kartą przekazania odpadu?






















































KEO zaznaczasz przekazne osobom fizycznym

Dziękuję
















































































trzeba napisać oświadczenie ( w necie są przykłady ) o tym,że przekazujesz odpad.... panu X na potrzeby własne. on musi mieć ten dokument jak i Ty
A jak wykazać to w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach. Wpisuję te odpady w dziale XIII tab 5 sprawozdania i muszę podać proces odzysku. Który proces mam wybrać - R10?
















Zgodny z rozporządzeniem w spr. rodzajów  odpadów które  można  przekazać osobą fizycznych oraz jednostką organizacyjnym niebędącymi przedsiębiorcami do wykorzystania  na własne potrzeby 


















a co w sytuacji jeśli przedsiębiorstwo przekazuje żużel dla gminy do utwardzenia powierzchni? Przedsiębiorstwo musi wystawić KPO a czy gmina musi ją przyjąć w systemie BDO? Jak to się odbywa?









 Takie zaświadczenie musi być? mamy gdzieś to w ustawie?






Nie ma w ustawie, ale kontrolujący może sobie zażyczyć okazanie takiego oświadczenia. To zależy od inspektora. Dlatego warto mieć mieć.



Skoro ustawa nie przewiduje takiej sytuacji to żadne papiery są nieważne. Kontrolerzy trzymają się przepisów nawet jeżeli są zje....nie.
Debile pracowali nad ustawą stąd takie dylematy.

F4odpowiedz

Gość

10 czerwiec 2021 o 09:09

Witam, jestem rolnikiem, który prowadzi gospodarstwo ponad 75 ha. Dokonałem wpisu do BDO. W gospodarstwie wytwarzam odpady folie - 15 01 02 (ok. 200 kg/rok) które przekazuję zbierającemu odpadów, oraz opakowania po opryskach (ok 70 kg/rok), które zwracam do sklepu. Moje pytanie:
- czy dla odpadów przekazywanych do sklepu muszę prowadzić ewidencję odpadów jeśli są przekazywane nieprofesjonalnemu zbieraczowi (nie wystawiam KPO), czy wystarczy samo zaświadczenie ze sklepu?;
- czy dla odpadów 15 01 02 przekazywanych zbieraczowi odpadów oprócz KPO prowadzę również ewidencję odpadów?
F4odpowiedz

Gość

10 czerwiec 2021 o 10:28

napisał:


Witam, jestem rolnikiem, który prowadzi gospodarstwo ponad 75 ha. Dokonałem wpisu do BDO. W gospodarstwie wytwarzam odpady folie - 15 01 02 (ok. 200 kg/rok) które przekazuję zbierającemu odpadów, oraz opakowania po opryskach (ok 70 kg/rok), które zwracam do sklepu. Moje pytanie:

- czy dla odpadów przekazywanych do sklepu muszę prowadzić ewidencję odpadów jeśli są przekazywane nieprofesjonalnemu zbieraczowi (nie wystawiam KPO), czy wystarczy samo zaświadczenie ze sklepu?;

- czy dla odpadów 15 01 02 przekazywanych zbieraczowi odpadów oprócz KPO prowadzę również ewidencję odpadów?



folia ma raczej kod odpadu 020104 jeśli oddajemy odpad nieprofesjonalnemu zbieraczowi to nie wystawiamy kpo tylko keo i zaznaczamy ile wytworzyliśmy i ile przekazaliśmy i tam właśnie zaznaczamy, że oddajemy nieprofesjonalnemu sprzedającemu
F4odpowiedz

Gość

10 czerwiec 2021 o 12:05

Witam,
proszę o podzielenie się ciekawymi rozwiązaniami odnośnie przechowywania odpadów typu papier, plastik w zakładach produkcyjnych. Na tą chwilę mam małą wiatę zadaszoną ale powoli się w niej przestaję mieścić ze względu na wzrost produkcji a tym samym produkcji odpadów. Mam do zagospodarowania fajny kawałek wykostkowanej ziemi ale muszę zabezpieczyć odpady przed wpływem czynników atmosferycznych i szukam czegoś fajnego co nie będzie wymagało żadnych pozwoleń itp.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter