Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 marzec 2022 o 09:20

AA 19 12 07 DREWNO ? CZY DO OBLICZEŃ RECYKLINGU BIRZEMY ?

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2022 o 09:25

CZY SIE RÓZNI EX 20 03 99 OD ZWYKŁEGO ODPADU 20 03 99 ? 
Bo w jednym dziale pisze że nalezy wpisać kod ex a my mamy tylko kod bez ex czy tez mozna tez taki kod brac pod uwage ?

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2022 o 09:48

Czy do poziomu przygotowania do ponownego użycia i rcyklingu odpadów komunlanych bierzemy równiez odpady z gr 20 z *

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2022 o 11:27

Witam;

Proszę o pomoc bo już mam mentlik w głowie.
Czy firma, która ma podpisaną umowę na odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych (makulatura, szkło, plastik) musi w rocznym sprawozdaniu podać informacje ile odpadów komunalnych segregowanych (makulatura, szkło, plastik) wytworzyła? Jeżeli tak, to mam wpisać kody z 15 (np. 15 01 01, 15 01 02) i zaznaczyć strumień odpadów komunalnych?
Bardzo proszę o pomoc bo już tego nie ogarniam.

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2022 o 14:49



Dot. obliczania masy odpadów biodegradacji przekaznych do składowania:


Czy może ktoś mi wytłumaczyc tak na "chłopski rozum" jakie wartości bierzemy i z jakiego działu (sprawozdanie urząd) M SRi ???


Początkowo wpisaliśmy 0 ale teraz mama watpliwości. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale zaznacze ze M MR oraz M WR = 0

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2022 o 15:30

Witam, mam informację, że z kodów 200136 i 200135* powstały w procesie odzysku kody 160216 (R4), 191204 (R3), 191202 (R4), 191203 (R4). Czy odpady o kodzie 160216 można wziąć do poziomów odzysku??

F4odpowiedz

Gość

25 marzec 2022 o 09:44

Witam,
jeślimacie INFORMACJE PUBLICZNĄ DOT. SPRAWOZDAŃ - robicie zrzuty ekranu ? czy odpisujecie ze nie ma możłiwości ?
Proszę o informację, sprawa dość PILNA

F4odpowiedz

Gość

27 marzec 2022 o 10:57

Dzień dobry, proszę o podpowiedź, czy odpady z kompostowników zebranych u źródła, czyli informację, którą posiadam z ankiet złożonych przez kompostujących , należy wpisać  tylko w dziale VIII ? Drugie pytanie, dostałam od firmy, informację dotyczącą odpadów odebranych z PSZOK, ale tylko w formie informacji, dotyczy tonażu oraz sposobu zagospodarowania, napisane jest również, co zostało z tych odpadów wysortowane (podane są kody wysortów), zatytułowana ta informacja jest ,,informacja o odpadach poddanych procesowi przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub odzysku lub przekazanych w tym celu innemu posiadaczowi,,, proszę dajcie znać, co myślicie, czy mam wpisać ostateczne  kody, czyli już te wysortowane? jeżeli tak to, w którym dziale, bo same odpady z PSZOK to dział V. Bardzo proszę po pomoc. 

F4odpowiedz

Gość

28 marzec 2022 o 10:23

napisał:

Witam,
jeślimacie INFORMACJE PUBLICZNĄ DOT. SPRAWOZDAŃ - robicie zrzuty ekranu ? czy odpisujecie ze nie ma możłiwości ?
Proszę o informację, sprawa dość PILNA



Odpisujemy że nie ma możliwości
F4odpowiedz

Gość

28 marzec 2022 o 15:37

napisał:






napisał:



Podglądam sprawozdania już złożone do Marszałków i nasuwa mi się wniosek, że jak już któraś gmina załączyła poziomy za 2020 i 2021 rok, to każde jest wyliczone inną metodą. Poszczególne gminy zliczyły odpady o kodach 15 i 20 a jeszcze inne wszystkie zebrane...nie ogarniam







Też mam dużą wątpliwość jakie odpady brać pod uwagę. Nigdzie nie jest to wyjaśnione a później same korekty. Ile łatwiej by było gdyby były podane konkrety. Dziwne ze w każdym Urzędzie Marszałkowskim są inne zasady.




Dane pozyskujemy z następujących działów sprawozdania:
Mw - oznacza łączną masę odebranych oraz zebranych w danym roku odpadów komunalnych, wyrażoną w Mg.
Dział II Łączna masa odebranych odpadów komunalnych w tonach [Mg]+ Dział V tab. B Łączna masa
zebranych odpadów komunalnych w tonach [Mg] Dział VI tab. A Łączna masa zebranych odpadów
komunalnych w tonach [Mg]

Ms - oznacza łączną masę odebranych oraz zebranych odpadów komunalnych przekazanych w danym roku do
zagospodarowania w procesie składowania (D5), wyrażoną w Mg

Dział III tab.A.3 (proces D5)
Dział III tab. B.3 (proces D5)
Art. 122 ust. 1. Zakazuje się składowania na składowisku odpadów…6) ulegających biodegradacji selektywnie zebranych; Rozporządzenie Ministra Klimatu I Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (bioodpady)
Dział V tab. C.3 (proces D5)
Dział VI tab. B (proces D5)
Dział VIIa i VIIb masa odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych przekazanych do składowania.






UWAGA!
Dla potrzeb obliczania poziomu składowania do odpadów przekazanych do składowania zalicza się również odpady poddane odzyskowi na składowisku odpadów.
Czyli do Ms dodajemy jeszcze odpady zagospodarowane w instalacji: składowisko w procesie innym niż D5 np.17stki zagospodarowane na składowisku odpadów w procesie R5









Więc jeżeli w dziale VII tabela B mam odpady o kodzie 19 05 03, frakcja od 0 do 80 mm (AT4-0,88), to powinnam  ująć to w Ms ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter