Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

30 maj 2022 o 13:22

napisał:

Baterie - firma odbierająca wystawiła potwierdzenie odbioru z inną wagą niż ta przekazana w rzeczywistości. Nie chcą zrobić korekty. Jak to wykazać w BDO? Na podstawie dokumentu czy prawidłowej wagi. Różnica jest znaczna: przekazane 3,5 kg a na dokumencie jest ponad 2000 kg.



U nas jest dosyć często rozbieżność z wagą, my wpisujemy w uwagach numer dowodu ważenia i podpinamy pod ewidencję z naszą wagą i tyle.
F4odpowiedz

Gość

31 maj 2022 o 07:37

napisał:

Baterie - firma odbierająca wystawiła potwierdzenie odbioru z inną wagą niż ta przekazana w rzeczywistości. Nie chcą zrobić korekty. Jak to wykazać w BDO? Na podstawie dokumentu czy prawidłowej wagi. Różnica jest znaczna: przekazane 3,5 kg a na dokumencie jest ponad 2000 kg.


Gdy na karcie przekazania odpadów (KPO) o statusie „zrealizowane przejęcie” została zatwierdzona błędna masa odpadów, należy dokonać wpisu na danej karcie ewidencji odpadów (KEO) z rzeczywistą masą jaka faktycznie została przyjęta. Taką możliwość posiada zarówno podmiot przekazujący jak i przejmujący.

Podmiot przekazujący wchodząc w kartę ewidencji odpadów, wybiera zakładkę przekazane. Następnie przy dokonywaniu nowego wpisu na podstawie karty przekazania odpadów edytuje pole z etykietą „Masa przekazanych odpadów w tonach [Mg]” wpisując właściwą masę. Dodatkowo podmiot ma możliwość wpisania w polu „Informacje dodatkowe” przyczyny zmiany masy.

Natomiast podmiot przejmujący wchodząc w kartę ewidencji odpadów, wybiera zakładkę przyjęte. Następnie przy dokonywaniu nowego wpisu na podstawie karty przekazania odpadów edytuje pole z etykietą „Masa przejętych odpadów w tonach [Mg]” wpisując właściwą masę. Podmiot przejmujący również ma możliwość wpisania w polu „Informacje dodatkowe” przyczyny zmiany masy.

Jak widać zarówno przekazujący jak i przejmujący muszą skorygować masę w KEO- wpisać taką samą, poprawna, rzeczywistą.




F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2022 o 19:53

Witam,
 dowiedziałem, że  firma, z którą mam podpisaną umowę zlecenie, na prowadzenie BDO,  nie złożyła wniosku o aktualizację dec. na zbieranie, i decyzja jest nieważna, prowadzi pszok, są dokonywane  wpisy w ewidencji bdo i wystawiane karty, czy mi z tego tytułu grożą jakieś konsekwencje .? Firma zbiera odpady bez wymaganej decyzji.

F4odpowiedz

Gość

03 czerwiec 2022 o 08:06

Witam

odbieramy selektywną zbiórkę dwoma samochodami, i generuje na te dwa nr rej trzy kody, czy na każde auto powinniśmy wystawiać osobno karty?
teraz mam tych kart trzy, a powinniśmy wystawiać sześć?

nr rej 1, nr rej 2 - trzy kody

czy

nr rej 1 - trzy kody
nr rej 2 - trzy kody 

jak jest poprawnie?

Dodam, że samochody odbierają w jednym czasie te trzy kody w sposób selektywny. Tylko nie wiem, czy to błąd jak na Karcie widnieją dwa nr rej :/

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

03 czerwiec 2022 o 09:41

napisał:

Witam

odbieramy selektywną zbiórkę dwoma samochodami, i generuje na te dwa nr rej trzy kody, czy na każde auto powinniśmy wystawiać osobno karty?
teraz mam tych kart trzy, a powinniśmy wystawiać sześć?

nr rej 1, nr rej 2 - trzy kody

czy

nr rej 1 - trzy kody
nr rej 2 - trzy kody 

jak jest poprawnie?

Dodam, że samochody odbierają w jednym czasie te trzy kody w sposób selektywny. Tylko nie wiem, czy to błąd jak na Karcie widnieją dwa nr rej :/


Każde auto ma "swoje" kody. Wystawiamy KPO na te kody ,które w danej chwili są na aucie. Dwa nr rej. są wtedy kiedy przyjeżdża auto z naczepą. Ale jeżeli są dwa pojazdy ,to każdy musi mieć swoją KPO. W razie kontroli jak zatrzymają ,to będą wymagać potwierdzenie transportu dla danego zatrzymanego pojazdu.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

03 czerwiec 2022 o 10:13

Dzień dobry,
Czy "etykiety" obowiązują dla odpadów ,które były przyjęte zanim weszło rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów ?  Czy z "etykietami" cofamy się wstecz ?


F4odpowiedz

Gość

06 czerwiec 2022 o 15:53

Czy odpady z grupy 20 a dokładniej 20 03 07 - gabaryty oraz 20 02 01 - odpady ulegające biodegradacji można odebrać jako odpad przemysłowy na KPO a nie na KPOK jeśli wytworzyła je firma budowlana?

F4odpowiedz

Gość

08 czerwiec 2022 o 08:33

napisał:

Czy odpady z grupy 20 a dokładniej 20 03 07 - gabaryty oraz 20 02 01 - odpady ulegające biodegradacji można odebrać jako odpad przemysłowy na KPO a nie na KPOK jeśli wytworzyła je firma budowlana?



Nawet trzeba!
F4odpowiedz

Gość11

09 czerwiec 2022 o 08:17

napisał:

Witam,
 dowiedziałem, że  firma, z którą mam podpisaną umowę zlecenie, na prowadzenie BDO,  nie złożyła wniosku o aktualizację dec. na zbieranie, i decyzja jest nieważna, prowadzi pszok, są dokonywane  wpisy w ewidencji bdo i wystawiane karty, czy mi z tego tytułu grożą jakieś konsekwencje .? Firma zbiera odpady bez wymaganej decyzji.



Przekazywanie odpadów nieuprawnionym podmiotom jest zagrożone karą administracyjną  (od 1 000 - 1 000 000 zł), podobnie jak prowadzenie zbierania  bez wymaganego zezwolenia.
F4odpowiedz

Gość

09 czerwiec 2022 o 10:34

Dzień Dobry,
chciałam dopytać co powinno znaleźć się pod kodem 16 02 16 czy można do takiego kodu dać obudowę z pinami lub obudowę plastikową z częściami elektrycznymi można utylizować pod danym kodem ?
 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter