Baner eko soft 2023 bdo

BDO - jak prowadzić ewidencję od stycznia 2020r.

Założony przez iza8211 21 listopad 2019 o 07:28

Gość

22 kwiecień 2020 o 09:44

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość 1234 napisał:



Witam, czy będąc podmiotem przekazującym wytwarzane odpady i posiadającym juz nr BDO,potrzebna jest jeszcze atualizacja wniosku w systemie BDO Działu VII -transport odpadów, aby było można transportować oraz zatwierdzać transport w systemie?? Czy jednak można bez zgłoszenia we wniosku działu VII generować karty jako przekazujący oraz zatwierdzać transport.




Jako wytwórca możesz wozić swoje odpady bez wpisu do BDO , stąd możesz też dokonać takie operacje w BDO (potwierdzenie) - nie ma innej opcji.


pozdr MAC













No chyba nie bardzo. Patrz definicja posiadacza odpadów i dostosowanie pozwoleń i zezwoleń dla posiadacza odpadów (zmiana ustawy o odpadach - lipiec 2018).

Wytwórca odpadów może wozić swoje odpady bez wpisu do rejestru BDO w dziale VII (art. 51 ust. 2 pkt 4 u.o.). Może potwierdzać transport swoich odpadów w BDO. Jedyne co musi to przestrzegać wymagań dla transportu (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów)



F4odpowiedz

Mara

22 kwiecień 2020 o 10:09

Gość napisał:


Mara napisał:


Witam, Spotkałam się z kilkoma problemami w BDO: 1. błędny nr rejestrowy samochodu w KPO, karta została odrzucona, ale nie ma możliwości skorygowania o poprawny nr, co w takiej sytuacji?
2. Ktoś oznaczył moją firmę jako transportujący, firma przekazująca i przejmująca zaakceptowali taką kartę, chociaż nie braliśmy w tym udziału :/



W  takich sytuacjach trzeba to koniecznie zgłaszać do BDO, jako błąd. Warto robić sobie jakieś notatki służbowe, że macie takie błędne KPO, bo obecnie nie da się tego poprawić w systemie. W przypadku błędnego numeru rejestracyjnego zauważonego przez przyjmującego rzeczywiście nie ma możliwości poprawy KPO. Ponoć BDO twierdzi, że takie KPO trzeba zostawić jako odrzucone, wydrukować sobie i opisać dlaczego jest błędna (taki jakby protokół sobie zrobić) i wystawić KPO na nowo, tylko wtedy daty się nie będą zgadzać z realną datą przekazania. Bubel jakich mało... Niestety BDO uznaje, że ludzie nie mają prawa się pomylić...


Szkoda,że nie ma oficjalnych informacji co w takiej sytuacji robić. W komentarzu odrzuconej karty jest powód o złym numerze.Każe klientowi wystawić papierową KPO z tą datą prawidłową, chociaż z drugiej strony nie ma na razie możliwości zewidencjonowania takiej karty. Porażka
F4odpowiedz

Gość

22 kwiecień 2020 o 12:49

Mara napisał:


Gość napisał:




Mara napisał:



Witam, Spotkałam się z kilkoma problemami w BDO: 1. błędny nr rejestrowy samochodu w KPO, karta została odrzucona, ale nie ma możliwości skorygowania o poprawny nr, co w takiej sytuacji?
2. Ktoś oznaczył moją firmę jako transportujący, firma przekazująca i przejmująca zaakceptowali taką kartę, chociaż nie braliśmy w tym udziału :/




W  takich sytuacjach trzeba to koniecznie zgłaszać do BDO, jako błąd. Warto robić sobie jakieś notatki służbowe, że macie takie błędne KPO, bo obecnie nie da się tego poprawić w systemie. W przypadku błędnego numeru rejestracyjnego zauważonego przez przyjmującego rzeczywiście nie ma możliwości poprawy KPO. Ponoć BDO twierdzi, że takie KPO trzeba zostawić jako odrzucone, wydrukować sobie i opisać dlaczego jest błędna (taki jakby protokół sobie zrobić) i wystawić KPO na nowo, tylko wtedy daty się nie będą zgadzać z realną datą przekazania. Bubel jakich mało... Niestety BDO uznaje, że ludzie nie mają prawa się pomylić...





Szkoda,że nie ma oficjalnych informacji co w takiej sytuacji robić. W komentarzu odrzuconej karty jest powód o złym numerze.Każe klientowi wystawić papierową KPO z tą datą prawidłową, chociaż z drugiej strony nie ma na razie możliwości zewidencjonowania takiej karty. Porażka

Zgłaszać do BDO? A kto tam odpowiada?  Mam ponad 6 000 Mg odpadów gruzu w toku przekazu od stycznia które nie wiem jak zaewidencjonowac i od stycznia brak odpowiedzi z BDO. Jak to ewidencjonować?  Pogubili się. Zrobili system dla posiadacza odpadów tyle że posiadacz odpadów nie może przekazać odpadów. Nie wiadomo kto jest wytwórca odpadów,  kto posiadaczem odpadów, kto ma dostosować zezwolenia a kto dostosować instalacje itp. itd. Pozwolenia i zezwolenia wygaszone 5 marca 2020. Zatem w oparciu na czym to BDO działa to nie bardzo wiadomo. Poza tym, że jeden drugiemu wystawia KPO.
F4odpowiedz

Gość

22 kwiecień 2020 o 17:36

Gość napisał:


Gość napisał:






Dzień dobry,





mam pytanie odnośnie odpadów z cmentarzy na jakich kartach powinny być te odpady przekazywane do zagospodarowanie KPO czy KPOK? Ja interpretuje to w następujący sposób przypadek 1 firma x odpowiada za porządek na cmentarzu, więc świadczy usługę i w momencie przekazanie odpadów powinna wystawić KPO jako wytwarzający odpady w ramach świadczenia usługi i podać na jakim terenie powstają te odpady. przypadek 2 firma wygrała przetarg w którym ma odbierać odpady z cmentarzy wówczas wystawia KPOK odbiór od nieruchomości. Czy w ten sposób powinno to wyglądać?











Z góry dziękuję za pomoc











Generalnie zgadzam się z taką interpretacją w obu przypadkach. Warto jednak jeszcze sprawdzić, jak dana gmina interpretuje odpady z cmentarzy, bo zdarzyło mi się widzieć, że gminy w regulaminach uznają odpady z cmentarzy jako komunalne i trzeba je przekazywać na KPOK.... Z cmentarzami zawsze jest problem...


Witam,
Również zgadzam się z powyższą interpretacją ,przekazałem do RIPOK kilkanaście kontenerów z odpadami z cmentarzy przez KPOK i wszystko jest przyjmowane bez problemu , ale chciałbym zaznaczyć że odbieram odpady poprzez umowę z parafią nie z firmami zarządzającymi. Uważam że jeśli odbierane są odpady na zlecenie firmy zarządzającej cmentarzem to ta firma powinna generować kartę w KPO .
F4odpowiedz

Anq

23 kwiecień 2020 o 10:01

Witam. Mam problem odnośnie kart ewidencji odpadów. Kupiłam złom z kodem 120101 (firma sprzedająca wystawiła KPO jako 120101 bo dla nich to odpad poprodukcyjny a dla mnie jest to złom) a sprzedałam z 170405. Jak to zewidencjonować?

F4odpowiedz

Gość

23 kwiecień 2020 o 17:34

Anq napisał:

Witam. Mam problem odnośnie kart ewidencji odpadów. Kupiłam złom z kodem 120101 (firma sprzedająca wystawiła KPO jako 120101 bo dla nich to odpad poprodukcyjny a dla mnie jest to złom) a sprzedałam z 170405. Jak to zewidencjonować?


Nie da się tego zewidencjonować bo nie można przeprowadzać takich zamian. Skoro odpad został przyjęty pod kodem 12 01 01 to pod takim kodem należy go przekazać jeśli jestes tylko zbierającym. Zmiana kodu odpadu może następić tylko w momencie zmiany jego składu i charakteru (czyli w procesie przetwarzania) 
F4odpowiedz

Gość

24 kwiecień 2020 o 10:21

Witam
Jestem odbierającym odpady od mieszkańców  oraz transportującym. Przejęcie odpadów dokonuje również nasza firma (wysypisko) ale jest ona  w innej lokalizacji i inny pracownik obsługuje BDO.

Chodzi mi o karty ewidencji. Tworzę KPOK z pozycji "PRZEKAZUJĄCY" - "ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH"
Następnie tworzę kartę ewidencji w zakładce "ODPADY KOMUNALNE"  z pozycji "ODBIÓR"
Pojawia mi się karta z zapełnioną rubryką "odebrane odpadamy". Czy nie powinienem na karcie mieć również zapełnionej pozycji "Przekazane Odpady Komunalne"?
W zakładce "PRZEKAZANE" nie mogę utworzyć żadnego wpisu ponieważ system nie widzi kart ujętych w zakładce "ODBIÓR".
Proszę o podpowiedz, czy powinienem zostawić i tylko wprowadzać karty odebrane, czy też powinienem mieć na karcie zaznaczony odbiór odpadów. (Zaznaczam, iż odpady od mieszkańców są zawożone bezpośrednio na składowisko odpadów).

F4odpowiedz

Gość

24 kwiecień 2020 o 12:47

Gość napisał:


Witam

Jestem odbierającym odpady od mieszkańców  oraz transportującym. Przejęcie odpadów dokonuje również nasza firma (wysypisko) ale jest ona  w innej lokalizacji i inny pracownik obsługuje BDO.




Chodzi mi o karty ewidencji. Tworzę KPOK z pozycji "PRZEKAZUJĄCY" - "ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH"

Następnie tworzę kartę ewidencji w zakładce "ODPADY KOMUNALNE"  z pozycji "ODBIÓR"
Pojawia mi się karta z zapełnioną rubryką "odebrane odpadamy". Czy nie powinienem na karcie mieć również zapełnionej pozycji "Przekazane Odpady Komunalne"?
W zakładce "PRZEKAZANE" nie mogę utworzyć żadnego wpisu ponieważ system nie widzi kart ujętych w zakładce "ODBIÓR".
Proszę o podpowiedz, czy powinienem zostawić i tylko wprowadzać karty odebrane, czy też powinienem mieć na karcie zaznaczony odbiór odpadów. (Zaznaczam, iż odpady od mieszkańców są zawożone bezpośrednio na składowisko odpadów).



Witam.
Zakładka przekazanie służy do przekazania dla innego podmiotu. Mój zakład komunalny odbiera 20 03 01 od właścicieli nieruchomości zbieramy je na dane MPD czyli na Stacje Przeładunkową a następnie tworzymy KPOK i wtedy w zakładce przekazane pokazuje nam ile przekazaliśmy przez karty które wygenerowaliśmy.


F4odpowiedz

Gość

27 kwiecień 2020 o 11:31

Gość napisał:


Gość napisał:




Witam


Jestem odbierającym odpady od mieszkańców  oraz transportującym. Przejęcie odpadów dokonuje również nasza firma (wysypisko) ale jest ona  w innej lokalizacji i inny pracownik obsługuje BDO.


Chodzi mi o karty ewidencji. Tworzę KPOK z pozycji "PRZEKAZUJĄCY" - "ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH"

Następnie tworzę kartę ewidencji w zakładce "ODPADY KOMUNALNE"  z pozycji "ODBIÓR"
Pojawia mi się karta z zapełnioną rubryką "odebrane odpadamy". Czy nie powinienem na karcie mieć również zapełnionej pozycji "Przekazane Odpady Komunalne"?
W zakładce "PRZEKAZANE" nie mogę utworzyć żadnego wpisu ponieważ system nie widzi kart ujętych w zakładce "ODBIÓR".
Proszę o podpowiedz, czy powinienem zostawić i tylko wprowadzać karty odebrane, czy też powinienem mieć na karcie zaznaczony odbiór odpadów. (Zaznaczam, iż odpady od mieszkańców są zawożone bezpośrednio na składowisko odpadów).







Witam.

Zakładka przekazanie służy do przekazania dla innego podmiotu. Mój zakład komunalny odbiera 20 03 01 od właścicieli nieruchomości zbieramy je na dane MPD czyli na Stacje Przeładunkową a następnie tworzymy KPOK i wtedy w zakładce przekazane pokazuje nam ile przekazaliśmy przez karty które wygenerowaliśmy.




My nie mamy stacji przeładunkowej, wozimy odpady od mieszkańca, bezpośrednio na wysypisko. musimy wygenerować kartę dla kierowcy na czas transportu odpadów. Generujemy ją z pozycji odbierajacy odpady komunalne od włascicieli nieruchomosci.











F4odpowiedz

Gość

27 kwiecień 2020 o 13:13

Dzień dobry,

czy odpady 16 02 14 prowadzimy w karcie ewidencji odpadów zwykłych czy też w karcie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter