Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

18 marzec 2022 o 10:16

Czy w przypadku kodu 19 12 12 (dział VII A- sprawozdanie wójta) może być tylko uzupełniona w jednej pozycji pozycji  "Masa odpadów zawierająca frakcje nieulegające biodegradacji, powstałych po sortowaniu odpadów selektywnie odebranych, przekazanych do składowania w tonach [Mg]"?

Czy jeśli masa tego kodu jest wpisany w ww. pozycję? Czy należy również uzupełnić pozycję "masa całego strumienia odpadów"- tą samą masą ?? 

F4odpowiedz

Gość

18 marzec 2022 o 11:17

Czy w dziale Informacja o masie odpadów, powstałych po sortowaniu zmieszanych (niesegregowanych) odpadów komunalnych, przekazanych do składowania (Dział VII B)
jeśli uzupełnimy frakcję od 0 do 80 mm lub powyżej 80 mm to również podliczamy to i wpisujemy jako masę całego strumienia? Chodzi o kod: 19 05 99 oraz 19 12 12 .

F4odpowiedz

Gość

18 marzec 2022 o 11:21

napisał:

Podglądam sprawozdania już złożone do Marszałków i nasuwa mi się wniosek, że jak już któraś gmina załączyła poziomy za 2020 i 2021 rok, to każde jest wyliczone inną metodą. Poszczególne gminy zliczyły odpady o kodach 15 i 20 a jeszcze inne wszystkie zebrane...nie ogarniam



Też mam dużą wątpliwość jakie odpady brać pod uwagę. Nigdzie nie jest to wyjaśnione a później same korekty. Ile łatwiej by było gdyby były podane konkrety. Dziwne ze w każdym Urzędzie Marszałkowskim są inne zasady. 
F4odpowiedz

Gość

18 marzec 2022 o 11:42



napisał:


Podglądam sprawozdania już złożone do Marszałków i nasuwa mi się wniosek, że jak już któraś gmina załączyła poziomy za 2020 i 2021 rok, to każde jest wyliczone inną metodą. Poszczególne gminy zliczyły odpady o kodach 15 i 20 a jeszcze inne wszystkie zebrane...nie ogarniam





Też mam dużą wątpliwość jakie odpady brać pod uwagę. Nigdzie nie jest to wyjaśnione a później same korekty. Ile łatwiej by było gdyby były podane konkrety. Dziwne ze w każdym Urzędzie Marszałkowskim są inne zasady.


Dane pozyskujemy z następujących działów sprawozdania:
Mw - oznacza łączną masę odebranych oraz zebranych w danym roku odpadów komunalnych, wyrażoną w Mg.
Dział II Łączna masa odebranych odpadów komunalnych w tonach [Mg]+ Dział V tab. B Łączna masa
zebranych odpadów komunalnych w tonach [Mg] Dział VI tab. A Łączna masa zebranych odpadów
komunalnych w tonach [Mg]
Ms - oznacza łączną masę odebranych oraz zebranych odpadów komunalnych przekazanych w danym roku do
zagospodarowania w procesie składowania (D5), wyrażoną w Mg
Dział III tab.A.3 (proces D5)
Dział III tab. B.3 (proces D5)
Art. 122 ust. 1. Zakazuje się składowania na składowisku odpadów…6) ulegających biodegradacji selektywnie zebranych; Rozporządzenie Ministra Klimatu I Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (bioodpady)
Dział V tab. C.3 (proces D5)
Dział VI tab. B (proces D5)
Dział VIIa i VIIb masa odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych przekazanych do składowania.


UWAGA!
Dla potrzeb obliczania poziomu składowania do odpadów przekazanych do składowania zalicza się również odpady poddane odzyskowi na składowisku odpadów.
Czyli do Ms dodajemy jeszcze odpady zagospodarowane w instalacji: składowisko w procesie innym niż D5 np.17stki zagospodarowane na składowisku odpadów w procesie R5




F4odpowiedz

Gość

21 marzec 2022 o 11:11

napisał:






napisał:



Podglądam sprawozdania już złożone do Marszałków i nasuwa mi się wniosek, że jak już któraś gmina załączyła poziomy za 2020 i 2021 rok, to każde jest wyliczone inną metodą. Poszczególne gminy zliczyły odpady o kodach 15 i 20 a jeszcze inne wszystkie zebrane...nie ogarniam







Też mam dużą wątpliwość jakie odpady brać pod uwagę. Nigdzie nie jest to wyjaśnione a później same korekty. Ile łatwiej by było gdyby były podane konkrety. Dziwne ze w każdym Urzędzie Marszałkowskim są inne zasady.




Dane pozyskujemy z następujących działów sprawozdania:
Mw - oznacza łączną masę odebranych oraz zebranych w danym roku odpadów komunalnych, wyrażoną w Mg.
Dział II Łączna masa odebranych odpadów komunalnych w tonach [Mg]+ Dział V tab. B Łączna masa
zebranych odpadów komunalnych w tonach [Mg] Dział VI tab. A Łączna masa zebranych odpadów
komunalnych w tonach [Mg]

Ms - oznacza łączną masę odebranych oraz zebranych odpadów komunalnych przekazanych w danym roku do
zagospodarowania w procesie składowania (D5), wyrażoną w Mg

Dział III tab.A.3 (proces D5)
Dział III tab. B.3 (proces D5)
Art. 122 ust. 1. Zakazuje się składowania na składowisku odpadów…6) ulegających biodegradacji selektywnie zebranych; Rozporządzenie Ministra Klimatu I Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (bioodpady)
Dział V tab. C.3 (proces D5)
Dział VI tab. B (proces D5)
Dział VIIa i VIIb masa odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych przekazanych do składowania.






UWAGA!
Dla potrzeb obliczania poziomu składowania do odpadów przekazanych do składowania zalicza się również odpady poddane odzyskowi na składowisku odpadów.
Czyli do Ms dodajemy jeszcze odpady zagospodarowane w instalacji: składowisko w procesie innym niż D5 np.17stki zagospodarowane na składowisku odpadów w procesie R5










Czyli do Ms oraz Mw bierzemy odpady z gr 17 ? dobrze rozumiem




F4odpowiedz

Gość

21 marzec 2022 o 14:28

Dzień dobry, pytanie do pracowników urzędów gmin, jak można pozyskać informacje od podmiotów zbierających odpady dostarczone z terenu gminy (jeżeli działalność prowadzą na terenie innej gminy). Sprawozdanie składają do gminy ze względu na miejsce prowadzenia działalności jednakże wiem że mieszkańcy z naszego obszaru dostarczali tam odpady komunalne. Co można zrobić aby podwyższyć sobie poziomy przygotowania do ponownego użycia i recyklingu (w tej chwili nijak nie wychodzi).

F4odpowiedz

Gość

21 marzec 2022 o 15:40

napisał:

Dzień dobry, pytanie do pracowników urzędów gmin, jak można pozyskać informacje od podmiotów zbierających odpady dostarczone z terenu gminy (jeżeli działalność prowadzą na terenie innej gminy). Sprawozdanie składają do gminy ze względu na miejsce prowadzenia działalności jednakże wiem że mieszkańcy z naszego obszaru dostarczali tam odpady komunalne. Co można zrobić aby podwyższyć sobie poziomy przygotowania do ponownego użycia i recyklingu (w tej chwili nijak nie wychodzi).



Zbierający powinien robić sprawozdania do każdej gminy, z terenu której przychodzą mieszkańcy. W praktyce składa się jedno ze względu na miejsce prowadzenia działalności, tak jest dużo prościej, a z ewidencji to przecież nie wynika. Nic się z tym chyba nie zrobi.
F4odpowiedz

Gość

22 marzec 2022 o 07:48

napisał:


napisał:


Dzień dobry, pytanie do pracowników urzędów gmin, jak można pozyskać informacje od podmiotów zbierających odpady dostarczone z terenu gminy (jeżeli działalność prowadzą na terenie innej gminy). Sprawozdanie składają do gminy ze względu na miejsce prowadzenia działalności jednakże wiem że mieszkańcy z naszego obszaru dostarczali tam odpady komunalne. Co można zrobić aby podwyższyć sobie poziomy przygotowania do ponownego użycia i recyklingu (w tej chwili nijak nie wychodzi).





Zbierający powinien robić sprawozdania do każdej gminy, z terenu której przychodzą mieszkańcy. W praktyce składa się jedno ze względu na miejsce prowadzenia działalności, tak jest dużo prościej, a z ewidencji to przecież nie wynika. Nic się z tym chyba nie zrobi.

Niestety na szkoleniu powiedziano mi, że sprawozdanie powinno być robione tylko tam gdzie jest miejsce prowadzenia działalności i nie mam pomysłu jak podwyższyć ten poziom.


F4odpowiedz

Gość

22 marzec 2022 o 08:21

Dzień dobry,
Czy do poziomu recyklingu zaliczamy również np. kody: 15 01 10*; 20 01 21*; 20 01 23*; 20 01 33*; 20 01 35*;
Ponieważ mają byc odpady z gr 15 i 20 oprocz 3 kodów...

F4odpowiedz

Gość

22 marzec 2022 o 08:41

napisał:

Dzień dobry,
Czy do poziomu recyklingu zaliczamy również np. kody: 15 01 10*; 20 01 21*; 20 01 23*; 20 01 33*; 20 01 35*;
Ponieważ mają byc odpady z gr 15 i 20 oprocz 3 kodów...



Tak, zaliczamy jeśli mamy informację, że zostały poddane procesom od R2-R9
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter