Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

10 maj 2024 o 15:31

napisał:

Firma posiada wpis do rejestru w BDO, czy odpady o kodzie 20 02 01 pochodzące z cmentarzy mogą być przekazane na kompostownie bez wystawionej KPO ? 



Jeśli odpad jest z cmentarza wystarczy podpisać oświadczenie np. z księdzem, który prowadzi cmentarz, że jest zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji. Wtedy firma wprowadza w KEO na przyjęciu wpis dot. posiadacza zwolnionego. 
F4odpowiedz

Gość

16 maj 2024 o 08:46


Sciągamy do Polski sprzęt elektroniczny z akumulatorami i
sprzedajemy klientom. Po jakimś czasie w ramach seriwsu wymieniamy ten
sprowadzony akumulator na nowy (kupiony w Polsce).
Mam pytanie, czy jeśli
w sprzęcie przekazanym już klientowi (sprzedanym) wymieniamy akumulator
zza granicy na zakupiony w Polsce i odbieramy od niego akumulator
zużyty- czy musze prowadzić Kartę ewidencji odpadów z tymi zużytymi
akumulatorami
?
Po jakimś czasie oddaję je do utylizacji oprganizacji zajmującej się tymi sprawami, na podstawie KPO. Prosze o pomoc. :)

F4odpowiedz

Gość

03 czerwiec 2024 o 18:33

napisał:

Dzień dobry, firma wytworzyła 1 tonę odpadów wielkogabarytowych, przekazała na podstawie kpo odpady do instalacji, czy konieczne jest założenie keo oraz wygenerowania sprawozdania czy wystarczy uproszczona ewidencja




F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 715

Od: 19.03.2017

04 czerwiec 2024 o 10:05

napisał:


napisał:


Dzień dobry, firma wytworzyła 1 tonę odpadów wielkogabarytowych, przekazała na podstawie kpo odpady do instalacji, czy konieczne jest założenie keo oraz wygenerowania sprawozdania czy wystarczy uproszczona ewidencja





Należy sprawdzić

Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie
rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku
prowadzenia ewidencji odpadów

na dany kod. Jeżeli na KPO jest oddany odpad, to należy sprawdzić ile można oddać pod tym kodem. To ,że zgodnie z ustawą możemy do 5 Mg nie prowadzić ewidencji nie oznacza ,że odpad oddany można nie ewidencjonować. A poza tym takie odpady mozna było przekazać jako komunalne bez kart i bez ewidencji. Trzeba pamiętać o sprawozdaniu o wytworzonych odpadach.





F4odpowiedz

ania

07 czerwiec 2024 o 09:43

Dzień dobry,

czy kontrola sprawdza zgodność dat w KEO z protokołem likwidacji? Mamy zlikwidowany np. sprzęt komputerowy i sporządzamy księgowo protokół likwidacji. Datę z protokołu likwidacji przyjmujemy jako datę wytworzenia odpadu. Czy kontrola to weryfikuje?

Czy w KEO można edytować wpisy - mam już kilka wpisów z wytworzenia i przekazania odpadu i okazało się ,że nie wpisałam odpadu wytworzonego w styczniu, który będzie dopiero przekazany w czerwcu.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 715

Od: 19.03.2017

07 czerwiec 2024 o 12:20

napisał:



Dzień dobry,



czy kontrola sprawdza zgodność dat w KEO z protokołem likwidacji? Mamy zlikwidowany np. sprzęt komputerowy i sporządzamy księgowo protokół likwidacji. Datę z protokołu likwidacji przyjmujemy jako datę wytworzenia odpadu. Czy kontrola to weryfikuje?



Czy w KEO można edytować wpisy - mam już kilka wpisów z wytworzenia i przekazania odpadu i okazało się ,że nie wpisałam odpadu wytworzonego w styczniu, który będzie dopiero przekazany w czerwcu.





W KEO można edytować wpisy w zakładce"wytworzone" . Mozna się cofnąć i wpisać ilość wytworzonego odpadu. Wytworzenie nie oznacza od razu przekazania .

F4odpowiedz

Gość

12 czerwiec 2024 o 12:14

Dzień dobry,

moje pytanie dotyczy odpadów drewnianych 15 01 03 (uszkodzone palety). Mamy taki kod odpadu w decyzji na wytwarzanie odpadów. W związku z tym odpady te będą uznane jako wytwarzane w instalacji czy poza instalacją? Osoba, która prowadzi nam OŚ uważa że powinien zostać uznany jako odpad z poza instalacji, ale czy to, że jest w decyzji nie kwalifikuje go już jako wytworzonego w instalacji?

F4odpowiedz

Gość

12 czerwiec 2024 o 14:58

napisał:

Dzień dobry,

moje pytanie dotyczy odpadów drewnianych 15 01 03 (uszkodzone palety). Mamy taki kod odpadu w decyzji na wytwarzanie odpadów. W związku z tym odpady te będą uznane jako wytwarzane w instalacji czy poza instalacją? Osoba, która prowadzi nam OŚ uważa że powinien zostać uznany jako odpad z poza instalacji, ale czy to, że jest w decyzji nie kwalifikuje go już jako wytworzonego w instalacji?



Dzień dobry. W decyzji na wytwarzanie odpadów powinni mieć Państwo jasno napisane - w związku z prowadzoną działalnością z instalacji będą powstawać takie odpady jak .... (lista odpadów + masa odpadów jaka może zostać wytworzona w ciągu roku). Jeśli w decyzji jest ten kod odpadu to jest on przypiasy do instalacji.
Rozumiem, że wytwarzają Państwo odpady powyżej 5000 Mg rocznie - w przypadku odpadów innych niż niebezpieczne? Dlatego mają Państwo w decyzji wpisany ten kod odpadów?
F4odpowiedz

Gość

19 czerwiec 2024 o 10:48

Przywozimy odpady z Niemiec do naszego zakladu. Jaki jest czas na przetworzenie odpadów?

F4odpowiedz

Gość

19 czerwiec 2024 o 13:12

Dzień dobry,

zbieram odpady z grupy 15, dla których prowadzę ewidencję. Czy jeżeli wytworze np. w wyniku prac porządkowych odpad o kodzie 17 04 05 w ilości 1 Mg/rok to powinnam wystawić KPO?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter