Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

05 lipiec 2022 o 11:00

napisał:

Witam,
Czy ewidencja dotycząca odpadów niebezpiecznych np. 18 01 03*, 18 02 02* powinna być prowadzona w zakładce "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW" czy "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH"? Wg mnie jest to dość oczywiste, że w tej drugiej zakładce, ale potrzebuję potwierdzenia dla pewnej osoby...



Tutaj intuicja zawodzi. Ewidencję wszystkich odpadów, w tym niebezpiecznych, prowadzimy na KEO. 
Karta odpadów niebezpiecznych jest dla pośredników i nie ma tam nawet opcji na wytworzenie odpadów itp.
F4odpowiedz

Gość

05 lipiec 2022 o 11:32

napisał:


napisał:


Witam,
Czy ewidencja dotycząca odpadów niebezpiecznych np. 18 01 03*, 18 02 02* powinna być prowadzona w zakładce "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW" czy "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH"? Wg mnie jest to dość oczywiste, że w tej drugiej zakładce, ale potrzebuję potwierdzenia dla pewnej osoby...





Tutaj intuicja zawodzi. Ewidencję wszystkich odpadów, w tym niebezpiecznych, prowadzimy na KEO. 
Karta odpadów niebezpiecznych jest dla pośredników i nie ma tam nawet opcji na wytworzenie odpadów itp.

A co w przypadku jeśli to my jako zakład przyjmujemy i przetwarzamy odpady niebezpieczne? 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

05 lipiec 2022 o 13:21

napisał:


napisał:




napisał:



Witam,
Czy ewidencja dotycząca odpadów niebezpiecznych np. 18 01 03*, 18 02 02* powinna być prowadzona w zakładce "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW" czy "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH"? Wg mnie jest to dość oczywiste, że w tej drugiej zakładce, ale potrzebuję potwierdzenia dla pewnej osoby...







Tutaj intuicja zawodzi. Ewidencję wszystkich odpadów, w tym niebezpiecznych, prowadzimy na KEO. 
Karta odpadów niebezpiecznych jest dla pośredników i nie ma tam nawet opcji na wytworzenie odpadów itp.


A co w przypadku jeśli to my jako zakład przyjmujemy i przetwarzamy odpady niebezpieczne? 



Przyjmujemy odpad na zwykła ewidencję - zaciągamy KPO (przyjete) ,albo w zakładce"przetwarzane" przetwarzamy odpad.

F4odpowiedz

Gość

05 lipiec 2022 o 18:19

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam,
Czy ewidencja dotycząca odpadów niebezpiecznych np. 18 01 03*, 18 02 02* powinna być prowadzona w zakładce "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW" czy "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH"? Wg mnie jest to dość oczywiste, że w tej drugiej zakładce, ale potrzebuję potwierdzenia dla pewnej osoby...









Tutaj intuicja zawodzi. Ewidencję wszystkich odpadów, w tym niebezpiecznych, prowadzimy na KEO. 
Karta odpadów niebezpiecznych jest dla pośredników i nie ma tam nawet opcji na wytworzenie odpadów itp.



A co w przypadku jeśli to my jako zakład przyjmujemy i przetwarzamy odpady niebezpieczne? 






Przyjmujemy odpad na zwykła ewidencję - zaciągamy KPO (przyjete) ,albo w zakładce"przetwarzane" przetwarzamy odpad.
Bardzo dziękuję za pomoc



F4odpowiedz

Gość

06 lipiec 2022 o 08:32

Witam,
czy osad powstały w studzience kanalizacyjnej ewidencjonuję jako odpad z instalacji, czy wytworzony poza instalacją?

F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

06 lipiec 2022 o 09:32

napisał:

Witam,
czy osad powstały w studzience kanalizacyjnej ewidencjonuję jako odpad z instalacji, czy wytworzony poza instalacją?



Zwykle jest ewidencjonowane jako odpad z poza instalacji ( gdy nie jest to  związane z profilem prowadzonej działalności zakładu), podobnie jak zdemontowane elementy oświetlenia, które są w każdym zakładzie .
F4odpowiedz

d.grabowska

Liczba postów: 6

Od: 05.11.2020

29 lipiec 2022 o 13:18

Dzień dobry,

Mam pewien problem, a mianowicie przekazałam odpad i pomyliłam kod odpadu (zamiast 17 01 02 wpisałam 17 01 03). Firma przejmująca odpad potwierdziła przejęcie, a transportująca transport. 

Czy mogę w jakiś sposób sprostować pomyłkę? Co z ewidencją w tej sytuacji, czy powinnam wytworzyć więcej odpadu o prawidłowym kodzie, mimo, że go nie przekażę?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

29 lipiec 2022 o 14:47

napisał:

Dzień dobry,

Mam pewien problem, a mianowicie przekazałam odpad i pomyliłam kod odpadu (zamiast 17 01 02 wpisałam 17 01 03). Firma przejmująca odpad potwierdziła przejęcie, a transportująca transport. 

Czy mogę w jakiś sposób sprostować pomyłkę? Co z ewidencją w tej sytuacji, czy powinnam wytworzyć więcej odpadu o prawidłowym kodzie, mimo, że go nie przekażę?


W tej sytuacji należy założyć nową KPO ,a tej z błędem nie zaciągać. Wpisać w uwagach ,której karty się ,to dotyczy i jaka przyczyna. Firmy również piszą oświadczenie o pomyłce i każda ze stron podpisuje. Nic nie wytwarzamy ,bo to będzie niezgodne ze stanem rzeczywistym. Utworzyć nową.

F4odpowiedz

Gość

01 sierpień 2022 o 09:29

napisał:


napisał:


Dzień dobry,

Mam pewien problem, a mianowicie przekazałam odpad i pomyliłam kod odpadu (zamiast 17 01 02 wpisałam 17 01 03). Firma przejmująca odpad potwierdziła przejęcie, a transportująca transport. 

Czy mogę w jakiś sposób sprostować pomyłkę? Co z ewidencją w tej sytuacji, czy powinnam wytworzyć więcej odpadu o prawidłowym kodzie, mimo, że go nie przekażę?



W tej sytuacji należy założyć nową KPO ,a tej z błędem nie zaciągać. Wpisać w uwagach ,której karty się ,to dotyczy i jaka przyczyna. Firmy również piszą oświadczenie o pomyłce i każda ze stron podpisuje. Nic nie wytwarzamy ,bo to będzie niezgodne ze stanem rzeczywistym. Utworzyć nową.




Można też po prostu spisać oświadczenie o pomyłce i na umieścić na KEO z poprawnym kodem, bez wystawiania osobnej KPO. Nie trzeba wtedy angażować transportującego.
F4odpowiedz

Gość

02 sierpień 2022 o 14:15

Wg objaśnień do Karty Ewidencji Odpadów zamieszczonych w UO zał. 5c w
przypadku usług KEO należy prowadzić dla danego rodzaju odpadu dla
wszystkich świadczonych usług z danego województwa. Zatem jeśli
wytwarzam ten sam kod odpadu na terenie kilku województw powinnam w
systemie BDO założyć kilka KEO na jeden kod odpadu, natomiast na różne
województwa, a to niestety jest niemożliwe, ponieważ w systemie mogę
założyć tylko jedno KEO dla jednego kodu. Jak należy prowadzić KEO dla
odpadów powstających z usług w różnych województwach?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter