Baner eko soft 2023 bdo

BDO - jak prowadzić ewidencję od stycznia 2020r.

Założony przez iza8211 21 listopad 2019 o 07:28

Gość

15 kwiecień 2020 o 07:48

Gość napisał: Witam.Jak odbiór odpadów komunalnych zaciągamy tylko na siedzibę ? Dzwoniłem na infolinie BDO i powiedziano mi że zaciąga się tam gdzie odpady jadą czyli w moim przypadku nie na siedzibę tylko na Stacje przeładunkową, byłem na 2 szkoleniach BDO i mówiono że na siedzibę a ostatnio powiedziano mi że na co innego to całe BDO mnie załamuje już.


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:




Witam,
na początku roku generowaliśmy KPOK ze złego MPD. Nie da się teraz tych KPOK zaciągnąć do KEOK. Co zrobić w takiej sytuacji? Wygenerować nowe karty? Napisać że to dotyczy KPOK z tego i tego dnia? Co jeśli instalacja przejmująca odpad już nie zatwierdzi takiej KPOK? Do ewidencji zaciągnie z datą obecnego przejęcia odpadów przez instalację.
Sprawozdanie w BDO robi się na podstawie ewidencji odpadów, czy na podstawie zatwierdzonych kart? Bo jeżeli mamy wygenerować nowe KPOK z prawidlowego MPD to jak to później będzie się miało do sprawozdawczości?
Bardzo proszę o radę.  




Proszę o informację czy KPOK wystawione zostały w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości czy w zakresie przekazania odpadów przez zbierającego odpady komunalne? Jeżeli w zakresie odbioru odpadów to nie da się ich wystawić "ze złego MPD" ponieważ domyślnie wystawiane są z MPD "siedziba".






Jak będzie się sporządzać sprawozdanie za 2020 to chyba nikt nie wie. Dokumenty ewidencji odpadów to zarówno karty przekazania odpadów jak i karty ewidencji odpadów.













 
KPOK zostały wystawione w trybie "przekazanie odpadów".






















F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

15 kwiecień 2020 o 08:05

Witam prowadzimy odbiór od mieszkańców na umowę z gminy odbiór odpadów od film wolnorynkowo oraz pszok. Mamy sta je przeładunkowa. Wywożąc odpady ze stacji gdzie na transporcie wielotonazowym że stacji przeładunkowej na samochodzie mam odpady z pszoku od mieszkańców i wolnorynkowe ile kpok w trybie przekazania powinniśmy wystawiac

F4odpowiedz

SabiGA

15 kwiecień 2020 o 10:30

Witam.
Firma posiada zgłoszenie w BDO dział XII,
wygenerowała odpad którego nie ma w wykazie zgłoszonych przez siebie w BDO
jak w takim wypadku przekazać odpad? Zrobić aktualizację w BDO i wystawić elektronicznieKPO?
Czy zrobić aktualizację w BDO i wystawić papierową a później wpisać do systemu ?

F4odpowiedz

Gość

15 kwiecień 2020 o 10:54

Witam.
Firma jest zarejestrowana w BDO, podczas działalności wytworzyła odpad, który nie jest zawarty w wykazie zgłoszonych kodów.
Jak przekazać taki odpad?
Karta w formie papierowej i wniosek aktualizacyjny do 30 dni od przekazania odpadu a później należy wprowadzić ja do systemu?
Dziękuję za odpowiedz.

F4odpowiedz

Gość

15 kwiecień 2020 o 20:30

Właśnie zastanawiam się czy tylko odbiór, bo jeżeli jestem też instalacja do którego trafiają te odpady to chyba również zakładka przyjęte. 
Jest ktoś może w podobnej sytuacji? 
Gość napisał:


Gość napisał:


Witam,

Jezeli pełniłem funkcje: Przekazujacego (odbiór od właścicieli nieruchomosci) , Transportującego i Przejmującego to w KEO zaciągam kartę w zakladce odbiór i przyjęte?

Pozdrawiam 



Ja zaciągam tylko w "odbiór".


F4odpowiedz

Mara

21 kwiecień 2020 o 13:47

Witam, Spotkałam się z kilkoma problemami w BDO: 1. błędny nr rejestrowy samochodu w KPO, karta została odrzucona, ale nie ma możliwości skorygowania o poprawny nr, co w takiej sytuacji?
2. Ktoś oznaczył moją firmę jako transportujący, firma przekazująca i przejmująca zaakceptowali taką kartę, chociaż nie braliśmy w tym udziału :/

F4odpowiedz

Gość

21 kwiecień 2020 o 14:22

Dzień dobry,
Proszę o informację, dotyczącą przejęcia odpadów przez zbieracza odpadów. Czy przejmujący odpady powinien weryfikować w BDO, czy firma, która przekazuje odpad w danym kodzie, posiada wprowadzony ten kod w dziale XII? Jeśli nie ma wprowadzonego kodu, czy przejmujący może/powinien przyjąć taki odpad? Pozdrawiam,

F4odpowiedz

Mara

21 kwiecień 2020 o 14:39

Gość napisał:

Dzień dobry,
Proszę o informację, dotyczącą przejęcia odpadów przez zbieracza odpadów. Czy przejmujący odpady powinien weryfikować w BDO, czy firma, która przekazuje odpad w danym kodzie, posiada wprowadzony ten kod w dziale XII? Jeśli nie ma wprowadzonego kodu, czy przejmujący może/powinien przyjąć taki odpad? Pozdrawiam,

Nie ma takiego obowiązku, zbierający może przyjmować odpady tylko takie, na które posiada pozwolenie. Przekazujący odpady jest odpowiedzialny za wytworzony przez siebie odpad, m.in komu przekazuje i czy ma wpis w BDO lub pozwolenie na wytwarzanie odpadów, jeżeli się kwalifikuje. Wytwórca ma obowiązek do 30 dni zaktualizować wniosek BDO o nowy kod od momentu zmiany, czyli wytworzenia odpadu. Jako, że Urzędy pracują jak pracują, czasami na aktualizację czeka się wiele miesięcy.

F4odpowiedz

Gość

22 kwiecień 2020 o 07:20

Mara napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry,
Proszę o informację, dotyczącą przejęcia odpadów przez zbieracza odpadów. Czy przejmujący odpady powinien weryfikować w BDO, czy firma, która przekazuje odpad w danym kodzie, posiada wprowadzony ten kod w dziale XII? Jeśli nie ma wprowadzonego kodu, czy przejmujący może/powinien przyjąć taki odpad? Pozdrawiam,

Nie ma takiego obowiązku, zbierający może przyjmować odpady tylko takie, na które posiada pozwolenie. Przekazujący odpady jest odpowiedzialny za wytworzony przez siebie odpad, m.in komu przekazuje i czy ma wpis w BDO lub pozwolenie na wytwarzanie odpadów, jeżeli się kwalifikuje. Wytwórca ma obowiązek do 30 dni zaktualizować wniosek BDO o nowy kod od momentu zmiany, czyli wytworzenia odpadu. Jako, że Urzędy pracują jak pracują, czasami na aktualizację czeka się wiele miesięcy.


Dziękuję za odpowiedź. 
Jeśli wytwórca zaaktualizował wniosek o nowe kody, w grudniu 2019r. do tej pory nie otrzymał wpisu w BDO, czy zgodnie z prawem wytwarza i przekazuje odpady w danym kodzie? Czy powinien się wstrzymać z oddaniem odpadu w danym kodzie do momentu aż Urząd Marszałkowski dokona wpisu?

F4odpowiedz

Gość

22 kwiecień 2020 o 07:35

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie odpadów z cmentarzy na jakich kartach powinny być te odpady przekazywane do zagospodarowanie KPO czy KPOK? Ja interpretuje to w następujący sposób przypadek 1 firma x odpowiada za porządek na cmentarzu, więc świadczy usługę i w momencie przekazanie odpadów powinna wystawić KPO jako wytwarzający odpady w ramach świadczenia usługi i podać na jakim terenie powstają te odpady. przypadek 2 firma wygrała przetarg w którym ma odbierać odpady z cmentarzy wówczas wystawia KPOK odbiór od nieruchomości. Czy w ten sposób powinno to wyglądać?


Z góry dziękuję za pomoc

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter