Baner eko soft 2023 bdo

BDO - jak prowadzić ewidencję od stycznia 2020r.

Założony przez iza8211 21 listopad 2019 o 07:28

Gość

09 styczeń 2020 o 19:44

Witam a jak odebrać Złom od klienta indywidualnego z transportem? Jakie dokumenty musi mieć kierowca na transport? 

F4odpowiedz

Gość

10 styczeń 2020 o 10:41

Gość napisał:


Witam a jak odebrać Złom od klienta indywidualnego z transportem? Jakie dokumenty musi mieć kierowca na transport?


Dzwoniłam na infolinię z takim samym pytaniem. Kierowca podczas transportu musi mieć jakiś dokument wewnętrzny ze sobą, np. druczki Pz.




F4odpowiedz

Gość

10 styczeń 2020 o 19:07

Gość napisał:

W obecnej , nowej sytuacji od stycznia 2020r dotyczącej ewidencji odpadów i wystawiania KPOK w przypadku, gdy pracownik popełni jakiś błąd w BDO poprostu z niewiedzy to kto poniesie tę ogromną karę finansową? Pracownik, czy firma?


Też mnie to zastanawia. Bo wystawiłam blednie dwie karty przekazanie odpadow. Wybierając siedzibę a nie miejsce prowadzenia dzielności. I co z tym dalej? Pisać sprostowanie do UM?
F4odpowiedz

Gość

11 styczeń 2020 o 12:30


Mam do Państwa kilka pytań :


1. Co w momencie kiedy 2 pierwsze karty przekazania odpadów są wystawione błędnie, tzn. w miejscu prowadzenia działalności jest siedziba? Dopiero później dodaliśmy miejsce prowadzenia działalności i reszta kart wystawiona jest poprawnie?


2. Czy stan magazynowy na 01.01.2020 może wskazywać 0?

3. Przyjdzie do Nas firma, która wywozi odpady komunalne, aby zabrać szkło i ceramikę. Nie są to odpady komunalne. Czy w takim przypadku należy wystawić zwykłą kartę przekazania odpadów?

Próbowałam dodzwonić się na Infolinię. Byłam 61 w kolejce, a kiedy byłam 4, to połączenie zostało przerwane.

F4odpowiedz

Gość2020

12 styczeń 2020 o 22:07

Witam,
czy jako zbierający mam obowiązek weryfikowania czy podmiot przekazujący odpady podlega rejestrowi w BDO? Jesli podmiot twierdzi, że jest zwolniony z prowadzenia ewidencji (bo np. zbiera nieprofesjonalnie opady poużytkowe albo podpada pod zwolnienie ilosciowe) czy wystarczy pisemne oswiadczenie podmiotu? Dziękuję z góry za pomoc.

F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2020 o 07:28

Gość napisał:


Gość napisał:


W obecnej , nowej sytuacji od stycznia 2020r dotyczącej ewidencji odpadów i wystawiania KPOK w przypadku, gdy pracownik popełni jakiś błąd w BDO poprostu z niewiedzy to kto poniesie tę ogromną karę finansową? Pracownik, czy firma?



Też mnie to zastanawia. Bo wystawiłam blednie dwie karty przekazanie odpadow. Wybierając siedzibę a nie miejsce prowadzenia dzielności. I co z tym dalej? Pisać sprostowanie do UM?

Wydaje mi się że trzeba będzie napisać do nich jakieś sprostowanie. Mam pozwolenie na przetwarzanie - wpis z urzędu ale nie przenieśli adresu prowadzenia działalności tylko samą siedzibę. Na początku miesiąca nie bylo możliwości wprowadzenia dodatkowego adresu więc jakby nie z mojej winy jest błąd wystawionych już KPO na siedzibę a nie na miejsce prowadzonej działalności. Teraz dodałam nowe miejsce + wniosek aktualizacyjny z nowym miejscem prowadzenia działalności to też chwile potrwa zanim będzie aktualizacja. Wystawianych mam kilkanaście KPO nie zatrzymam Firmy teraz tylko dlatego że oni mają problemy techniczne i żadnego rozsądnego pomysłu na prowadzenie BDO. Pozdrawiam 
F4odpowiedz

AK

13 styczeń 2020 o 11:06

Witam, Mam pytania:

1. Jeśli wytworzymy jakiś
odpad w wyniku usługi i przywozimy go do siebie na
instalację do przetwarzania to w karcie ewidencji dla tego odpadu
wypełniamy zakładkę WYTWORZONE (my wytworzyliśmy poza instalacją ) ORAZ
PRZETWARZANE (u nas na instalacji) czy powinniśmy tutaj tez wypełnić
zakładkę przyjęte (chodż sami go wytworzyliśmy?) żeby zaciągnąć kartę przekazania odpadów do ewidencji?

2.Czy odpad przetwarzany powinno się ewidencjonować w momencie przyjęcia
do przetwarzania czy przetworzenia już odpadu?



Bardzo proszę o Waszą interpretację.


F4odpowiedz

Maja

Liczba postów: 11

Od: 23.10.2019

13 styczeń 2020 o 20:32

Witam, 
Jak podejść do sytuacji gdy na wystawionej KPO, są dwie różne wagi odpadu?
W firmie przejmującej ich waga automatycznie wpisuje się w BDO, karty nie są odrzucane tylko zatwierdzane, w wyniku czego w KPO widnieje waga firmy, która wytwarza odpad np. 600 kg i waga firmy przejmującej 650 kg.
Firma przejmująca odpad twierdzi, że  wpis wagi dzieje się automatycznie, nie mogą odrzucić karty i że jest to akceptowalne.
Pani z UM nie wie co w takiej sytuacji, i co ważniejsze którą wagę przyjąć do ewidencji.

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 07:54

Gość napisał:


Gość napisał:


W obecnej , nowej sytuacji od stycznia 2020r dotyczącej ewidencji odpadów i wystawiania KPOK w przypadku, gdy pracownik popełni jakiś błąd w BDO poprostu z niewiedzy to kto poniesie tę ogromną karę finansową? Pracownik, czy firma?



Też mnie to zastanawia. Bo wystawiłam blednie dwie karty przekazanie odpadow. Wybierając siedzibę a nie miejsce prowadzenia dzielności. I co z tym dalej? Pisać sprostowanie do UM?

Pisać i się nie zastanawiać! Jeżeli nie ma możliwości poprawienia źle wystawionej karty, to niech UM będzie zawalone papierzyskami. I ciekaw jestem co na to Ministerstwo? 
F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 08:46

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



W obecnej , nowej sytuacji od stycznia 2020r dotyczącej ewidencji odpadów i wystawiania KPOK w przypadku, gdy pracownik popełni jakiś błąd w BDO poprostu z niewiedzy to kto poniesie tę ogromną karę finansową? Pracownik, czy firma?




Też mnie to zastanawia. Bo wystawiłam blednie dwie karty przekazanie odpadow. Wybierając siedzibę a nie miejsce prowadzenia dzielności. I co z tym dalej? Pisać sprostowanie do UM?




Pisać i się nie zastanawiać! Jeżeli nie ma możliwości poprawienia źle wystawionej karty, to niech UM będzie zawalone papierzyskami. I ciekaw jestem co na to Ministerstwo? 
a ministerstwo w końcu stwierdzi, że wszystko działa super, a problemy nawet napływające z UM - to na pewno wina przeciwników politycznych.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter