Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

14 luty 2022 o 12:22

Z jakiej teczki jwra KPO oraz KEO ? Do BDO ma dostęp tylko jedna osoba, wolimy aby równiez te rzeczy były wydrukowane.

F4odpowiedz

Gość

14 luty 2022 o 13:13

napisał:

Co jesli na KPO za poprzedni rok znalazł sie kod który nie był wpisany w formularzu rejetrowym? Czy da się to jakos odkrecic? czy nalezy zlozyc normalnie sprawozdanie (ale czy sie bedzie dało na ten kod?) i jak najszybciej wniosek aktualizacyjny złożyc róznież o dopisanie tego kodu? Prosze o porady


Proszę złożyć wniosek aktualizacyjny - takie info dostałam z  Urzędu Marszałkowskiego.
F4odpowiedz

Gość

14 luty 2022 o 14:35

napisał:


napisał:




napisał:









Witam



 przekroczyłam 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych, wytwarzanych



poza instalacją, gdyż przyjeżdżają do nas odpady często w foli lub w



plastikowych mauzerach, przekroczyłam o prawie 5 t, jaka kara mnie teraz



czeka ? co mam zrobić ? pozdrawiam
















Odpady wytworzone poza instalacją nie wymagają zezwolenia. Należy zrobić wpis w dziale 12 jakie odpady ( kody) są wytwarzane poza inst.





ale ja mam decyzje na przetwarzanie i wytwarzanie odpadów, i taki zapis 
rodzaje i ilość odpadów przewidzianych do wytworzenia w ciągu roku : np: 15 01 02 70mg/rok 










proszę o odpowiedź pozdrawiam 
F4odpowiedz

Gość

14 luty 2022 o 14:45

Dzień dobry,


Czy w dziale zagospodarowania odpadów VIA powinny się też znaleźć kody 20 03 01 niesegregowanych odpadów komunalnych, 20 03 07 wielkogabarytow, 20 01 11 tekstylii, 20 01 10 odzieży, 16 01 03 zużytych opon?? Niestety UM nie udzieli nam odpowiedzi na to pytanie.

Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA POMOC.

F4odpowiedz

Gość

15 luty 2022 o 08:04

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:












Witam




 przekroczyłam 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych, wytwarzanych




poza instalacją, gdyż przyjeżdżają do nas odpady często w foli lub w




plastikowych mauzerach, przekroczyłam o prawie 5 t, jaka kara mnie teraz




czeka ? co mam zrobić ? pozdrawiam























Odpady wytworzone poza instalacją nie wymagają zezwolenia. Należy zrobić wpis w dziale 12 jakie odpady ( kody) są wytwarzane poza inst.









ale ja mam decyzje na przetwarzanie i wytwarzanie odpadów, i taki zapis 
rodzaje i ilość odpadów przewidzianych do wytworzenia w ciągu roku : np: 15 01 02 70mg/rok 














proszę o odpowiedź pozdrawiam 

W takim przypadku należy wystąpić o zmianę decyzji w zakresie ilości wytwarzanych odpadów. Jeśli odpady powstają w związku z funkcjonowaniem instalacji uznaje się je jako odpady z instalacji. 

F4odpowiedz

Gość

15 luty 2022 o 08:31

Czy odpady komunalne również powinny mieć wpis do BDO ? Czy tylko te inne niż komunalne odpady?

F4odpowiedz

Gość

15 luty 2022 o 11:11

Mam pytanie odnośnie sprawozdania jako wytwórca odpadów.

Jeśli jesteśmy zwolnieni z ewidencji odpadów to sprawozdanie do 15 marca i tak  muszimy wypełnić prawda?
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

15 luty 2022 o 11:56

napisał:



Mam pytanie odnośnie sprawozdania jako wytwórca odpadów.




Jeśli jesteśmy zwolnieni z ewidencji odpadów to sprawozdanie do 15 marca i tak  muszimy wypełnić prawda?


TAK.

F4odpowiedz

Gość

15 luty 2022 o 12:03

napisał:  Dziękuję za szybką odpowiedź


napisał:






Mam pytanie odnośnie sprawozdania jako wytwórca odpadów.








Jeśli jesteśmy zwolnieni z ewidencji odpadów to sprawozdanie do 15 marca i tak  muszimy wypełnić prawda?





TAK.







F4odpowiedz

Gość

15 luty 2022 o 12:08

napisał:

Czy odpady komunalne również powinny mieć wpis do BDO ? Czy tylko te inne niż komunalne odpady?



Wytwórca wyłącznie  odpadów komunalnych nie podlega  obowiązkowi wpisu do BDO 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter