Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Urzędznik666

09 czerwiec 2022 o 13:22

napisał:

Dzień Dobry,
chciałam dopytać co powinno znaleźć się pod kodem 16 02 16 czy można do takiego kodu dać obudowę z pinami lub obudowę plastikową z częściami elektrycznymi można utylizować pod danym kodem ?
 



Szanowna Pani,
Uważam, że bezproblemowo do odpadów 16 02 16 (Elementy
usunięte ze zużytych urządzeń inne niż wymienione w 16 02 15) można zaliczyć obudowy ze zintegrowanymi pinami lub innymi częściami elektrycznymi, których nie ma możliwości dalej oddzielić. 
F4odpowiedz

Gość

13 czerwiec 2022 o 14:23

Witam,
Firma świadcząca usługę opróżniania metalowych pojemników na odzież rozdziela ubrania na nadające się do ponownego użycia i na odpady.
Odpady klasyfikują pod kodem 20 01 10/20 01 11.
Czy powyższa firma powinna posiadać decyzję na przetwarzanie odpadów?
Czy klasyfikując ubrania nienadające się do ponownego użycia z metalowych pojemników pod kodem 20 01 10/20 01 11 robi to zgodnie ze sztuką?
Czy przekazując do nas odpady 20 01 10/11 powinni wystawiać KPO? Na dzień dzisiejszy tłumaczą się, że odpady 20 01 10/11 są odpadami komunalnymi, tym samym są zwolnieni z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów.

F4odpowiedz

Gość

21 czerwiec 2022 o 07:52

Dzień dobry.
Chciałam zapytać czy jest możliwość dodania do ewidencji ubytku naturalnego masy odpadów? Taki ubytek spowodowały warunki atmosferyczne oraz długotrwałe magazynowanie.... Niestety przez to jest duża różnica w stanie magazynowym w BDO, a faktycznym stanem.... Jak to uwzględnić w ewidencji BDO??? Ewentualnie jak się bronić w przypadku ewentualnej kontroli???

F4odpowiedz

Gość

21 czerwiec 2022 o 11:12

napisał:

Dzień dobry.
Chciałam zapytać czy jest możliwość dodania do ewidencji ubytku naturalnego masy odpadów? Taki ubytek spowodowały warunki atmosferyczne oraz długotrwałe magazynowanie.... Niestety przez to jest duża różnica w stanie magazynowym w BDO, a faktycznym stanem.... Jak to uwzględnić w ewidencji BDO??? Ewentualnie jak się bronić w przypadku ewentualnej kontroli???



To odwieczny problem, nie jest sformalizowany od lat, a od czasów BDO trudny do ukrycia. Rozwiązanie? Na KEO przyjęcie od zw. lub przekazanie do zw. z odpowiednią adnotacją, skąd jest różnica na stanie. Nam WIOŚ się nie czepiał, co nie znaczy, że to bezpieczne rozwiązanie.
F4odpowiedz

Gość

01 lipiec 2022 o 08:38

Witam
Czy działa Państwu zakładka Karty Ewidencji Odpadów? Od jakiegoś czasu nie może mi się załadować , nie jestem w stanie pozaciągać kart przekazania do kart ewidencji.

F4odpowiedz

Gość

01 lipiec 2022 o 10:31

Dzień dobry, mam pytanie. Odbieramy odpady na KPOK, następnie przekazujemy je do punktu przeładunkowego i wywozimy dalej na KPO. W takiej sytuacji w ewidencji zapisuję przekazane KPO w zakładce odpady czy odpady komunalne?

F4odpowiedz

Gość

01 lipiec 2022 o 11:24

napisał:

Witam
Czy działa Państwu zakładka Karty Ewidencji Odpadów? Od jakiegoś czasu nie może mi się załadować , nie jestem w stanie pozaciągać kart przekazania do kart ewidencji.



U mnie podziałało jak usunęłam zbędne ciasteczka.
F4odpowiedz

Gość

01 lipiec 2022 o 13:09

napisał:


napisał:


Witam
Czy działa Państwu zakładka Karty Ewidencji Odpadów? Od jakiegoś czasu nie może mi się załadować , nie jestem w stanie pozaciągać kart przekazania do kart ewidencji.





U mnie podziałało jak usunęłam zbędne ciasteczka.



ja często używam strony na incognito i działa. tak zostałam kiedyś poinformowana 
F4odpowiedz

Gość

01 lipiec 2022 o 17:59

napisał:


napisał:


Witam
Czy działa Państwu zakładka Karty Ewidencji Odpadów? Od jakiegoś czasu nie może mi się załadować , nie jestem w stanie pozaciągać kart przekazania do kart ewidencji.





U mnie podziałało jak usunęłam zbędne ciasteczka.


U nas ustawili  komputery pod samą obsługę BDO. Nie wiele pomogło. Tak samo mieli. Wiemy też, że system źle sumuje dane w plikach pdf. (powyżej 500 czy 1000 pozycji). 

F4odpowiedz

Gość

05 lipiec 2022 o 07:51

Witam,
Czy ewidencja dotycząca odpadów niebezpiecznych np. 18 01 03*, 18 02 02* powinna być prowadzona w zakładce "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW" czy "KARTY EWIDENCJI ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH"? Wg mnie jest to dość oczywiste, że w tej drugiej zakładce, ale potrzebuję potwierdzenia dla pewnej osoby...

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter