Baner eko soft 2023 bdo

BDO - jak prowadzić ewidencję od stycznia 2020r.

Założony przez iza8211 21 listopad 2019 o 07:28

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

27 kwiecień 2020 o 14:07

Gość napisał:



Dzień dobry,




czy odpady 16 02 14 prowadzimy w karcie ewidencji odpadów zwykłych czy też w karcie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?





Zwykła karta ewidencji. Karty ewidencji zużytego sprzętu są dla zakładu przetwarzania.
F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2020 o 11:18


Gość napisał:

My
nie mamy stacji przeładunkowej, wozimy odpady od mieszkańca,
bezpośrednio na wysypisko. musimy wygenerować kartę dla kierowcy na czas
transportu odpadów. Generujemy ją z pozycji odbierajacy odpady
komunalne od włascicieli nieruchomosci.


Gość napisał:




Gość napisał:






Witam



Jestem odbierającym odpady od mieszkańców oraz transportującym. Przejęcie odpadów dokonuje również nasza firma (wysypisko) ale jest ona w innej lokalizacji i inny pracownik obsługuje BDO.





Chodzi mi o karty ewidencji. Tworzę KPOK z pozycji "PRZEKAZUJĄCY" - "ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH"


Następnie tworzę kartę ewidencji w zakładce "ODPADY KOMUNALNE" z pozycji "ODBIÓR"
Pojawia mi się karta z zapełnioną rubryką "odebrane odpadamy". Czy nie powinienem na karcie mieć również zapełnionej pozycji "Przekazane Odpady Komunalne"?
W zakładce "PRZEKAZANE" nie mogę utworzyć żadnego wpisu ponieważ system nie widzi kart ujętych w zakładce "ODBIÓR".
Proszę o podpowiedz, czy powinienem zostawić i tylko wprowadzać karty odebrane, czy też powinienem mieć na karcie zaznaczony odbiór odpadów. (Zaznaczam, iż odpady od mieszkańców są zawożone bezpośrednio na składowisko odpadów).












Witam.


Zakładka przekazanie służy do przekazania dla innego podmiotu. Mój zakład komunalny odbiera 20 03 01 od właścicieli nieruchomości zbieramy je na dane MPD czyli na Stacje Przeładunkową a następnie tworzymy KPOK i wtedy w zakładce przekazane pokazuje nam ile przekazaliśmy przez karty które wygenerowaliśmy.








My nie mamy stacji przeładunkowej, wozimy odpady od mieszkańca, bezpośrednio na wysypisko. musimy wygenerować kartę dla kierowcy na czas transportu odpadów. Generujemy ją z pozycji odbierajacy odpady komunalne od włascicieli nieruchomosci.


























F4odpowiedz

Basia2525

29 kwiecień 2020 o 11:16

Dzień dobry,

zajmuję się zbieraniem odpadów zarówno od firm jak i osób fizycznych. Przejmując lub przekazując odpady od/do firm robię KPO w BDO, natomiast od osób fizycznych przejmuję odpady poprzez formularz przejęcia odpadów w formie papierowej. Czy te odpady od osób fizycznych muszę wprowadzać do ewidencji?
Dziękuję za wsparcie.

Pozdrawiam
Basia

F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

29 kwiecień 2020 o 11:29

Basia2525 napisał:

Dzień dobry,

zajmuję się zbieraniem odpadów zarówno od firm jak i osób fizycznych. Przejmując lub przekazując odpady od/do firm robię KPO w BDO, natomiast od osób fizycznych przejmuję odpady poprzez formularz przejęcia odpadów w formie papierowej. Czy te odpady od osób fizycznych muszę wprowadzać do ewidencji?
Dziękuję za wsparcie.

Pozdrawiam
Basia


Jakie kody odpadów przyjmowane są od os. fiz? Osoby fiz. wytwarzające odpady komunalne są zwolnione z ewidencji.
F4odpowiedz

Gość

29 kwiecień 2020 o 11:33

Mara004 napisał:


Basia2525 napisał:


Dzień dobry,

zajmuję się zbieraniem odpadów zarówno od firm jak i osób fizycznych. Przejmując lub przekazując odpady od/do firm robię KPO w BDO, natomiast od osób fizycznych przejmuję odpady poprzez formularz przejęcia odpadów w formie papierowej. Czy te odpady od osób fizycznych muszę wprowadzać do ewidencji?
Dziękuję za wsparcie.

Pozdrawiam
Basia



Jakie kody odpadów przyjmowane są od os. fiz? Osoby fiz. wytwarzające odpady komunalne są zwolnione z ewidencji.
pierwsze z grupy 17 04, 15 04 01, 16 06 01*
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

29 kwiecień 2020 o 12:01

Gość napisał:


Mara004 napisał:




Basia2525 napisał:



Dzień dobry,

zajmuję się zbieraniem odpadów zarówno od firm jak i osób fizycznych. Przejmując lub przekazując odpady od/do firm robię KPO w BDO, natomiast od osób fizycznych przejmuję odpady poprzez formularz przejęcia odpadów w formie papierowej. Czy te odpady od osób fizycznych muszę wprowadzać do ewidencji?
Dziękuję za wsparcie.

Pozdrawiam
Basia




Jakie kody odpadów przyjmowane są od os. fiz? Osoby fiz. wytwarzające odpady komunalne są zwolnione z ewidencji.
pierwsze z grupy 17 04, 15 04 01, 16 06 01*

Wpisuje się do ewidencji z zaznaczeniem
"Posiadacz odpadów zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów"
F4odpowiedz

Gość

05 maj 2020 o 13:34

Witam.
Posiadamy zakład usług komunalnych i mam pytanie o 15 01 01 odebranych od mieszkańców gminy. Żadna firma nie chce odbierać od nas przez KPOK tylko przez KPO a gdy przez KPO to muszę go przetworzyć najpierw jest to prawidłowe ?

F4odpowiedz

Gość

15 maj 2020 o 11:09

Gość napisał:


Gość napisał:




Witam


Jestem odbierającym odpady od mieszkańców  oraz transportującym. Przejęcie odpadów dokonuje również nasza firma (wysypisko) ale jest ona  w innej lokalizacji i inny pracownik obsługuje BDO.








Chodzi mi o karty ewidencji. Tworzę KPOK z pozycji "PRZEKAZUJĄCY" - "ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH"


Następnie tworzę kartę ewidencji w zakładce "ODPADY KOMUNALNE"  z pozycji "ODBIÓR"
Pojawia mi się karta z zapełnioną rubryką "odebrane odpadamy". Czy nie powinienem na karcie mieć również zapełnionej pozycji "Przekazane Odpady Komunalne"?
W zakładce "PRZEKAZANE" nie mogę utworzyć żadnego wpisu ponieważ system nie widzi kart ujętych w zakładce "ODBIÓR".
Proszę o podpowiedz, czy powinienem zostawić i tylko wprowadzać karty odebrane, czy też powinienem mieć na karcie zaznaczony odbiór odpadów. (Zaznaczam, iż odpady od mieszkańców są zawożone bezpośrednio na składowisko odpadów).







Witam.

Zakładka przekazanie służy do przekazania dla innego podmiotu. Mój zakład komunalny odbiera 20 03 01 od właścicieli nieruchomości zbieramy je na dane MPD czyli na Stacje Przeładunkową a następnie tworzymy KPOK i wtedy w zakładce przekazane pokazuje nam ile przekazaliśmy przez karty które wygenerowaliśmy.




A czy wasza firma w innej lokalizacji (wysypisko) ma inne MPD? 


F4odpowiedz

Gość

15 maj 2020 o 11:12

Mam pytanie, co w sytuacji, kiedy w karcie ewidencji odpadów mam kilka stron (czyli około jakieś 500 KPOK) i chcę wrócić do np. 2 strony, żeby skorygować jeden wpis, i klikając na stronę 2, wyskakuje mi błąd. Zresztą klikając na każdą inna wcześniejszą stronę jest to samo. Proszę o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2020 o 12:44

Witam mam pytanie czy transport  odpadów własnych do miejsca prowadzenia odzysku we własnym zakresie wymaga KPO jeśli nie przekazujemy odpadu żadnej firmie? Jesteśmy jednocześnie wytwórcą, transportującym i przejmującym odpad.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter