Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

27 kwiecień 2022 o 12:16

napisał:

witam,
mam pytanie odnośnie ewidencji odpadów.
wytwórca przekazał odpady do przetwarzania na KPO w BDO , ale okazało się ze oszukał prztwarzającego i odpada nie nadaje się do przetwarzania w ich procesie technologicznym. po miesiącu wytwórca przyznał się , czym zanieczyszczony jest odpad. i teraz przetwarzający/zbierający chce mu zwrócić odpady, oczywiście na KPO , ale wytwarzający nie posiada decyzji na zbieranie , czy do KPO możemy stworzyć protokół przekazania 2 strony i będzie ok. czy są jakieś inne możliwości , ale zagrało wszystko w BDO?


Może na KPO wpisać w uwagach,że odpad jest niezgodny z deklaracją . I do tego protokół.
F4odpowiedz

Kinia

05 maj 2022 o 09:19

Jakie dokumenty są sprawdzane w stosunku do BDO: magazynowe (WZ,PZ) czy księgowe (FA)? 

F4odpowiedz

Gość

05 maj 2022 o 10:04

napisał:

Jakie dokumenty są sprawdzane w stosunku do BDO: magazynowe (WZ,PZ) czy księgowe (FA)? 



Wszystko
F4odpowiedz

Gość

05 maj 2022 o 10:17

napisał:


napisał:


Jakie dokumenty są sprawdzane w stosunku do BDO: magazynowe (WZ,PZ) czy księgowe (FA)? 





Wszystko


Ale można przecież przekazać odpad za darmo więc nie wystawia się w tej sytuacji faktur.. I tutaj jest rozbieżność: jest KPO, WZ ale nie ma FA..
F4odpowiedz

Gość

06 maj 2022 o 08:13

Witajcie,
Pytanko mam, jako spółka komunalna odbierająca odpady mamy umowę z UM na likwidacje dzikich wysypisk, odpady kwalifikowane na instalacji pod kodem 20 03 99 (ponieważ jest tam wszystko od gabarytów, po opony, gruzy czy komunalka) i teraz pytanie czy pomimo iż jest to gr 20 to wystawiam KPO ponieważ w momencie odebrania i sprzątnięcia jestem ich wytwórcą, czy normalne kpok bo to nadal gr 20.

F4odpowiedz

Gość13

13 maj 2022 o 08:03

Czy mogę prosić o pomoc i odpowiedź? Jakie podmioty muszą umieszczać nr BDO na swoich dokumentach. Spółdzielnia mieszkaniowa jest wpisana do BDO i ma nadany nr BDO. Odpady to, m. in. żużel z produkcji ciepła w kotłowni węglowej. Czy my też
musimy ten nr umieszczać. Jeśli tak, czy na wszystkich. Czy może to być pieczątka firmowa
z tym nr?


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

13 maj 2022 o 11:39

napisał:

Czy mogę prosić o pomoc i odpowiedź? Jakie podmioty muszą umieszczać nr BDO na swoich dokumentach. Spółdzielnia mieszkaniowa jest wpisana do BDO i ma nadany nr BDO. Odpady to, m. in. żużel z produkcji ciepła w kotłowni węglowej. Czy my też

musimy ten nr umieszczać. Jeśli tak, czy na wszystkich. Czy może to być pieczątka firmowa

z tym nr?



https://bdo.mos.gov.pl/baza-wiedzy/na-ktorych-dokumentach-nalezy-umieszczac-numer-rejestrowy/, jeżeli jest na pieczątce ,to może być. Ważne aby był wpisany nr.


F4odpowiedz

Gość

13 maj 2022 o 12:04

napisał:


napisał:




napisał:



Jakie dokumenty są sprawdzane w stosunku do BDO: magazynowe (WZ,PZ) czy księgowe (FA)? 







Wszystko




Ale można przecież przekazać odpad za darmo więc nie wystawia się w tej sytuacji faktur.. I tutaj jest rozbieżność: jest KPO, WZ ale nie ma FA..

No to wtedy analogicznym jest że jeśli oddajesz za darmo  to masz inne kwity na to i to je pokazujesz. Ale raczej do przedsiębiorców za darmo nie oddasz, zawsze lepiej wystawić fakturę na symboliczną złotówkę. Jeśli do osoby fizycznej to to samo. 



F4odpowiedz

Gość

13 maj 2022 o 12:04

napisał:


napisał:




napisał:



Jakie dokumenty są sprawdzane w stosunku do BDO: magazynowe (WZ,PZ) czy księgowe (FA)? 







Wszystko




Ale można przecież przekazać odpad za darmo więc nie wystawia się w tej sytuacji faktur.. I tutaj jest rozbieżność: jest KPO, WZ ale nie ma FA..

No to wtedy analogicznym jest że jeśli oddajesz za darmo  to masz inne kwity na to i to je pokazujesz. Ale raczej do przedsiębiorców za darmo nie oddasz, zawsze lepiej wystawić fakturę na symboliczną złotówkę. Jeśli do osoby fizycznej to to samo. 



F4odpowiedz

Gość

13 maj 2022 o 13:50

napisał:


napisał:


Czy mogę prosić o pomoc i odpowiedź? Jakie podmioty muszą umieszczać nr BDO na swoich dokumentach. Spółdzielnia mieszkaniowa jest wpisana do BDO i ma nadany nr BDO. Odpady to, m. in. żużel z produkcji ciepła w kotłowni węglowej. Czy my też


musimy ten nr umieszczać. Jeśli tak, czy na wszystkich. Czy może to być pieczątka firmowa


z tym nr?





https://bdo.mos.gov.pl/baza-wiedzy/na-ktorych-dokumentach-nalezy-umieszczac-numer-rejestrowy/, jeżeli jest na pieczątce ,to może być. Ważne aby był wpisany nr.

https://bdo.mos.gov.pl/news/kiedy-trzeba-poslugiwac-sie-numerem-rejestrowym/





F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter