Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

17 luty 2022 o 14:05

napisał:

Witam, firma budowlana składa sprawozdanie z wytworzonych odpadów związanych z burzeniem i stawianiem budynków oraz remontami. Czy można w jednym sprawozdaniu umieścić kilka kodów PKD? np.: 43.91.Z, 41.20.Z, 43.11.Z? Wszystkie są ze sobą powiązane. Czy jednak lepiej podać jeden główny kod?


Bez znaczenia.

F4odpowiedz

Gość

17 luty 2022 o 14:16

Mam pytanie odnośnie obliczenia POZIOMU SKŁADOWANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH I ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z PRZETWARZANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH. Co w przypadku, gdy żaden odpad nie został zagospodarowany w procesie składowania (D5). Dzwoniłam do firmy, która odbiera od nas odpady i oni twierdzą, że żaden odpad nie trafia na składowisko. Czy ten poziom może wynieść 0?

F4odpowiedz

Gość

17 luty 2022 o 16:42

dzień dobry, wiem, że nie do końca w temacie ale nie znalazłem pasującego wątku a ten jest na czasie, więc piszę.
Bardzo proszę o poradę w sprawie odbioru odpadów komunalnych z firmy. Czy jest jaki przepis, który reguluje częstotliwość wywozu takich odpadów? Zaczynam prowadzenie warsztatu samochodowego i chciałem podpisać umowę na odbiór segregowanych odpadów komunalnych (głównie jakie butelki plastikowe po napojach), odpadów z kodu 200301 będę miał symbolicznie a firma, która miałaby odbierać odpady "zmusza" mnie do oddawania a tym samym płacenia za odpady co dwa tygodnie a ja będę miał może odpadów zmieszanych pojemnik 120l raz na pół roku. Jak można rozwiązać taki problem?
Pozdrawiam.

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 08:25

Jako Gmina KPO oddaliśmy kod 16 02 14, czy powinnismy złożyć sprawozdanie jako wytwórca czy sprawozdania w zakresie sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytego sprzętu?

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 09:39

napisał:

Jako Gmina KPO oddaliśmy kod 16 02 14, czy powinnismy złożyć sprawozdanie jako wytwórca czy sprawozdania w zakresie sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytego sprzętu?



Wytwórcy ZSEiE nie interesuje temat sprzętu, klasyfikacji itp. Proszę traktować to jak zwykły odpad, czyli zwykłą KEO i sprawozdanie o wytworzeniu odpadów. Oczywiście trzeba też pamiętać, że są limity na zwolnienie z ewidencji.
F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 09:42

napisał:

dzień dobry, wiem, że nie do końca w temacie ale nie znalazłem pasującego wątku a ten jest na czasie, więc piszę.
Bardzo proszę o poradę w sprawie odbioru odpadów komunalnych z firmy. Czy jest jaki przepis, który reguluje częstotliwość wywozu takich odpadów? Zaczynam prowadzenie warsztatu samochodowego i chciałem podpisać umowę na odbiór segregowanych odpadów komunalnych (głównie jakie butelki plastikowe po napojach), odpadów z kodu 200301 będę miał symbolicznie a firma, która miałaby odbierać odpady "zmusza" mnie do oddawania a tym samym płacenia za odpady co dwa tygodnie a ja będę miał może odpadów zmieszanych pojemnik 120l raz na pół roku. Jak można rozwiązać taki problem?
Pozdrawiam.



Tak, zmieszane komunalne dla firm reguluje Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Art. 6m ust. 1aa z dalszymi odniesieniami - niestety wychodzi, że musi być minimum co 2 tygodnie
F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 11:01

napisał: 
Dziękuję za odpowiedź.


napisał:


dzień dobry, wiem, że nie do końca w temacie ale nie znalazłem pasującego wątku a ten jest na czasie, więc piszę.
Bardzo proszę o poradę w sprawie odbioru odpadów komunalnych z firmy. Czy jest jaki przepis, który reguluje częstotliwość wywozu takich odpadów? Zaczynam prowadzenie warsztatu samochodowego i chciałem podpisać umowę na odbiór segregowanych odpadów komunalnych (głównie jakie butelki plastikowe po napojach), odpadów z kodu 200301 będę miał symbolicznie a firma, która miałaby odbierać odpady "zmusza" mnie do oddawania a tym samym płacenia za odpady co dwa tygodnie a ja będę miał może odpadów zmieszanych pojemnik 120l raz na pół roku. Jak można rozwiązać taki problem?
Pozdrawiam.





Tak, zmieszane komunalne dla firm reguluje Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Art. 6m ust. 1aa z dalszymi odniesieniami - niestety wychodzi, że musi być minimum co 2 tygodnie



F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 11:13

Czy mając decyzję na zbieranie w sprawozdaniu do Marszałka wypełniam dział XIII tabela 7 dot. magazynowanych odpadów jeśli pod koniec roku mamy na zbieraniu dane odpady w danych ilościach? Oraz Tabela 5 jeśli przekazaliśmy odpady os. fizycznym? 

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 11:56

Czy to normalne, że jeszcze nie mam sprawdzonych sprawozdań z 2019 i 2020 roku?. Zaraz będzie kończyć się termin składania za 2021 rok, a tamte cały czas są niesprawdzone.

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 14:20

napisał:

Czy to normalne, że jeszcze nie mam sprawdzonych sprawozdań z 2019 i 2020 roku?. Zaraz będzie kończyć się termin składania za 2021 rok, a tamte cały czas są niesprawdzone.



Tak, to normalne, zależnie od województwa. Niektóre jeszcze nie odkopały się z zaległości. Powinni dostać administracyjną karę pieniężną 100 zł za każdy dzień zwłoki, płatne oczywiście na konto podmiotu składającego ;)
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter