Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

21 luty 2022 o 06:42

napisał:

Czy mając decyzję na zbieranie w sprawozdaniu do Marszałka wypełniam dział XIII tabela 7 dot. magazynowanych odpadów jeśli pod koniec roku mamy na zbieraniu dane odpady w danych ilościach? Oraz Tabela 5 jeśli przekazaliśmy odpady os. fizycznym? 


Dzieł 13 tab.7 dotyczy przetwarzających odpady-odpady ,które pozostały do przetwarzania. . Zbierający wypełnia o zebranych odpadach. Jeżeli przekazaliśmy os. fiz. należy to wypełnić.

F4odpowiedz

Gość

21 luty 2022 o 08:49

napisał:


napisał:


Czy mając decyzję na zbieranie w sprawozdaniu do Marszałka wypełniam dział XIII tabela 7 dot. magazynowanych odpadów jeśli pod koniec roku mamy na zbieraniu dane odpady w danych ilościach? Oraz Tabela 5 jeśli przekazaliśmy odpady os. fizycznym? 



Dzieł 13 tab.7 dotyczy przetwarzających odpady-odpady ,które pozostały do przetwarzania. . Zbierający wypełnia o zebranych odpadach. Jeżeli przekazaliśmy os. fiz. należy to wypełnić.




w urzędzie dostałam info ze dział XIII tab. 7 tez trzeba uzupełnić (pracuje na skupie złomu, mamy decyzję na zbieranie odpadów) 
F4odpowiedz

Gość

21 luty 2022 o 10:41

witam,
czy w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami w dziale XII wpisuje równiez odpady zebrane w PSZOK?


F4odpowiedz

Gość

21 luty 2022 o 13:54

Czy Poszk powinie sładac do Urzędu sprawozdanie jako ZBIERAJACY ? i wykazac w tym sprawozdaniu np. zużyty sprzęt elektryczny? jak tak to na jakiej podstawie prawnej?
Z góry dziekuję  za odpawiedź.

F4odpowiedz

Gość

21 luty 2022 o 14:40

napisał:



Czy Poszk powinie sładac do Urzędu sprawozdanie jako ZBIERAJACY ? i wykazac w tym sprawozdaniu np. zużyty sprzęt elektryczny? jak tak to na jakiej podstawie prawnej?

Z góry dziekuję za odpawiedź.






Na podstawie ustawy o odpadach. Zbieranie, zbieranie sprzętu itp. Art. 75. 1. Roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu
odpadami sporządza:
1) (...);  2) prowadzący działalność polegającą na gospodarowaniu odpadami,
z wyłączeniem prowadzącego odbieranie odpadów komunalnych, w zakresie:
a) zbierania odpadów

F4odpowiedz

Gość

21 luty 2022 o 22:56

napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Witam,Czy jeżeli posiadamy wózki widłowe wyprodukowane po 2010 zużywające paliwo LPG musimy wpisywać je do raportu KOBIZE w zakładce Sprawozdanie z eksploatacji urządzeń stanowiące część  raportu do KOBIZE?




Tak, w taki sam sposób jak dla innych pojazdów. Tylko trzeba dobrać właściwy rodzaj silnika.
Dzień dobry,
Czy mógłby mi ktoś pomoc określić do jakiej pozycji przypisać wózki wyprodukowane po 31-12-2008? 
tematem zajmuje si e od niedawna i szczerze mówiąc nie widzę opcji ujęcia w KOBIZE wózków zasilanych LPG, wyprodukowanych po 2008 r


Proszę o pomoc ponieważ też mam taki sam problem w kobize nie mogę wybrać wózków widłowych wyprodukowanych po 2008 roku a są na LPG. Nie ma takiego rodzaju paliwa!!!
F4odpowiedz

Gość

22 luty 2022 o 10:36

napisał:


napisał:




napisał:



Czy mając decyzję na zbieranie w sprawozdaniu do Marszałka wypełniam dział XIII tabela 7 dot. magazynowanych odpadów jeśli pod koniec roku mamy na zbieraniu dane odpady w danych ilościach? Oraz Tabela 5 jeśli przekazaliśmy odpady os. fizycznym? 




Dzieł 13 tab.7 dotyczy przetwarzających odpady-odpady ,które pozostały do przetwarzania. . Zbierający wypełnia o zebranych odpadach. Jeżeli przekazaliśmy os. fiz. należy to wypełnić.








w urzędzie dostałam info ze dział XIII tab. 7 tez trzeba uzupełnić (pracuje na skupie złomu, mamy decyzję na zbieranie odpadów) 

W sprawozdaniu za rok 2020 jako wytwórca odpadów wypełniałam dział XIII tab. 7, bo taką interpretację otrzymałam dwukrotnie ze wsparcia technicznego BDO. Natomiast Panie z WIOS-iu uważają że ten dział dotyczy wyłącznie przetwarzających. Najlepiej trzymać się interpretacji swojego urzędu marszałkowskiego.

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2022 o 13:03

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Czy mając decyzję na zbieranie w sprawozdaniu do Marszałka wypełniam dział XIII tabela 7 dot. magazynowanych odpadów jeśli pod koniec roku mamy na zbieraniu dane odpady w danych ilościach? Oraz Tabela 5 jeśli przekazaliśmy odpady os. fizycznym? 





Dzieł 13 tab.7 dotyczy przetwarzających odpady-odpady ,które pozostały do przetwarzania. . Zbierający wypełnia o zebranych odpadach. Jeżeli przekazaliśmy os. fiz. należy to wypełnić.













w urzędzie dostałam info ze dział XIII tab. 7 tez trzeba uzupełnić (pracuje na skupie złomu, mamy decyzję na zbieranie odpadów) 


W sprawozdaniu za rok 2020 jako wytwórca odpadów wypełniałam dział XIII tab. 7, bo taką interpretację otrzymałam dwukrotnie ze wsparcia technicznego BDO. Natomiast Panie z WIOS-iu uważają że ten dział dotyczy wyłącznie przetwarzających. Najlepiej trzymać się interpretacji swojego urzędu marszałkowskiego.



Przypisy do sprawozdania na stronie BDO każą wprowadzać magazynowanie przez zbierających i przetwarzających. Pierwotny wytwórca nie powinien wypełniać tej tabeli. Oczywiście UM mają swoje podejście, infolinia BDO inne niż informacje na stronie. Burdel jak zawsze. 
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

22 luty 2022 o 14:49

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:





Czy mając decyzję na zbieranie w sprawozdaniu do Marszałka wypełniam dział XIII tabela 7 dot. magazynowanych odpadów jeśli pod koniec roku mamy na zbieraniu dane odpady w danych ilościach? Oraz Tabela 5 jeśli przekazaliśmy odpady os. fizycznym? 






Dzieł 13 tab.7 dotyczy przetwarzających odpady-odpady ,które pozostały do przetwarzania. . Zbierający wypełnia o zebranych odpadach. Jeżeli przekazaliśmy os. fiz. należy to wypełnić.



















w urzędzie dostałam info ze dział XIII tab. 7 tez trzeba uzupełnić (pracuje na skupie złomu, mamy decyzję na zbieranie odpadów) 



W sprawozdaniu za rok 2020 jako wytwórca odpadów wypełniałam dział XIII tab. 7, bo taką interpretację otrzymałam dwukrotnie ze wsparcia technicznego BDO. Natomiast Panie z WIOS-iu uważają że ten dział dotyczy wyłącznie przetwarzających. Najlepiej trzymać się interpretacji swojego urzędu marszałkowskiego.






Przypisy do sprawozdania na stronie BDO każą wprowadzać magazynowanie przez zbierających i przetwarzających. Pierwotny wytwórca nie powinien wypełniać tej tabeli. Oczywiście UM mają swoje podejście, infolinia BDO inne niż informacje na stronie. Burdel jak zawsze. 


W moim urzędzie to samo- dział dotyczy przetwarzających.

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2022 o 14:53

Witam wszystkich
mam pytanie zła ilość odpadów  wpisałam w wytworzonych w 2019 roku czy mogę zrobić korektę jeszcze czy już za późno i nie ruszać ?

proszę o odpowiedź pozdro

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter