Baner eko soft 2023 bdo

Czy agregat prądotwórczy to instalacja wg KOBiZE

Data aktualizacji: 27.04.2020 r.

Agregat prądotwórczy, w zależności od sposobu użytkowania i interpretacji właściwego w danej sprawie urzędu, można traktować jako:

Zgodnie z powyższym, jeśli dany agregat prądotwórczy jest mobilny, tj. następuje jego przemieszczanie w obrębie zakładu lub w inne miejsca prowadzenia działalności, wtedy można go zaklasyfikować jako urządzenie. Z kolei jeśli agregat jest urządzeniem stacjonarnym, tzn. pracuje w jednym konkretnym miejscu i nie następuje jego przemieszczanie, to mamy do czynienia z instalacją.  

Mając na uwadze powyższą klasyfikację, agregaty w raporcie do Krajowej bazy mogą być uznawane za instalację lub urządzenie w zależności od sposobu ich użytkowania.

 

Inne przydatne porady:

Czy raport do KOBiZE należy wysłać pocztą

Nominalna moc cieplna, a moc znamionowa kotła do KOBiZE

Czas pracy instalacji

Kary za niezłożenie raportu do KOBiZE

Kiedy naliczamy opłaty w zakresie wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza

Kto jest zwolniony z naliczania opłat za korzystanie ze środowiska

--
Materiały publikowane w Serwisie odpady-help.pl, nie stanowią porad prawnych lub innego profesjonalnego doradztwa. Redakcja Serwisu odpady-help.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie wiedzy publikowanej na łamach serwisu, w szczególności za szkody lub straty poniesione przez kogokolwiek wskutek jakiegokolwiek wykorzystania treści umieszczonych w Serwisie.

Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części danych zawartych w Serwisie odpady-help.pl.

Powrót

Newsletter