Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

20 maj 2021 o 14:23

Czy trzeba zakładać osobno karty ewidencji na odpady z EX ? Pytam, bo zaciągać można do jednej KEO z exem i bez, tylko jest u góry okienko, w którym trzeba zaznaczyć czy odpad jest z ex.

F4odpowiedz

Gość

20 maj 2021 o 15:55

napisał:

Czy trzeba zakładać osobno karty ewidencji na odpady z EX ? Pytam, bo zaciągać można do jednej KEO z exem i bez, tylko jest u góry okienko, w którym trzeba zaznaczyć czy odpad jest z ex.



Według uznania, zależy, czy nam to potrzebne bo np. mamy decyzję na ex. Jeśli przekazujący ma potrzebę przekazanie ex, ale dla zbierającego to nie ma znaczenia, więc wciąga KPO na KEO bez ex
F4odpowiedz

Gość

24 maj 2021 o 12:58

Czy odpady niebezpieczne powinny byc KEO - odpady niebezpieczne czy mogę zakładać KEO zwykłą i tam ujmować odpady niebezpieczne?

F4odpowiedz

Gość

24 maj 2021 o 14:49

napisał:

Czy odpady niebezpieczne powinny byc KEO - odpady niebezpieczne czy mogę zakładać KEO zwykłą i tam ujmować odpady niebezpieczne?



Zwykłe KEO, jeśli wytwarzasz w swojej działalności, firmy profesjonalnie zajmujące się takimi odpadami w zakładce KEO dla odpadów niebezpiecznych.
F4odpowiedz

Gość

25 maj 2021 o 09:03

W karcie ewidencji w rubryce przyjęte zaciągamy tylko odpady przyjęte na zbieranie czy również te które od razu zostały przyjęte i przetworzone? Adres zbierania i przetwarzania jest taki sam, więc KPO przekazujący wystawia tak samo nie zależnie czy odpad jest na naszym zbieraniu czy przekazujemy go od razu na przetwarzanie.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

25 maj 2021 o 14:08

napisał:

W karcie ewidencji w rubryce przyjęte zaciągamy tylko odpady przyjęte na zbieranie czy również te które od razu zostały przyjęte i przetworzone? Adres zbierania i przetwarzania jest taki sam, więc KPO przekazujący wystawia tak samo nie zależnie czy odpad jest na naszym zbieraniu czy przekazujemy go od razu na przetwarzanie.



W KEO zaciągamy wszystkie. W BDO nie ma możliwości inaczej. Możemy sobie wpisać notatkę w -"informacje dodatkowe',albo podać swoją nazwę instalacji . Wtedy będziemy wiedzieć ,że ten odpad jest do przetworzenia.
F4odpowiedz

Gość

25 maj 2021 o 14:15

Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie odpadów komunalnych.
W zakładzie, w którym pracuję zamówiliśmy kontener na odpady wielkogabarytowe, gdzie zostaną umieszczone niepotrzebne meble biurowe. Firma, która będzie odbierać od nas kontener kazała wystawić KPOK. Czy ktoś może wie, jak to później ma wyglądać tzn czy trzeba zrobić ewidencje tak jak to się robi przy odpadach nie komunalnych ? I kolejne moje pytanie- czy trzeba później gdzieś wykazać te meble ?

F4odpowiedz

Gość

26 maj 2021 o 12:46

WIE KTOS JAKI KOD GTU DO ODPADU 130208?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

27 maj 2021 o 11:29

napisał:

WIE KTOS JAKI KOD GTU DO ODPADU 130208?


https://odpady-help.pl/forum/threads/kod-gtu-na-fakturach/posts?page=2


F4odpowiedz

Gość

27 maj 2021 o 12:48

napisał:

Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie odpadów komunalnych.
W zakładzie, w którym pracuję zamówiliśmy kontener na odpady wielkogabarytowe, gdzie zostaną umieszczone niepotrzebne meble biurowe. Firma, która będzie odbierać od nas kontener kazała wystawić KPOK. Czy ktoś może wie, jak to później ma wyglądać tzn czy trzeba zrobić ewidencje tak jak to się robi przy odpadach nie komunalnych ? I kolejne moje pytanie- czy trzeba później gdzieś wykazać te meble ?



To firma, która odbiera odpad powinna wystawić KPOK a nie Państwo, Państwo w tedy nie ewidencjonują takiego odpadu ani nie wykazują, ponieważ jest komunalny jeśli firma odbierze go na KPOK i to ta firma jedynie musi go wykazać w swojej ewidencji jako odbiór odpadu komunalnego
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter