Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

03 wrzesień 2021 o 13:10

napisał:

Dzień dobry,

Mam pytanie oddając baterie alkaiczne i zużyty sprzęt np. komputer, telefon wystawiam KPO i jestem przekazującym to czy mogę być jednocześnie transportującym ?



tak
F4odpowiedz

Gość

04 wrzesień 2021 o 21:44

napisał:


napisał:


Dzień dobry,

Mam pytanie oddając baterie alkaiczne i zużyty sprzęt np. komputer, telefon wystawiam KPO i jestem przekazującym to czy mogę być jednocześnie transportującym ?





tak

I żeby przekazujący wydział KPO w systemie należy samemu zaakceptować KPO z poziomu transportującego, bądź też wystawić KPO od razu w statusie potwierdzenie wygenerowane.

F4odpowiedz

Gość

07 wrzesień 2021 o 11:22

Dzień dobry,

Zwracam się zapytaniem o Państwa opinię. 
Czy jeśli w ramach posiadanej decyzji na wytwarzanie odpadów, w związku z funkcjonowaniem instalacji wytwarzamy odpady o kodzie A i jednocześnie zaczęliśmy wytwarzać odpady o tym samym kodzie A poza instalacją to powinniśmy złożyć wniosek aktualizacyjny w zakresie dodania do tabeli w dziale XII kodu A?
Dziękuję z góry za opinie.  

F4odpowiedz

Gość

07 wrzesień 2021 o 13:41

napisał:

Dzień dobry,

Zwracam się zapytaniem o Państwa opinię. 
Czy jeśli w ramach posiadanej decyzji na wytwarzanie odpadów, w związku z funkcjonowaniem instalacji wytwarzamy odpady o kodzie A i jednocześnie zaczęliśmy wytwarzać odpady o tym samym kodzie A poza instalacją to powinniśmy złożyć wniosek aktualizacyjny w zakresie dodania do tabeli w dziale XII kodu A?
Dziękuję z góry za opinie.  



Jeżeli będziecie ewidencjonować w KEO odpady A jako "wytworzone poza instalacją", bezwzględnie musicie uzupełnić wpis w XII dziale BDO. 
pozdrawiam.
F4odpowiedz

Gość

07 wrzesień 2021 o 14:19


Dzień dobry,

Zwracam się zapytaniem o Państwa opinię. 
Czy jeśli w ramach posiadanej decyzji na wytwarzanie odpadów, w związku z funkcjonowaniem instalacji wytwarzamy odpady o kodzie A i jednocześnie zaczęliśmy wytwarzać odpady o tym samym kodzie A poza instalacją to powinniśmy złożyć wniosek aktualizacyjny w zakresie dodania do tabeli w dziale XII kodu A?
Dziękuję z góry za opinie.  





Jeżeli będziecie ewidencjonować w KEO odpady A jako "wytworzone poza instalacją", bezwzględnie musicie uzupełnić wpis w XII dziale BDO. 
pozdrawiam.

Na KEO dla kodu A mamy zamiar wpisywać zarówno odpady wytworzone w związku z funkcjonowaniem instalacji, jak i poza nią. Dziękuję za opinię. Niestety konsultant w BDO nie odpowiedział mi  jednoznacznie na moje zapytanie. 



F4odpowiedz

Gość

08 wrzesień 2021 o 13:50

napisał:





Dzień dobry,

Zwracam się zapytaniem o Państwa opinię. 
Czy jeśli w ramach posiadanej decyzji na wytwarzanie odpadów, w związku z funkcjonowaniem instalacji wytwarzamy odpady o kodzie A i jednocześnie zaczęliśmy wytwarzać odpady o tym samym kodzie A poza instalacją to powinniśmy złożyć wniosek aktualizacyjny w zakresie dodania do tabeli w dziale XII kodu A?
Dziękuję z góry za opinie.  







Jeżeli będziecie ewidencjonować w KEO odpady A jako "wytworzone poza instalacją", bezwzględnie musicie uzupełnić wpis w XII dziale BDO. 
pozdrawiam.

Na KEO dla kodu A mamy zamiar wpisywać zarówno odpady wytworzone w związku z funkcjonowaniem instalacji, jak i poza nią. Dziękuję za opinię. Niestety konsultant w BDO nie odpowiedział mi  jednoznacznie na moje zapytanie. 








Podepnę się pod pytanie,.
1.w jakich przypadkach można uznać, że dany odpad wchodzi w Instalację, a kiedy nie? Chodzi mi o ten sam rodzaj odpadu w dwóch kategoriach?
2. firma produkcyjna, we własnym zakresie zmienia olej z wózka widłowego, odpad powinien być uznany za powstały w instalacji czy poza instalacją?
F4odpowiedz

Gość

09 wrzesień 2021 o 12:34


Dzień dobry,
 W jakim kodzie powinny być wskazane odpady z warsztatu (złom, nie samochodowy) 170405? Odpady powstają poza instalacją?

Firma buduje dla siebie hale, powstaja odpady budowlane, na które nie ma decyzji. Czy odpady powstają poza instalacją?
Czy kod będzie właściwy? 17 09 04 Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03
F4odpowiedz

Gość 5

09 wrzesień 2021 o 12:42

Witam

jesteśmy mała piekarnią przekazujemy mniej więcej 700 kg chleba bułek pozostałości itp innej firmie która ma pozwolenie na przetwarzanie , nie wystawiamy kary przekazania odpadów, nie jesteśmy zarejestrowani w bdo, rocznie pewnie przekroczymy 5 ton, czy musimy się rejestrować czy jako mała firma jesteśmy zwolnieni z obowiązku prowadzenia ewidencji i kart, czy traktować to jako produkt uboczny ? proszę o odpowiedź dziękuje,

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

09 wrzesień 2021 o 12:52

napisał:


napisał:
































Podepnę się pod pytanie,.
1.w jakich przypadkach można uznać, że dany odpad wchodzi w Instalację, a kiedy nie? Chodzi mi o ten sam rodzaj odpadu w dwóch kategoriach?
2. firma produkcyjna, we własnym zakresie zmienia olej z wózka widłowego, odpad powinien być uznany za powstały w instalacji czy poza instalacją?
https://serwisochronysrodowiska.pl/aktualnosci/przyklady-odpadow-wytwarzanych-poza-instalacja-1843.h...
 



F4odpowiedz

Gość

10 wrzesień 2021 o 10:35

napisał:





Dzień dobry,

 W jakim kodzie powinny być wskazane odpady z warsztatu (złom, nie samochodowy) 170405? Jeśli odpady stali z remontu obiektów  i instalacji to tak.
Odpady powstają poza instalacją?

Odpady z remontu obiektów  powstają poza  instalacjami.

Firma buduje dla siebie hale, powstaja odpady budowlane, na które nie ma decyzji. Czy odpady powstają poza instalacją? Odpady z budowy należy  traktować  jako wytworzone  poza instalacjami 

Czy kod będzie właściwy? 17 09 04 Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 Tak dla zmieszanych odpadów  z budowy lub odpowiednie kody z grupy 17 przy gromadzeniu selektywnym.





F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter