Baner eko soft 2023 bdo

iza8211

Liczba postów: 13

Od: 12.09.2019

21 listopad 2019 o 07:28

Witam. Proszę o potwierdzenie bądź wyjaśnienie mi następującej kwestii. Podmiot odbiera odpady komunalne 20 03 01 ale też np. 15 01 01, 15 01 02, 15 01 07 od właścicieli nieruchomości (umowa zawarta z Gminą na odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości).
Kolejność zdarzeń (proszę o potwierdzenie, że dobrze myślę albo o wyjaśnienie kwestii dokładniej bo może czegoś nie zrozumiałam na szkoleniu) :
1. Wystawiam KPOK na daną śmieciarkę, nie wpisuje tu żadnej masy odpadów np. komunalnych.
2. Śmieciarka wyjeżdża z rana, odbiera odpady od właścicieli nieruchomości przez cały dzień po czym jedzie do przejmującego odpady na tej samej KPOK, która została wystawiona z rana, przed rozpoczęciem odbierania odpadów.
3. Przejmujący odpady potwierdza KPOK wpisuje masę odpadów, datę i godzinę odbioru odpadów, zatwierdza KPOK.
4. Smieciarka pusta wraca do bazy.
* Czy odbiór odpadów od firm, z którymi są podpisane umowy na odbiór odpadów odbywa się podobnie? W tym samym oknie czyli w oknie ODBIÓR ODPADÓW OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI?
* Pani na szkoleniu mówiła, że jeśli dana firma, od której odbieramy odpady komunalne nie wymaga wpisu do BDO to w programie należy zaznaczyć, gdzieś, bo nie wiem gdzie, że podmiot jest zwolniony z tego obowiązku i prowadzić takiemu podmiotowi tylko KEO, nie wystawia się mu KPOK. Ale skąd ja mam wiedzieć, że ten podmiot jest zwolniony z obowiązku wpisu do BDO? Jak mam uzyskać taka i formacje? Czy wystarczy mi informacja pisemna od tych podmiotów, jak to ma się odbywać? Dziękuję za wszystkie pomocne sugestie i proszę o wszelkie wskazówki. Dziękuję z góry.

F4odpowiedz

Gość

22 listopad 2019 o 11:58

Odwrócę pytanie:
Jesteśmy firmą z kilkoma oddziałami. Mamy wpisy do BDO ale tylko na odpady inne niż komunalne, bo te ostatnie były zabierane przez MPK na podstawie zawartych umów i ewidencji nie musieliśmy prowadzić. Czy po nowym roku musimy mieć uzupełnione nasze BDO o kody grupy 20?

F4odpowiedz

Gość

22 listopad 2019 o 13:28

Odpady przyjęte/przekazane na KPOK można umieścić/trzeba  wyłącznie na karcie ewidencji odpadów komunalnych(zakładka w BDO) . Jeżeli są odpady inne niż komunalne np. 15 01 01, 15 01 02 nie mogą być przyjęte jako komunalne tylko normalnie na KPO. Jak przyjmiecie wszystko jako komunalne ,a potem chcecie przekazać odpady inne niż komunalne z grupy 15 ,firma nie przyjmie jako komunalne jeśli takich nie zbiera i nie możecie wystawić KPOK tylko zwykłą KPO . A wtedy nie będzie się ilościowo zgadzało z ewidencją. Musi być odrębna ewidencja i odrębne karty. Jeśli ktoś jest zwolniony z ewidencji ,to wpisujemy w rubryce"Nr KPO " "zwolniony z ewidencji" data i masa.

F4odpowiedz

Gość

22 listopad 2019 o 14:48

No dobrze, ale mamy tak: 
15 01 01 = 20 01 01.
15 01 02 = 20 01 39.
itp.
Kwestia pochodzenia odpadu, bo jak to są np. butelki pet z wody, którą piją pracownicy, to wrzucane są do pojemnika żółtego i odbierane jako socjal a jak pochodzą np. z obróbki tworzyw na maszynie, to zdawane są osobno wyspecjalizowanej firmie na KPO. Czy dobrze rozumiem?

F4odpowiedz

Gość

22 listopad 2019 o 18:34

nic się nie zmieniło w kwestii wystawiani kart, zmienia się tylko sposób na elektroniczny, nadakl wytwórca nie wystawia KPO dla odpadów komunalnych  tylko dla pozostałych. 

F4odpowiedz

Gość

25 listopad 2019 o 10:17

Gość napisał:


No dobrze, ale mamy tak: 
15 01 01 = 20 01 01.
15 01 02 = 20 01 39.
itp.
Kwestia pochodzenia odpadu, bo jak to są np. butelki pet z wody, którą piją pracownicy, to wrzucane są do pojemnika żółtego i odbierane jako socjal a jak pochodzą np. z obróbki tworzyw na maszynie, to zdawane są osobno wyspecjalizowanej firmie na KPO. Czy dobrze rozumiem?




To jest kwestia pochodzenia odpadu. Odpady ,które pochodzą np .z magazynu, biura itp.  , powinny być zapisane na KEO nie na KEOK.Jeśli przyjmiemy te odpady na ewidencję odpadów komunalnych , to nie przekażemy jako odpady selektywne inne niż komunalne,ponieważ taki odpad jest zapisany na ewidencji komunalnej. Zbierając od firm ,wystawiane są KPO i te odpady powinny trafić na zwykłą ewidencję KEO ,nie KEOK. Przekazując taki odpad dalej, nie można nagle przekazać jako komunalne używając KPOK. W skrócie ....jeśli przyjmujemy odpady inne niż komunalne i komunalne ,należy prowadzić odrębne ewidencje.



F4odpowiedz

Gość

22 grudzień 2019 o 13:51

Gmina i urzad, mamy 2 wpisy,dodatkowo ze.szkol zbierane sa nakretki baterie i telefony jesli karta przekazania odpadow do tej pory wystawiana byla w.poerwszej rubryce na Gmine to czy jako nieprofesjinalny zbierajca musi wpisac sie jako wytworca w.bdo? Ilosci sa w okolicach 10 ton

F4odpowiedz

Gość

23 grudzień 2019 o 11:48

Gość napisał:


Gość napisał:




No dobrze, ale mamy tak: 
15 01 01 = 20 01 01.
15 01 02 = 20 01 39.
itp.
Kwestia pochodzenia odpadu, bo jak to są np. butelki pet z wody, którą piją pracownicy, to wrzucane są do pojemnika żółtego i odbierane jako socjal a jak pochodzą np. z obróbki tworzyw na maszynie, to zdawane są osobno wyspecjalizowanej firmie na KPO. Czy dobrze rozumiem?


Tak dobrze rozumiesz komunalne odbierane jako komunalne i forma transportowa wystawia KPOK Ciebie nic tutaj nie interesuje. Jeżeli odpady są poprodukcyjne to teoretycznie powinieneś oddać na KPO, którą Ty generujesz w systemie.





To jest kwestia pochodzenia odpadu. Odpady ,które pochodzą np .z magazynu, biura itp.  , powinny być zapisane na KEO nie na KEOK.Jeśli przyjmiemy te odpady na ewidencję odpadów komunalnych , to nie przekażemy jako odpady selektywne inne niż komunalne,ponieważ taki odpad jest zapisany na ewidencji komunalnej. Zbierając od firm ,wystawiane są KPO i te odpady powinny trafić na zwykłą ewidencję KEO ,nie KEOK. Przekazując taki odpad dalej, nie można nagle przekazać jako komunalne używając KPOK. W skrócie ....jeśli przyjmujemy odpady inne niż komunalne i komunalne ,należy prowadzić odrębne ewidencje.









F4odpowiedz

Gość

01 styczeń 2020 o 21:38

W obecnej , nowej sytuacji od stycznia 2020r dotyczącej ewidencji odpadów i wystawiania KPOK w przypadku, gdy pracownik popełni jakiś błąd w BDO poprostu z niewiedzy to kto poniesie tę ogromną karę finansową? Pracownik, czy firma?

F4odpowiedz

Gość

02 styczeń 2020 o 08:48

Witam

Moja firma zajmuje się skupem złomu czarnego i metali kolorowych. Codziennie klienci przynoszą złom który przyjmuję na formularze przyjęcia odpadów. Moje pytanie teraz brzmi czy muszę jakoś w systemie BDO ewidencjonować zakup dzienny od klientów indywidualnych? Po uzyskaniu odpowiedniej ilości sprzedaję złom firmie i to jest jasne. Nie byłoby pytania żeby później ktoś z kontrolujących nie spytał się mnie skąd ja wziełam taką ilość do wysyłki do innej firmy.
pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

02 styczeń 2020 o 10:33

Gość napisał:



Witam




Moja firma zajmuje się skupem złomu czarnego i metali kolorowych. Codziennie klienci przynoszą złom który przyjmuję na formularze przyjęcia odpadów. Moje pytanie teraz brzmi czy muszę jakoś w systemie BDO ewidencjonować zakup dzienny od klientów indywidualnych? Po uzyskaniu odpowiedniej ilości sprzedaję złom firmie i to jest jasne. Nie byłoby pytania żeby później ktoś z kontrolujących nie spytał się mnie skąd ja wziełam taką ilość do wysyłki do innej firmy.

pozdrawiam





Witam,
Jesli kupuje Pan złom od firmy to przekazująca firma musi to przekazać przez BDO, jeśli od osoby prywatnej na ,,dowód'', to na bieżąco lub pod koniec dnia należy ,,wciągnąć '' to na ewidencję odpadów.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter