Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

28 marzec 2022 o 16:01

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam, czy w dziale VIII A  (przygotowując sprawodzanie jako Urząd) wykazujemy również odpady z gr 16 ?









Tutaj chyba wszystkie oprócz grupy 17












ale pisze ze odpady komunlane czy 16 możmey zaliczyc jako komunlane





Z 16 komunalne tylko 16 01 03



To rozumiem, że opony 16 01 03 ujmujemy w masie odpadów odebranych, zebranych i w masie poddanych recyklingowi jeżeli zostały poddane?, pomimo tego, że to ani 15-tka ani 20-tka?.  A co z popiołem ?. U nas był przyjmowany z kodem 200199 ex, sposób zagospodarowania R-5, czy można wliczyć do poziomu?

F4odpowiedz

Gość

28 marzec 2022 o 16:52

Jak określacie masy odpadów z przydomowych kompostowników wliczane do poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu za 2021 r.?

F4odpowiedz

Gość2022

29 marzec 2022 o 20:03

Czy odpady z cmentarza o kodzie 20 02 03 - inne odpady nieulegające biodegradacji należy wykazywać w sprawozdaniu jeśli zarządca zawarł umowę z firmą tylko na te odpady?

Czy firma, która odbierała tylko odpady z cmentarzy o kodzie 20 02 03 - inne odpady nieulegające biodegradacji podlega karze o nieosiągnięciu poziomów recyklingu (wszystkie zostały przekazane do składowania D5)?

F4odpowiedz

Gość

30 marzec 2022 o 13:20

Witam, czy ktoś mógłby mi (zupełnemu laikowi) wyjaśnić, które dane należy brać pod uwagę by wyliczyć poziomy składowania? czy do wyliczenia Ms należy brać pod uwagę tylko proces składowania d5 czy wszystkie odpady z grupy 15 i 20? Jeśli chodzi o Mw czy będzie to suma z tabel II i suma z V "b"

F4odpowiedz

Gość

30 marzec 2022 o 16:48

SPRAWOZDANIE PODMIOTU ODBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI

Dział IV Tabela A. Informacja o odebranych i magazynowanych odpadach komunalnych

mam pytanie czy w tym dziale ujmuje się odpady odebrane i zmagazynowane przez podmiot odbierający ?

F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 08:00

napisał:

 


 

SPRAWOZDANIE PODMIOTU ODBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI


Dział IV Tabela A. Informacja o odebranych i magazynowanych odpadach komunalnych

mam pytanie czy w tym dziale ujmuje się odpady odebrane i zmagazynowane przez podmiot odbierający ?

 



Tak

F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 08:03

Witam, czy można w jakiś sposób wstawić do sprawozdania wójta odpady odebrane ze zbiórki w szkole? Szkoła jako nieprofesjonalny zbieracz nie ma wpisu w BDO. Mam natomiast informację od firmy, która odebrała zebrane odpady o ich ilości i recyklingu. Jeśli jest taka możliwość to do którego działu? W dziale VI tab. A można dodać tylko podmioty wpisane do BDO.

F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 08:45

napisał:

Witam, czy można w jakiś sposób wstawić do sprawozdania wójta odpady odebrane ze zbiórki w szkole? Szkoła jako nieprofesjonalny zbieracz nie ma wpisu w BDO. Mam natomiast informację od firmy, która odebrała zebrane odpady o ich ilości i recyklingu. Jeśli jest taka możliwość to do którego działu? W dziale VI tab. A można dodać tylko podmioty wpisane do BDO.



Te odpady powinny być wykazane w sprawozdaniu przez zbierającego odpady komunalne.
F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 11:15

Witam , jestem na etapie pzygotowania materiałów do "analizy stanu gospodari odpadami komunalnymi za 2021 r." w uchwale mamy nowy zapis ze w analizie powinno się ująć "masę odpadów kom. wytworzonych na terenie gminy przekazanych do termicznego przekształcenia oraz stosunek masy odpadów komunalnych przekazanych do termicznego przekształcania do masy odpadów komunlanych wytworzonych na terenie gminy" art. 9tb uczip . z jakiego działu sprawozdania powinniśmy wziąc te masy ? Czy chodzi tu tylko o proces D10 ?


F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 11:29

napisał:

Witam;

Proszę o pomoc bo już mam mentlik w głowie.
Czy firma, która ma podpisaną umowę na odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych (makulatura, szkło, plastik) musi w rocznym sprawozdaniu podać informacje ile odpadów komunalnych segregowanych (makulatura, szkło, plastik) wytworzyła? Jeżeli tak, to mam wpisać kody z 15 (np. 15 01 01, 15 01 02) i zaznaczyć strumień odpadów komunalnych?
Bardzo proszę o pomoc bo już tego nie ogarniam.



A nie jest tak, że ewidencjonuje się po przekroczeniu jakichś limitów dla tych kodów? Gdzieś to czytałam.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter