Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

10 luty 2022 o 13:50

napisał:


napisał:


Witam,
Potrzebuje porady czy macie jakiś sposób na weryfikację złożonych sprawozdań w sytuacjach gdy tych odpadów jest kilkanaście ? drukowanie odpada i zrzuty ekranu bo sprawozdań jest dużo.
Przepisywanie na kartkę w tabele czy może do pliku excel ? Jak to można zrobić w miarę sprawnie ?





Ja robię zrzuty ekranu, przycinam w Paint, drukuję i spinam... Jeśli kodów jest bardzo dużo drukuję tylko z działu II, resztę dopisuję


Można po prostu wydrukować widok strony z ilościami odpadów w przeglądarce. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że przy generowaniu widoku z podziałem na strony może dojść do obcięcia np. połowy linijki tekstu. Wydaje mi się, że jest to szybszy sposób na wydruk niż robienie zrzutów ekranu. Oczywiście wydruk nie wygląda jak w BDO ale wszystkie informacje są czytelne.

F4odpowiedz

Piotr S.

10 luty 2022 o 14:02

Witam.
Temat dot. sprawozdań komunalnych.
Czy jeśli odpad (15 01 01, 15 01 02) w ramach zagospodarowania był po sortowni przekazywany do organizacji odzysku (która zobowiązana jest przekazać te odpady do recyklingu R3) to w BDO w informacjach o instalacjach, do których przekazano odpady do zagospodarowania dopuszczalne jest wpisanie danych tej organizacji odzysku? Czy też niezbędne jest pozyskanie od organizacji odzysku bardziej szczegółowych informacji nt. ostatecznych recyklerów tych odpadów (tj. komu i w jakim procencie organizacje te przekazały odpady do procesu R3). Pozyskanie takich informacji może być bardzo kłopotliwe.

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 14:20

napisał:


napisał:


Witam,
Potrzebuje porady czy macie jakiś sposób na weryfikację złożonych sprawozdań w sytuacjach gdy tych odpadów jest kilkanaście ? drukowanie odpada i zrzuty ekranu bo sprawozdań jest dużo.
Przepisywanie na kartkę w tabele czy może do pliku excel ? Jak to można zrobić w miarę sprawnie ?



Może warto rozpatrzyć zakup programu do ewidencji ,która jest połączona z BDO ? Mam od kilku lat program Eko-soft jest naprawdę super i osobiście polecam. Jeżeli mamy tych kodów/odpadów dużo ,to taki program się sprawdzi.




OO dziękuję za informację, nie słyszałam o czymś takim, Wiadomo mniej więcej jaki to koszt?
F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 15:16

napisał: jeśli coś zostanie na koniec roku na magazynie to w dziale 13 trzeba je podać pod warunkiem że je kupiłeś do przetwarzania a nie zbierania.


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:










napisał:












napisał:





nie zgadzam się z tym, żeby była jasność :) ale dostałam odpowiedź, że zbierający wypełnia dział XII i XIII, jeśli odpady zostały na magazynie. zaznaczyłam, że wg. mojej wiedzy ten dział wypełnia przetwarzający odpady, jednak konsultant był zdania, że zbierający również - czat BDO








napisał:








Witam, mam takie pytanie czy jako podmiot zbierający odpady ( skup złomu) w sprawozdaniu do Marszałka oprócz działu XII ( Informacja o zebranych odpadach) i stanu magazynu na koniec roku powinnam wypełnić dział XII ( informacja o odpadach poddanych odzyskowi). W ubiegłym roku na infolinii uzyskałam odpowiedź, ze nie, ale sprawozdanie do dnia dzisiejszego nie jest ani przyjęte ani odrzucone wiec nie wiem czy jest dobrze, może ktoś wiec coś w tym temacie.     









Podpinam się pod pytanie.  Czy może którąś z tabel w dziale XIII oprócz tabeli ze stanem magazynowym . Uwzględniał ktoś kody odpadów w kodach 150104 i 200140 w tym sprawozdaniu ? 




































Tylko dział XII, dział XIII dotyczy przetwarzania odpadów, więc nie wiem co jeszcze , ewentualnie dz. II jak jest wywóz za granicę




























Niestety konsultanci BDO twierdzą inaczej.


























A jak twierdzą konsultanci bdo?












Konsultant BDO twierdzi, że należy wypełnić Dział XIII tabela 7 (o magazynowanym stanie), natomiast Pracownik UM, że dział XIII dotyczy instalacji, powinien wypełnić przetwarzający odpady.






UM we Wrocławiu twierdzi ,że dział 13 tab7 dotyczy odpadów pozostałych do przetworzenia.





F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 16:31

Proszę o podpowiedź na której KEO czy KEOK przyjmować odpady zakupione od os. fizycznej z kodem 17 04 05 stal lub kod 15 01 04 opakowania.?
Czy KEOK dotyczy tylko odbierających którzy mają umowy z Gminą czy również skupy złomu?
Różne interpretacje słyszałam z różnych urzędów i w końcu jestem w kropce.

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 16:42

Co do wykazywania magazynowanych odpadów, to odpowiedzią jest przypis na stronie BDO:

"Należy podać masę odpadów na dzień 31 grudnia roku kalendarzowego, która nie została przetworzona lub przekazana innemu posiadaczowi odpadów. W przypadku gdy stan na koniec roku wynosi zero tabela nie jest sporządzana. Dotyczy tymczasowego magazynowania odpadów przez prowadzącego zbieranie odpadów lub magazynowanie odpadów przez prowadzącego przetwarzanie odpadów."

Czyli z działu 13 tab. 7 zwolniony jest tylko wytwórca odpadu.

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 17:19

napisał:

Witam.
Temat dot. sprawozdań komunalnych.
Czy jeśli odpad (15 01 01, 15 01 02) w ramach zagospodarowania był po sortowni przekazywany do organizacji odzysku (która zobowiązana jest przekazać te odpady do recyklingu R3) to w BDO w informacjach o instalacjach, do których przekazano odpady do zagospodarowania dopuszczalne jest wpisanie danych tej organizacji odzysku? Czy też niezbędne jest pozyskanie od organizacji odzysku bardziej szczegółowych informacji nt. ostatecznych recyklerów tych odpadów (tj. komu i w jakim procencie organizacje te przekazały odpady do procesu R3). Pozyskanie takich informacji może być bardzo kłopotliwe.


Trzeba  uzyskać informacje  o recylkerach 

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 17:23

napisał:

Co do wykazywania magazynowanych odpadów, to odpowiedzią jest przypis na stronie BDO:

"Należy podać masę odpadów na dzień 31 grudnia roku kalendarzowego, która nie została przetworzona lub przekazana innemu posiadaczowi odpadów. W przypadku gdy stan na koniec roku wynosi zero tabela nie jest sporządzana. Dotyczy tymczasowego magazynowania odpadów przez prowadzącego zbieranie odpadów lub magazynowanie odpadów przez prowadzącego przetwarzanie odpadów."

Czyli z działu 13 tab. 7 zwolniony jest tylko wytwórca odpadu.


Dział XIII  nie odnosi się  do zbierającego. Gdyby  zbierający miał podawać stany magazynowe  to tabelę analogiczną do tab. 7 w dz. XIII  należałoby  dodać  do dz. - XII 

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 20:40

napisał:

Co do wykazywania magazynowanych odpadów, to odpowiedzią jest przypis na stronie BDO:

"Należy podać masę odpadów na dzień 31 grudnia roku kalendarzowego, która nie została przetworzona lub przekazana innemu posiadaczowi odpadów. W przypadku gdy stan na koniec roku wynosi zero tabela nie jest sporządzana. Dotyczy tymczasowego magazynowania odpadów przez prowadzącego zbieranie odpadów lub magazynowanie odpadów przez prowadzącego przetwarzanie odpadów."

Czyli z działu 13 tab. 7 zwolniony jest tylko wytwórca odpadu.


Który wytwórca - pierwotny, czy także ten wytwórca zwolniony z uzyskiwania zezwolenia w mysl art. 45 uo (posiadający pozwolenie). Czy mając pozwolenie zintegrowane lub pozwolenie na wytwarzanie odpadów magazynuje się te odpady czy nie ?

F4odpowiedz

Gość

11 luty 2022 o 08:45

Witam
 przekroczyłam 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych, wytwarzanych
poza instalacją, gdyż przyjeżdżają do nas odpady często w foli lub w
plastikowych mauzerach, przekroczyłam o prawie 5 t, jaka kara mnie teraz
czeka ? co mam zrobić ? pozdrawiam

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter