Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

11 luty 2022 o 09:30

napisał:



Witam

 przekroczyłam 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych, wytwarzanych

poza instalacją, gdyż przyjeżdżają do nas odpady często w foli lub w

plastikowych mauzerach, przekroczyłam o prawie 5 t, jaka kara mnie teraz

czeka ? co mam zrobić ? pozdrawiam





Odpady wytworzone poza instalacją nie wymagają zezwolenia. Należy zrobić wpis w dziale 12 jakie odpady ( kody) są wytwarzane poza inst.
F4odpowiedz

Gość

11 luty 2022 o 09:34

Witam

jak obliczyć  poziom składowania  na podstawie wartości Ms (proces składowania D5) skoro instalacja oświadczyła, że nie składuje odpadów  o kodach 19 12 12 ani 19 05 99?

F4odpowiedz

Gość

11 luty 2022 o 11:50

Dzień dobry,

mam takie pytanie. Jeśli podmiot prowadzący PSZOK zmagazynował w 2020 r. odpady, a w kolejnym roku je przekazał, to jak je wprowadzić w sprawozdaniu za 2021? Od razu doliczyć do tych "zebranych", a później wykazać jako przekazywane do instalacji? Dziękuję za odpowiedź.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

11 luty 2022 o 12:06

napisał:



Dzień dobry,



mam takie pytanie. Jeśli podmiot prowadzący PSZOK zmagazynował w 2020 r. odpady, a w kolejnym roku je przekazał, to jak je wprowadzić w sprawozdaniu za 2021? Od razu doliczyć do tych "zebranych", a później wykazać jako przekazywane do instalacji? Dziękuję za odpowiedź.





Odpady zebrane dotyczą tylko roku sprawozdawczego. Liczymy tylko odpady ,które były zebrane w 2021r.

F4odpowiedz

Gość

11 luty 2022 o 12:25

napisał:


napisał:






Dzień dobry,





mam takie pytanie. Jeśli podmiot prowadzący PSZOK zmagazynował w 2020 r. odpady, a w kolejnym roku je przekazał, to jak je wprowadzić w sprawozdaniu za 2021? Od razu doliczyć do tych "zebranych", a później wykazać jako przekazywane do instalacji? Dziękuję za odpowiedź.


Ok, dziękuję za odpowiedź. Ale co w takim razie z tymi zmagazynowanymi w 2020? Nigdzie się ich nie wykazuje?









Odpady zebrane dotyczą tylko roku sprawozdawczego. Liczymy tylko odpady ,które były zebrane w 2021r.





F4odpowiedz

Gość

11 luty 2022 o 17:28

Witam , mam pytanie ponieważ od nie dawna pracuje w Stacji demontażu pojazdów,  ucze się sama , nie mam kogo się doradzić a czeka mnie sprawozdanie , wszystko mam już zdane , pojazdy i części rozpisanie,  ale nie mam pojęcia jak obliczyć masę odzysku i recyklingu . Czy ktoś by wytłumaczył na ,,chłopski rozum " dziękuję

F4odpowiedz

Gość

11 luty 2022 o 18:39

Odnoszę wrażenie, że układ tych sprawozdań opracowany został do przepisów sprzed zmian ustawy o utrzymaniu porządku w gminach czy ustawy o odpadach. Teraz po tych wszystkich zmianach jest to teraz pokręcone, niejasne, niezrozumiałe. W zasadzie nie wiadomo który dział czego dotyczy. Magazynowanie jest w odzysku, recyklingu, unieszkodliwianiu (dział XII), ale nie ma go w zbieraniu (dział XII) scisle związanym z tymczasowym magazynowaniem. Tym samym przetwarzajacy ma wskazywać odpady magazynowane, ale tylko zbierający odpady już nie. Takich absurdów jest cała masa.  

F4odpowiedz

Gość

11 luty 2022 o 20:54

napisał:

Odnoszę wrażenie, że układ tych sprawozdań opracowany został do przepisów sprzed zmian ustawy o utrzymaniu porządku w gminach czy ustawy o odpadach. Teraz po tych wszystkich zmianach jest to teraz pokręcone, niejasne, niezrozumiałe. W zasadzie nie wiadomo który dział czego dotyczy. Magazynowanie jest w odzysku, recyklingu, unieszkodliwianiu (dział XII), ale nie ma go w zbieraniu (dział XII) scisle związanym z tymczasowym magazynowaniem. Tym samym przetwarzajacy ma wskazywać odpady magazynowane, ale tylko zbierający odpady już nie. Takich absurdów jest cała masa.  



Znam firmy tylko wytwarzajace , które wykazują stany magazynowe na koniec roku w tym dziale. 
F4odpowiedz

Gość

14 luty 2022 o 09:29

napisał:


napisał:






Witam


 przekroczyłam 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych, wytwarzanych


poza instalacją, gdyż przyjeżdżają do nas odpady często w foli lub w


plastikowych mauzerach, przekroczyłam o prawie 5 t, jaka kara mnie teraz


czeka ? co mam zrobić ? pozdrawiam










Odpady wytworzone poza instalacją nie wymagają zezwolenia. Należy zrobić wpis w dziale 12 jakie odpady ( kody) są wytwarzane poza inst.


ale ja mam decyzje na przetwarzanie i wytwarzanie odpadów, i taki zapis 
rodzaje i ilość odpadów przewidzianych do wytworzenia w ciągu roku : np: 15 01 02 70mg/rok 







F4odpowiedz

Gość

14 luty 2022 o 10:30

Co jesli na KPO za poprzedni rok znalazł sie kod który nie był wpisany w formularzu rejetrowym? Czy da się to jakos odkrecic? czy nalezy zlozyc normalnie sprawozdanie (ale czy sie bedzie dało na ten kod?) i jak najszybciej wniosek aktualizacyjny złożyc róznież o dopisanie tego kodu? Prosze o porady

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter