Baner eko soft 2023 bdo

BDO - jak prowadzić ewidencję od stycznia 2020r.

Założony przez iza8211 21 listopad 2019 o 07:28

Gość

17 wrzesień 2020 o 13:01

Gość napisał:

Witam mam pytanie czy transport  odpadów własnych do miejsca prowadzenia odzysku we własnym zakresie wymaga KPO jeśli nie przekazujemy odpadu żadnej firmie? Jesteśmy jednocześnie wytwórcą, transportującym i przejmującym odpad.


Witam,
Tak, muszą Państwo wystawić KPO z miejsca wytworzenia odpadu do miejsca odzysku.
F4odpowiedz

Gość

30 listopad 2020 o 14:18

agnieszka napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry,
czy odpady 16 02 14 prowadzimy w karcie ewidencji odpadów zwykłych czy też w karcie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?



Zwykła karta ewidencji. Karty ewidencji zużytego sprzętu są dla zakładu przetwarzania.

Michał
Pracuję na PSZOKu, a czy odpady z kodu 200136 też zapisujemy w zwykłej karcie ewidencji, czy w
arcie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?





F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

01 grudzień 2020 o 08:27

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Dzień dobry,
czy odpady 16 02 14 prowadzimy w karcie ewidencji odpadów zwykłych czy też w karcie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?






Zwykła karta ewidencji. Karty ewidencji zużytego sprzętu są dla zakładu przetwarzania.

Michał
Pracuję na PSZOKu, a czy odpady z kodu 200136 też zapisujemy w zwykłej karcie ewidencji, czy w
arcie odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?









KEZSEiE dotyczy tylko zakładu przetwarzania. Jeśli nie przetwarzacie ,to na zwykła kartę również z tym kodem.
F4odpowiedz

Gość

01 grudzień 2020 o 12:04

Witam, przygotowałam aktualizację zgłoszenia do systemu BDO o nowe odpady wytworzone w 2020 roku. Po zaakceptowaniu aktualizacji , zauważyłam że w dziale XII nie są wprowadzone zgłoszone wcześniej kody wytwarzanych odpadów (zgłoszenie robione papierowo w 2018 roku) . Jak zrobić aktualizację do aktualizacji?

pojawia mi się informacja że istnieje nierozpatrzony wniosek aktualizacyjny.


F4odpowiedz

Gość123

01 grudzień 2020 o 14:15

Witam! Chciałabym zapytać w jaki sposób prowadzicie stany magazynowe odpadów przyjętych na plac ze względu na sposób funkcjonowania BDO. Przymnijmy, że w dniu dzisiejszym przyjęłam na plac 20 Mg odpadów. Jutro chcę wydać 5 Mg tego odpadu. I teraz: dzisiaj przyjęłam 20 Mg odpadu na plac, czyli mam realnie 20 Mg, natomiast klient wystawiając KPO podał błędną masę, zatem KPO została odrzucona i oczekuje na korektę. Klient nie dokonał korekty wagi w tym samym dniu, tylko np. dwa dni później. Zatem czy mogę jutro wydać 5 Mg odpadu, bo mam go przecież na stanie, czy powinnam poczekać, aż klient skoryguje KPO, a ja potwierdzę przyjęcie. Dodam tylko, że KPO o statusie "Odrzucona" można wycofać, a więc teoretycznie klient może odpad zabrać z powrotem, a KPO wycofać. Jeżeli jednak na drugi dzień wydam 5 Mg odpadu, a klient dopiero później potwierdzi przekazanie, to na ewidencji mam najpierw wydanie odpadu, a potem jego przyjęcie, co jest oczywiście niezgodne z rzeczywistością. Jaki zatem stan magazynowy jest wiążący? Jak pilnować stanów magazynowych w kontekście nowych decyzji na zbieranie odpadów, gdzie będą określone ilości odpadów?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter