Baner eko soft 2023 bdo

Transport odpadów

Założony przez GOŚĆ 23 styczeń 2013 o 12:43

Gość

05 maj 2021 o 10:29

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:















witam





nasza firma chce wysłać odpad zagranice do Czech pośrednikiem ma być firma belgijska, jakie dokumenty musi mieć kierowca na drogę ?, cmr jakiś annex VII coś takiego wyczytałam ? bo bdo działa tylko w Polsce? czy muszę mieć jakieś zezwolenie z Inspektoratu Ochrony Środowiska itp? bardzo proszę Was o pomoc :-)










dziękuje za odpowiedź, kod odpadu 020304 muszę mieć jakieś zezwolenie czy nie?



































Trzeba zacząć od sprawdzenia, czy ten odpad jest na zielonej liście, czyli takiej, na której można wywozić bez zezwolenia. Druga opcja to odpad objęty zezwoleniem na wywóz. O jaki odpad chodzi?








dziękuje za odpowiedź, kod odpadu 020304 muszę mieć jakieś zezwolenie czy nie?

























02 03 04 to "B3065 Odpady tłuszczów i olejów jadalnych pochodzenia zwierzęcego lub
roślinnego", można wozić bez zezwolenia na "załączniku VII".
Obowiązki są wypisane w dokumencie GIOŚ na stronie 7 (procedura informowania):
https://www.gios.gov.pl/images/dokumenty/gospodarka_odpadami/mpo/Transgraniczne_cale_internet.pdf


F4odpowiedz

Gość

05 maj 2021 o 11:15

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:










napisał:


















witam






nasza firma chce wysłać odpad zagranice do Czech pośrednikiem ma być firma belgijska, jakie dokumenty musi mieć kierowca na drogę ?, cmr jakiś annex VII coś takiego wyczytałam ? bo bdo działa tylko w Polsce? czy muszę mieć jakieś zezwolenie z Inspektoratu Ochrony Środowiska itp? bardzo proszę Was o pomoc :-)












dziękuje za odpowiedź, kod odpadu 020304 muszę mieć jakieś zezwolenie czy nie?
















































Trzeba zacząć od sprawdzenia, czy ten odpad jest na zielonej liście, czyli takiej, na której można wywozić bez zezwolenia. Druga opcja to odpad objęty zezwoleniem na wywóz. O jaki odpad chodzi?











dziękuje za odpowiedź, kod odpadu 020304 muszę mieć jakieś zezwolenie czy nie?








































02 03 04 to "B3065 Odpady tłuszczów i olejów jadalnych pochodzenia zwierzęcego lub

roślinnego", można wozić bez zezwolenia na "załączniku VII".
Obowiązki są wypisane w dokumencie GIOŚ na stronie 7 (procedura informowania):
https://www.gios.gov.pl/images/dokumenty/gospodarka_odpadami/mpo/Transgraniczne_cale_internet.pdf




dziękuje  bardzo za pomoc :-)  a kogo muszę informować jakiś urząd ?
F4odpowiedz

Gość

06 maj 2021 o 09:26

witam

wysyłam odpad i muszę  wypełnić anekx 7 w polu 2 mam  wpisać odbiorce, kupującym jest pośrednik ale miejcie dostawy odpadów jest w innym kraju, gdyż my transportujemy odpad na jego zlecenie dalej do miejsca rozładunku   i moje pytanie czyje dane mam wpisać kupującego czy dane miejsca rozładunku?

proszę o radę

F4odpowiedz

Gość

06 maj 2021 o 11:42

napisał:


witam




wysyłam odpad i muszę  wypełnić anekx 7 w polu 2 mam  wpisać odbiorce, kupującym jest pośrednik ale miejcie dostawy odpadów jest w innym kraju, gdyż my transportujemy odpad na jego zlecenie dalej do miejsca rozładunku   i moje pytanie czyje dane mam wpisać kupującego czy dane miejsca rozładunku?




proszę o radę






W polu 2 - pośrednik/kupujący na kogo będzie faktura, a w polu 7 - docelowy odbiorca/ fabryka itd.

F4odpowiedz

Gość

07 maj 2021 o 07:13

napisał:


napisał:




witam








wysyłam odpad i muszę  wypełnić anekx 7 w polu 2 mam  wpisać odbiorce, kupującym jest pośrednik ale miejcie dostawy odpadów jest w innym kraju, gdyż my transportujemy odpad na jego zlecenie dalej do miejsca rozładunku   i moje pytanie czyje dane mam wpisać kupującego czy dane miejsca rozładunku?








proszę o radę













W polu 2 - pośrednik/kupujący na kogo będzie faktura, a w polu 7 - docelowy odbiorca/ fabryka itd.







W polu 2- powinien być odbiorca końcowy (firma do której trafi odpad do przetworzenia). Według mojej wiedzy pośrednicy nie występują ani na KPO ani na Załącznikach VII. 
F4odpowiedz

Gość

07 maj 2021 o 07:17

napisał:


napisał:




witam








wysyłam odpad i muszę wypełnić anekx 7 w polu 2 mam wpisać odbiorce, kupującym jest pośrednik ale miejcie dostawy odpadów jest w innym kraju, gdyż my transportujemy odpad na jego zlecenie dalej do miejsca rozładunku   i moje pytanie czyje dane mam wpisać kupującego czy dane miejsca rozładunku?








proszę o radę













W polu 2 - pośrednik/kupujący na kogo będzie faktura, a w polu 7 - docelowy odbiorca/ fabryka itd.






Ps. Jeżeli kupujący jest firmą z Polski - można go wpisać w polu 1.

F4odpowiedz

Karolina_Rec

Liczba postów: 23

Od: 05.01.2021

10 maj 2021 o 11:39

napisał:


napisał:


Dzień dobry
Sprzedajemy odpady (złom, zielona lista) w kraję UE.
Przed wysyłką prosimy o wysłanie Decyzji, dla weryfikacji kodów odpadów oraz procesów.
Mamy decyzję od niemieckich, włoskich odbiorców z zaznaczeniem kodów przewidywanych do zbierania, przetwarzania. Teraz chcemy sprzedać do Belgii, ale odbiorca na naszą prośbę wysłał dokument, w którym na prawdę opisane procesy obróbki, ale nie zaznaczone żadnego kodu odpadowego.
Mówią, że mogą skupować wszystkie odpady z zielonej listy.
Czy na prawdę decyzją wydana w państwie, w którą obowiązuję konwencja bazylejska może nie zawierać kodów?





Dzień dobry,
Wydaje mi się, że kraje, które objęte konwencją bazylejską powinny mieć wskazane kody w decyzji.
Proszę poszukać rejestru firm belgijskich, które mogą przetworzyć odpad z zagranicy. Może tam będzie bardziej precyzyjnie opisane?
W Polsce jest rejestr podmiotów, które mogą przetwarzać odpady z zagranicy, to dotyczy tylko przedsiębiorców Polski, którzy importują odpady.



 Witam!
Niestety nie mają.
Ukraińskie huty również nie mają. Mają pozwolenie od Ministerstwa ochrony środowiska pozwalające zakup złomu, oraz recycling złomu. 
Żadnych kodów
F4odpowiedz

Gość

12 maj 2021 o 09:01

napisał:


napisał:




napisał:






witam













wysyłam odpad i muszę wypełnić anekx 7 w polu 2 mam wpisać odbiorce, kupującym jest pośrednik ale miejcie dostawy odpadów jest w innym kraju, gdyż my transportujemy odpad na jego zlecenie dalej do miejsca rozładunku   i moje pytanie czyje dane mam wpisać kupującego czy dane miejsca rozładunku?













proszę o radę






















W polu 2 - pośrednik/kupujący na kogo będzie faktura, a w polu 7 - docelowy odbiorca/ fabryka itd.













Ps. Jeżeli kupujący jest firmą z Polski - można go wpisać w polu 1.= pośrednik





F4odpowiedz

Gość

12 maj 2021 o 09:03

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry
Sprzedajemy odpady (złom, zielona lista) w kraję UE.
Przed wysyłką prosimy o wysłanie Decyzji, dla weryfikacji kodów odpadów oraz procesów.
Mamy decyzję od niemieckich, włoskich odbiorców z zaznaczeniem kodów przewidywanych do zbierania, przetwarzania. Teraz chcemy sprzedać do Belgii, ale odbiorca na naszą prośbę wysłał dokument, w którym na prawdę opisane procesy obróbki, ale nie zaznaczone żadnego kodu odpadowego.
Mówią, że mogą skupować wszystkie odpady z zielonej listy.
Czy na prawdę decyzją wydana w państwie, w którą obowiązuję konwencja bazylejska może nie zawierać kodów?







Dzień dobry,
Wydaje mi się, że kraje, które objęte konwencją bazylejską powinny mieć wskazane kody w decyzji.
Proszę poszukać rejestru firm belgijskich, które mogą przetworzyć odpad z zagranicy. Może tam będzie bardziej precyzyjnie opisane?
W Polsce jest rejestr podmiotów, które mogą przetwarzać odpady z zagranicy, to dotyczy tylko przedsiębiorców Polski, którzy importują odpady.







 Witam!
Niestety nie mają.
Ukraińskie huty również nie mają. Mają pozwolenie od Ministerstwa ochrony środowiska pozwalające zakup złomu, oraz recycling złomu. 
Żadnych kodów

Czy w tym pozwoleniu wpisane są procesy recyklingu? Niestety odpady muszą być poddane recyklingowi w odpowiednich procesach recyklingu. Nie wszystkie procesy mogą być zaakceptowane przez wysyłającego odpady i przepisy unijne


F4odpowiedz

Gość

12 maj 2021 o 09:39

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry
Sprzedajemy odpady (złom, zielona lista) w kraję UE.
Przed wysyłką prosimy o wysłanie Decyzji, dla weryfikacji kodów odpadów oraz procesów.
Mamy decyzję od niemieckich, włoskich odbiorców z zaznaczeniem kodów przewidywanych do zbierania, przetwarzania. Teraz chcemy sprzedać do Belgii, ale odbiorca na naszą prośbę wysłał dokument, w którym na prawdę opisane procesy obróbki, ale nie zaznaczone żadnego kodu odpadowego.
Mówią, że mogą skupować wszystkie odpady z zielonej listy.
Czy na prawdę decyzją wydana w państwie, w którą obowiązuję konwencja bazylejska może nie zawierać kodów?







Dzień dobry,
Wydaje mi się, że kraje, które objęte konwencją bazylejską powinny mieć wskazane kody w decyzji.
Proszę poszukać rejestru firm belgijskich, które mogą przetworzyć odpad z zagranicy. Może tam będzie bardziej precyzyjnie opisane?
W Polsce jest rejestr podmiotów, które mogą przetwarzać odpady z zagranicy, to dotyczy tylko przedsiębiorców Polski, którzy importują odpady.







 Witam!
Niestety nie mają.
Ukraińskie huty również nie mają. Mają pozwolenie od Ministerstwa ochrony środowiska pozwalające zakup złomu, oraz recycling złomu. 
Żadnych kodów

Gdzie takich pozwoleń Ukraińskich można szukać?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter