Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

10 wrzesień 2021 o 17:41

Od pół godziny BDO nie działa, ile to może potrwać? Mogę teraz puścić transport bez KPO? Jeszcze teraz jakieś łapanki robią, jeden transport mi wczoraj zatrzymali (miał papiery). Szlag mnie trafi

F4odpowiedz

Gość

10 wrzesień 2021 o 22:23

napisał:

Od pół godziny BDO nie działa, ile to może potrwać? Mogę teraz puścić transport bez KPO? Jeszcze teraz jakieś łapanki robią, jeden transport mi wczoraj zatrzymali (miał papiery). Szlag mnie trafi



W Warszawie tez problem. Oglądamy sobie migające kwadraciki. Współczuję kierowcom, ale co mogę zrobić. Zalogowanie od nowa nie pomaga. Sprawdzone.
F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2021 o 08:07

Dzień dobry, 
Mam pytanie jak postąpić z KPO ( status potwierdzenie wygenerowane) w BDO kiedy przywieziona przez transportującego naszej firmy dostawa zakupionych odpadów do przetworzenia  jest w całości nie zgodna jakościowo. 
Chcemy  w całości zwrócić tą dostawę firmie od której kupiliśmy odpady. Jaki dokument mam dać kierowcy  naszej firmy na drogę ? 
Co zrobić z kartą w BDO ( odrzucić ? z adnotacją zwrot towaru / czy może firma sprzedająca nam ten odpad powinna wycofać tą kartę bez mojego odrzucenia?
Proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję. 

F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2021 o 09:48

napisał:

Dzień dobry, 
Mam pytanie jak postąpić z KPO ( status potwierdzenie wygenerowane) w BDO kiedy przywieziona przez transportującego naszej firmy dostawa zakupionych odpadów do przetworzenia  jest w całości nie zgodna jakościowo. 
Chcemy  w całości zwrócić tą dostawę firmie od której kupiliśmy odpady. Jaki dokument mam dać kierowcy  naszej firmy na drogę ? 
Co zrobić z kartą w BDO ( odrzucić ? z adnotacją zwrot towaru / czy może firma sprzedająca nam ten odpad powinna wycofać tą kartę bez mojego odrzucenia?
Proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję. 



Zasadniczo zwrot można robić tym samym transportem na podstawie KPO. Jeśli transportujący lub nr rejestracyjny jest inny, to trudno powiedzieć.
Ja bym wystawił KPO na drogę, a po transporcie obie KPO najlepiej wycofać. 
F4odpowiedz

Gość12

15 wrzesień 2021 o 10:27

Dzień dobry
Po raz pierwszy muszę zrobić dokument potwierdzający recykling. Podpowiedzcie proszę gdzie go znajdę? Czy w BDO też jest możliwość wystawienia dokumentu? Czy w grę wchodzi tylko wersja papierowa?

F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2021 o 16:29

napisał:

Dzień dobry
Po raz pierwszy muszę zrobić dokument potwierdzający recykling. Podpowiedzcie proszę gdzie go znajdę? Czy w BDO też jest możliwość wystawienia dokumentu? Czy w grę wchodzi tylko wersja papierowa?



Na dzień  dzisiejszy  tylko  papierowa 
F4odpowiedz

Three6madzia

Liczba postów: 4

Od: 28.01.2021

16 wrzesień 2021 o 09:31

Witam,
mam problem odnośnie ewidencji odpadów i może ktoś spotkał się z takim samym problemem.
Wpisując np. dane do Aluminium pod zakładką PRZYJĘTE zsumowana waga różni się z tym, co mam w swoich notatkach i zapiskach.
Po kolei przeglądnęłam każdy dzień, mam wpisane te same wartości, a system jakoś dziwnie liczy łączną masę przyjętych odpadów i jest różnica.

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2021 o 09:41

Witam
Jesteśmy firmą, która zajmuje się przetwarzaniem odpadów. Chcemy zacząć współpracę z firmą, której przedmiotem działalności jest zbieranie, transport oraz przetwarzanie zużytego sprzętu elektrycznego. Chcemy kupować od nich PP z bębnów od pralek, które mają kod 191204, czyli konkretny odpad. Czy mając decyzję na przetwarzanie tych odpadów muszę spełniać jeszcze jakieś wymogi? Czy ze względu na fakt, że jest to odpad z zużytego sprzętu elektrycznego muszę mieć wpis w IV dziale w BDO?

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2021 o 09:44

napisał:

Witam,
mam problem odnośnie ewidencji odpadów i może ktoś spotkał się z takim samym problemem.
Wpisując np. dane do Aluminium pod zakładką PRZYJĘTE zsumowana waga różni się z tym, co mam w swoich notatkach i zapiskach.
Po kolei przeglądnęłam każdy dzień, mam wpisane te same wartości, a system jakoś dziwnie liczy łączną masę przyjętych odpadów i jest różnica.



A może stan magazynowy na dzień 1 stycznia nie był zerowy? Dlatego jest różnica?
F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2021 o 11:27

Witam,
Czy policja lub inny organ może wystawić mandat dla kierowcy i karę dla firmy kiedy pracownik ma wystawioną KPO ale jest ona w formie np. zdjęcia - ponieważ np:nie działa BDO, kierowca znajduje się w innej gminie i zjeżdża po kartę ponieważ traci czas na dojazd.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter