Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość 5

22 czerwiec 2021 o 11:53

Witam


mam pytanie czy jeśli na stanie w danym miesiącu zostałoby mi więcej odpadu danego kodu niż mam w pozwoleniu czy ktoś to wychwyci mogę dostać karę itp ?
proszę o info

F4odpowiedz

Gość

22 czerwiec 2021 o 12:20

napisał:



Witam






mam pytanie czy jeśli na stanie w danym miesiącu zostałoby mi więcej odpadu danego kodu niż mam w pozwoleniu czy ktoś to wychwyci mogę dostać karę itp ?

proszę o info






To zależy. Niektóre rzeczy mogą się rzucić w oczy - np. jeśli zrobi się przekazanie na KPO o masie większej lub zbliżonej do limitów chwilowych.
Generalnie w tej chwili WIOŚ na podstawie BDO nie jest w stanie tego zrobić, m.in. przez daty KPO na KEO (są daty ze zrealizowanego przyjęcia, które bardzo mija się z datą transportu, korekty trwają tygodniami). 
F4odpowiedz

Gość 5

24 czerwiec 2021 o 08:49

napisał:


napisał:



dziękuje za odpowiedź :-)



Witam











mam pytanie czy jeśli na stanie w danym miesiącu zostałoby mi więcej odpadu danego kodu niż mam w pozwoleniu czy ktoś to wychwyci mogę dostać karę itp ?


proszę o info













To zależy. Niektóre rzeczy mogą się rzucić w oczy - np. jeśli zrobi się przekazanie na KPO o masie większej lub zbliżonej do limitów chwilowych.
Generalnie w tej chwili WIOŚ na podstawie BDO nie jest w stanie tego zrobić, m.in. przez daty KPO na KEO (są daty ze zrealizowanego przyjęcia, które bardzo mija się z datą transportu, korekty trwają tygodniami). 



F4odpowiedz

Gość

24 czerwiec 2021 o 09:55

W związku z nowymi funkcjami BDO, które za chwilę będą dostępne, jak będziecie Państwo ewidencjonować odpady z PSZOK?


KPO na KEOK czy KPO na KEO?
F4odpowiedz

Gość

24 czerwiec 2021 o 12:32

Wszystko na KEO (przyjęcia na PSZOK i przekazanie KPO). Sensowne tez będzie wszystko na KEOK - byle nie rozbijać ewidencji na KEO i KEOK.

F4odpowiedz

Gość

25 czerwiec 2021 o 13:35

Dzień dobry,
Firma A przekazała w czwartek odpad firmie B.  Odpad trafił do firmy B w piątek. Firma B była transportującym odpady. Firma B ze względu na niepożądane zanieczyszczenia nie przyjęła odpadu, za wyjątkiem jeden jednej części która była dobra. Odpad ma wrócić do przekazującego odpady. Odpad wyjedzie w poniedziałek lub wtorek i dotrze kolejnego dnia.
Jak z KPO?  Część odpadu została przyjęta, część ma wrócić? Jak rozwiązać problem z KPO, z datami na KPO?

F4odpowiedz

Gość

25 czerwiec 2021 o 20:33

napisał:

Dzień dobry,
Firma A przekazała w czwartek odpad firmie B.  Odpad trafił do firmy B w piątek. Firma B była transportującym odpady. Firma B ze względu na niepożądane zanieczyszczenia nie przyjęła odpadu, za wyjątkiem jeden jednej części która była dobra. Odpad ma wrócić do przekazującego odpady. Odpad wyjedzie w poniedziałek lub wtorek i dotrze kolejnego dnia.
Jak z KPO?  Część odpadu została przyjęta, część ma wrócić? Jak rozwiązać problem z KPO, z datami na KPO?



Odpad wraca na podstawie pierwotnego KPO (takie są wytyczne ministerstwa odnośnie sytuacji, gdy trzeba odpad zwrócić). W BDO robimy korektę odpadu do przyjętej masy.
F4odpowiedz

Gość

25 czerwiec 2021 o 21:09

Witam, jesteśmy firmą odbierająca odpady komunalne, mamy również usługę podstawiania kontenerów dla mieszkańców głównie na gruz. Jak ewidencjonować taki kontener? Jest to odbiór komunalny wolnorynkowy? Czy może jest to odpad niekomonalny? Proszę o pomoc

F4odpowiedz

Gość

28 czerwiec 2021 o 12:41

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
Firma A przekazała w czwartek odpad firmie B.  Odpad trafił do firmy B w piątek. Firma B była transportującym odpady. Firma B ze względu na niepożądane zanieczyszczenia nie przyjęła odpadu, za wyjątkiem jeden jednej części która była dobra. Odpad ma wrócić do przekazującego odpady. Odpad wyjedzie w poniedziałek lub wtorek i dotrze kolejnego dnia.
Jak z KPO?  Część odpadu została przyjęta, część ma wrócić? Jak rozwiązać problem z KPO, z datami na KPO?





Odpad wraca na podstawie pierwotnego KPO (takie są wytyczne ministerstwa odnośnie sytuacji, gdy trzeba odpad zwrócić). W BDO robimy korektę odpadu do przyjętej masy.

Korektę należy zrobić przed odesłaniem odpadu z powrotem czy po fizycznym zwrocie odpadu?

F4odpowiedz

Gość

29 czerwiec 2021 o 10:43

napisał:



W związku z nowymi funkcjami BDO, które za chwilę będą dostępne, jak będziecie Państwo ewidencjonować odpady z PSZOK?






KPO na KEOK czy KPO na KEO?



O jakich funkcjach mowa?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter