Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

29 czerwiec 2021 o 11:27

napisał:


napisał:






W związku z nowymi funkcjami BDO, które za chwilę będą dostępne, jak będziecie Państwo ewidencjonować odpady z PSZOK?











KPO na KEOK czy KPO na KEO?







O jakich funkcjach mowa?


KPO na KEOK i KPOK na KEO
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 lipiec 2021 o 12:54

Witam,
Otrzymuje odpad ,który  jest zbierany i gromadzony w opakowaniu zbiorczym(karton) . Potem przekazywany dalej. Co zrobić w sytuacji kiedy przejmujący nie chce przyjąć wagi netto tylko dolicza opakowanie . Jeżeli waga odpadu wynosi np. 500 kg ,a waga z opakowaniem 700kg ,to przekazując jestem 200kg na minusie. Jak to ogarnąć, bo przekazujący powie ,że nie weźmie luzem.

F4odpowiedz

Gość

05 lipiec 2021 o 07:22

napisał:



Witam,

Otrzymuje odpad ,który  jest zbierany i gromadzony w opakowaniu zbiorczym(karton) . Potem przekazywany dalej. Co zrobić w sytuacji kiedy przejmujący nie chce przyjąć wagi netto tylko dolicza opakowanie . Jeżeli waga odpadu wynosi np. 500 kg ,a waga z opakowaniem 700kg ,to przekazując jestem 200kg na minusie. Jak to ogarnąć, bo przekazujący powie ,że nie weźmie luzem.






Czy opakowanie zbiorcze służy do wielokrotnego użytku, czy to też jest traktowane jako odpad?
Jeśli drugi wariant to powinna być wykazana ta waga na KPO.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

05 lipiec 2021 o 09:21

napisał:


napisał:






Witam,


Otrzymuje odpad ,który  jest zbierany i gromadzony w opakowaniu zbiorczym(karton) . Potem przekazywany dalej. Co zrobić w sytuacji kiedy przejmujący nie chce przyjąć wagi netto tylko dolicza opakowanie . Jeżeli waga odpadu wynosi np. 500 kg ,a waga z opakowaniem 700kg ,to przekazując jestem 200kg na minusie. Jak to ogarnąć, bo przekazujący powie ,że nie weźmie luzem.













Czy opakowanie zbiorcze służy do wielokrotnego użytku, czy to też jest traktowane jako odpad?
Jeśli drugi wariant to powinna być wykazana ta waga na KPO.

Witam,
Część jest jako odpad(150101) ,który wykorzystujemy do zbierania innych drobnych odpadów(np.tonery). Część nie jest odpadem ,bo jest przetworzony do ponownego użycia. Przejmujący chce traktować ,to jako całość ,bo przekazuje dalej . Nie chce osobno karty na ten karton.

F4odpowiedz

Gość

06 lipiec 2021 o 12:16

WITAM, czy ktoś z Państwa ma podobną sytuację w skrzynce pocztowej BDO SPRAWOZDANIE są potwierdzenia przyjęcia sprawozdań,  których nie można potwierdzić, ponieważ klikając potwierdzenie ,  kółko kręci się cały czas i nic się nie dzieje,

F4odpowiedz

Gość

06 lipiec 2021 o 14:19

napisał:

WITAM, czy ktoś z Państwa ma podobną sytuację w skrzynce pocztowej BDO SPRAWOZDANIE są potwierdzenia przyjęcia sprawozdań,  których nie można potwierdzić, ponieważ klikając potwierdzenie ,  kółko kręci się cały czas i nic się nie dzieje,



Ja tak mam już długi czas, więc wiszą sobie te wiadomości, bo za cholerę nie da się potwierdzić. Zmiana przeglądarki nic nie dała.
F4odpowiedz

Mati863

Liczba postów: 10

Od: 21.10.2020

07 lipiec 2021 o 20:11

Witam ! Mam pytanie dotyczące wystawienia KPO. Jesteśmy firmą, która zajmuje się przetwarzaniem odpadu. Przy wystawieniu karty przekazania odpadu przez przekazującego w tabeli "Dane transportującego" powinny być nasze dane ? My załatwiamy  transport, ale nie jedziemy swoim autem tylkoi  transport jest z innej firmy, która zajmuje się transportem. Jak wtedy do do tego podejść ? w polu Dane transportujacego odpady wpisac numer rejestrowy firmy transportowej? co jesli ona nie jest w bazie bdo i nie wyskoczy taka firma. Pozdrawiam

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

08 lipiec 2021 o 08:14

napisał:

Witam ! Mam pytanie dotyczące wystawienia KPO. Jesteśmy firmą, która zajmuje się przetwarzaniem odpadu. Przy wystawieniu karty przekazania odpadu przez przekazującego w tabeli "Dane transportującego" powinny być nasze dane ? My załatwiamy transport, ale nie jedziemy swoim autem tylkoi transport jest z innej firmy, która zajmuje się transportem. Jak wtedy do do tego podejść ? w polu Dane transportujacego odpady wpisac numer rejestrowy firmy transportowej? co jesli ona nie jest w bazie bdo i nie wyskoczy taka firma. Pozdrawiam


Przekazujący nie musi być transportującym. Jeżeli zlecamy komuś transport ,to firma zew. jest w rubryce"dane transportującego". Każdy transportujący musi mieć wpis do BDO. Chyba ,że transportuje wytworzone przez siebie odpady. W tym przypadku jak u Pana  musi mieć nadany indywidualny numer rejestrowy. Jeśli nie ma ,to trzeba poszukać innej firmy transportowej. Proszę sobie poczytać https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/transport-odpadow-BDO-ewidencja-wymogi-8110.html


F4odpowiedz

Mati863

Liczba postów: 10

Od: 21.10.2020

08 lipiec 2021 o 21:15

napisał: Pani Agnieszko, mógłbym dostać do Pani maila? Mam kilka pytan. Pozdrawiam


napisał:


Witam ! Mam pytanie dotyczące wystawienia KPO. Jesteśmy firmą, która zajmuje się przetwarzaniem odpadu. Przy wystawieniu karty przekazania odpadu przez przekazującego w tabeli "Dane transportującego" powinny być nasze dane ? My załatwiamy transport, ale nie jedziemy swoim autem tylkoi transport jest z innej firmy, która zajmuje się transportem. Jak wtedy do do tego podejść ? w polu Dane transportujacego odpady wpisac numer rejestrowy firmy transportowej? co jesli ona nie jest w bazie bdo i nie wyskoczy taka firma. Pozdrawiam



Przekazujący nie musi być transportującym. Jeżeli zlecamy komuś transport ,to firma zew. jest w rubryce"dane transportującego". Każdy transportujący musi mieć wpis do BDO. Chyba ,że transportuje wytworzone przez siebie odpady. W tym przypadku jak u Pana  musi mieć nadany indywidualny numer rejestrowy. Jeśli nie ma ,to trzeba poszukać innej firmy transportowej. Proszę sobie poczytać https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/transport-odpadow-BDO-ewidencja-wymogi-8110.html






F4odpowiedz

Gość

09 lipiec 2021 o 07:59

napisał:


napisał: Pani Agnieszko, mógłbym dostać do Pani maila? Mam kilka pytan. Pozdrawiam




napisał:



Witam ! Mam pytanie dotyczące wystawienia KPO. Jesteśmy firmą, która zajmuje się przetwarzaniem odpadu. Przy wystawieniu karty przekazania odpadu przez przekazującego w tabeli "Dane transportującego" powinny być nasze dane ? My załatwiamy transport, ale nie jedziemy swoim autem tylkoi transport jest z innej firmy, która zajmuje się transportem. Jak wtedy do do tego podejść ? w polu Dane transportujacego odpady wpisac numer rejestrowy firmy transportowej? co jesli ona nie jest w bazie bdo i nie wyskoczy taka firma. Pozdrawiam




Przekazujący nie musi być transportującym. Jeżeli zlecamy komuś transport ,to firma zew. jest w rubryce"dane transportującego". Każdy transportujący musi mieć wpis do BDO. Chyba ,że transportuje wytworzone przez siebie odpady. W tym przypadku jak u Pana  musi mieć nadany indywidualny numer rejestrowy. Jeśli nie ma ,to trzeba poszukać innej firmy transportowej. Proszę sobie poczytać https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/transport-odpadow-BDO-ewidencja-wymogi-8110.html







Jeśli wynajmujecie transport odpadów - to firma transportująca musi mieć wpis do BDO i ją wymieniacie w rubryce transportujący.
Jeśli wynajmujecie pojazdy z kierowcą - to nadal wy jesteście transportującym, jeśli transportujecie wytworzone przez siebie odpady nie trzeba mieć karty przekazania odpadów w BDO, wystarczy zapis w ewidencji co się z odpadami stało. Nie mniej kierowca na czas transportu musi mieć jakiś dokument przewozowy poświadczający przewóz odpadów.





F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter