Data aktualizacji: 27.04.2020 r.
Agregat prądotwórczy, w zależności od sposobu użytkowania i interpretacji właściwego w danej sprawie urzędu, można traktować jako:
- urządzenie – tj. niestacjonarne urządzenie techniczne, zgodnie z definicją zamieszczoną w art. 3 pkt. 42 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (dalej: POŚ),
- instalację – czyli stacjonarne urządzenie techniczne, zgodnie z art. 3 pkt 6 lit. a POŚ.
Zgodnie z powyższym, jeśli dany agregat prądotwórczy jest mobilny, tj. następuje jego przemieszczanie w obrębie zakładu lub w inne miejsca prowadzenia działalności, wtedy można go zaklasyfikować jako urządzenie. Z kolei jeśli agregat jest urządzeniem stacjonarnym, tzn. pracuje w jednym konkretnym miejscu i nie następuje jego przemieszczanie, to mamy do czynienia z instalacją.
Mając na uwadze powyższą klasyfikację, agregaty w raporcie do Krajowej bazy mogą być uznawane za instalację lub urządzenie w zależności od sposobu ich użytkowania.
Inne przydatne porady:
Czy raport do KOBiZE należy wysłać pocztą
Nominalna moc cieplna, a moc znamionowa kotła do KOBiZE
Kary za niezłożenie raportu do KOBiZE
Kiedy naliczamy opłaty w zakresie wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza
Kto jest zwolniony z naliczania opłat za korzystanie ze środowiska
--
Materiały publikowane w Serwisie odpady-help.pl, nie stanowią porad prawnych lub innego profesjonalnego doradztwa. Redakcja Serwisu odpady-help.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie wiedzy publikowanej na łamach serwisu, w szczególności za szkody lub straty poniesione przez kogokolwiek wskutek jakiegokolwiek wykorzystania treści umieszczonych w Serwisie.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części danych zawartych w Serwisie odpady-help.pl.