Ekosoft ewidencja odpadow bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 454

Od: 19.03.2017

13 maj 2021 o 11:56

napisał:


napisał:






Witam








mam pytanie mamy odebrać odpad od rolnika,który nie jest w bdo, gdyż ma gospodarstwo poniżej 75ha, jak mamy to zrobić jak on nie wystawi kart w bdo ? na papierowej czy my jakoś możemy za niego wystawić kartę? proszę o poradę
















A odbiorca takich odpadów ?


Można odebrać na podstawie wew. dokumentów .Ważne jest zaznaczenie, iż odbiór odbywa się bez BDO, na podstawie zwolnienia z Ustawy o Odpadach . Oświadczenie rolnika o zwolnieniu z obowiązku prowadzenia ew. Potem na KEO jako przyjęcie od zwolnionego z ewidencji.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 454

Od: 19.03.2017

13 maj 2021 o 12:05

napisał:


napisał:




napisał:









Witam













mam pytanie mamy odebrać odpad od rolnika,który nie jest w bdo, gdyż ma gospodarstwo poniżej 75ha, jak mamy to zrobić jak on nie wystawi kart w bdo ? na papierowej czy my jakoś możemy za niego wystawić kartę? proszę o poradę


























A odbiorca takich odpadów ?





Można odebrać na podstawie wew. dokumentów .Ważne jest zaznaczenie, iż odbiór odbywa się bez BDO, na podstawie zwolnienia z Ustawy o Odpadach . Oświadczenie rolnika o zwolnieniu z obowiązku prowadzenia ew. Potem na KEO jako przyjęcie od zwolnionego z ewidencji.



Rolnik musi pamiętać(nawet jeśli ma mniej niż 75ha) ,że jeżeli  rocznie w gospodarstwie rolnym wytwarza się ponad 100 kg odpadów
niebezpiecznych lub ponad 5 ton odpadów innych niż niebezpieczne lub
komunalne, rolnik jest zobowiązany do prowadzenia pełnej ewidencji
odpadów, za pomocą karty przekazania odpadów i karty ewidencji odpadów.
F4odpowiedz

Gość

14 maj 2021 o 09:18

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:












Witam



















mam pytanie mamy odebrać odpad od rolnika,który nie jest w bdo, gdyż ma gospodarstwo poniżej 75ha, jak mamy to zrobić jak on nie wystawi kart w bdo ? na papierowej czy my jakoś możemy za niego wystawić kartę? proszę o poradę






































A odbiorca takich odpadów ?









Można odebrać na podstawie wew. dokumentów .Ważne jest zaznaczenie, iż odbiór odbywa się bez BDO, na podstawie zwolnienia z Ustawy o Odpadach . Oświadczenie rolnika o zwolnieniu z obowiązku prowadzenia ew. Potem na KEO jako przyjęcie od zwolnionego z ewidencji.






Rolnik musi pamiętać(nawet jeśli ma mniej niż 75ha) ,że jeżeli rocznie w gospodarstwie rolnym wytwarza się ponad 100 kg odpadów

niebezpiecznych lub ponad 5 ton odpadów innych niż niebezpieczne lub

komunalne, rolnik jest zobowiązany do prowadzenia pełnej ewidencji

odpadów, za pomocą karty przekazania odpadów i karty ewidencji odpadów.


A z jakiego art. wynika, ze rolnik poniżej 75 ha ma prowadzić pełną ewidencję odpadów bo:
Zgodnie z ustawą o odpadach art. 66 ust. 4 pkt c):
Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy będących rolnikami gospodarującymi na powierzchni użytków rolnych poniżej 75 ha, o ile nie podlegają wpisowi do rejestru na podstawie art. 51 ust. 1

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 454

Od: 19.03.2017

14 maj 2021 o 11:53

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:















Witam


























mam pytanie mamy odebrać odpad od rolnika,który nie jest w bdo, gdyż ma gospodarstwo poniżej 75ha, jak mamy to zrobić jak on nie wystawi kart w bdo ? na papierowej czy my jakoś możemy za niego wystawić kartę? proszę o poradę




















































A odbiorca takich odpadów ?














Można odebrać na podstawie wew. dokumentów .Ważne jest zaznaczenie, iż odbiór odbywa się bez BDO, na podstawie zwolnienia z Ustawy o Odpadach . Oświadczenie rolnika o zwolnieniu z obowiązku prowadzenia ew. Potem na KEO jako przyjęcie od zwolnionego z ewidencji.










Rolnik musi pamiętać(nawet jeśli ma mniej niż 75ha) ,że jeżeli rocznie w gospodarstwie rolnym wytwarza się ponad 100 kg odpadów


niebezpiecznych lub ponad 5 ton odpadów innych niż niebezpieczne lub


komunalne, rolnik jest zobowiązany do prowadzenia pełnej ewidencji


odpadów, za pomocą karty przekazania odpadów i karty ewidencji odpadów.





A z jakiego art. wynika, ze rolnik poniżej 75 ha ma prowadzić pełną ewidencję odpadów bo:
Zgodnie z ustawą o odpadach art. 66 ust. 4 pkt c):
Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy będących rolnikami gospodarującymi na powierzchni użytków rolnych poniżej 75 ha, o ile nie podlegają wpisowi do rejestru na podstawie art. 51 ust. 1



Przecież nie pisze ,że ma prowadzić, proszę przeczytać uważnie.

F4odpowiedz

Gość

16 maj 2021 o 13:36

16.05.2021 brak dostępu do BDO, nie działa strona logowania, czy tylko u mnie ? Brak informacji o pracach technicznych, o ile takie w ogóle

Się pojawiają ?
F4odpowiedz

Gość

18 maj 2021 o 14:21

Witam, w ramach prowadzonej działalności posiadam urządzenia elektryczne zasilane bateriami. Firma serwisująca urządzenia wymieniła baterie i zabrała zużyte. w związku z powyższym kto powinien wystawić KPO ? Proszę o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

18 maj 2021 o 18:39

napisał:

Witam, w ramach prowadzonej działalności posiadam urządzenia elektryczne zasilane bateriami. Firma serwisująca urządzenia wymieniła baterie i zabrała zużyte. w związku z powyższym kto powinien wystawić KPO ? Proszę o pomoc.



Wytwórcą odpadów  jest firma serwisująca 
F4odpowiedz

Gość

18 maj 2021 o 18:43

napisał:

Witam, w ramach prowadzonej działalności posiadam urządzenia elektryczne zasilane bateriami. Firma serwisująca urządzenia wymieniła baterie i zabrała zużyte. w związku z powyższym kto powinien wystawić KPO ? Proszę o pomoc.



W przypadku, kiedy firma serwisująca wymienia baterie, to jest wytwórcą odpadu w ramach świadczenia usług. Skoro je zabrała to wszystko jest w porządku.
W Pani/Pana firmie te baterie nie będą wprowadzane na ewidencję odpadów, nie ma KPO. Firma od usługi powinna zrobić u siebie na KEO wpis z wytworzeniem i dalej zadbać o KPO.
F4odpowiedz

Gość

18 maj 2021 o 21:27

napisał:

Witam, w ramach prowadzonej działalności posiadam urządzenia elektryczne zasilane bateriami. Firma serwisująca urządzenia wymieniła baterie i zabrała zużyte. w związku z powyższym kto powinien wystawić KPO ? Proszę o pomoc.



Nie ma KPO, wytwórcą odpadów baterii jest firma serwisowa. Pierwsza KPO będzie dopiero od nich w momencie przekazywania dalej. Dla Ciebie "podkładką" jest umowa /zlecenie na serwisowanie sprzętu. 
F4odpowiedz

Gość

19 maj 2021 o 13:26

Czy trzeba zakładać osobno karty ewidencji na odpady z EX ? Pytam, bo
zaciągać można do jednej KEO z exem i bez, tylko jest u góry okienko, w
którym trzeba zaznaczyć czy odpad jest z ex.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter