Baner eko soft 2023 bdo

Transport odpadów

Założony przez GOŚĆ 23 styczeń 2013 o 12:43

Gość

16 czerwiec 2021 o 13:36

Witam, proszę o pomoc w kwesti transportu transgranicznego ( z Polski do Słowacji). Transport odpadów inne niż niebezpieczne. Jak wygląda kwestia dokumentacji oraz oznakowania (dppl oraz beczki).

F4odpowiedz

Gość

17 czerwiec 2021 o 20:21

napisał:


napisał:


Witam
Mam pytanie dot. Transportu odpadów.
Ładuje w firmie odpady na samochód w piątek, później muszę z tymi odpadami dojechać do domu , aby w poniedziałek wyjechać w trasę do odbiorcy odpadów.
Czy w KPO , datę rozpoczęcia transportu wpisać piątkową czy poniedziałkową ?





Kpo jest wystawiane  w momencie załadunku, kierowca nie może opuścić zakładu nadawcy bez wystawionego KPO.

I nie ma znaczenia czy będę jechał z tym odpadem do odbiorcy 7 czy 30 dni  ? 

F4odpowiedz

Ewa_G

Liczba postów: 13

Od: 16.06.2021

21 czerwiec 2021 o 12:08

Dzień dobry,

Proszę uprzejmie o pomoc w przeanalizowaniu tematu dotyczącym transportu odpadów wytworzonych przez naszą firmę bezpośrednio do odbiorcy. Czy transportując własnym środkiem transportu odpady wyszczególnione na liście Rozporządzenie z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów, dla których jednak wystawiliśmy w systemie BDO KPO jesteśmy zobowiązani oznakować środek transportu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań transportu odpadów (czyli tablicę z napisem "ODPADY")?
Czy nie musimy oznakowywać samochodu tylko w sytuacji, gdy nie przekraczamy limitów odpadów możliwych do wytworzenia (np. oddajemy pierwszy raz w roku jakąś partię i jeszcze nie przekraczamy)? I czy jeśli przekroczymy limity odpadów wskazane w Rozporządzeniu to już jesteśmy zobowiązani do oznakowania pojazdu?

Dziękuję z góry za pomoc.
F4odpowiedz

Kazimierz

Liczba postów: 1

Od: 26.07.2021

26 lipiec 2021 o 13:59

Dzień dobry, 

czy mógłby ktoś polecić firmę, która bez problemu odbierałaby ode mnie kondensatory ze sprzętu elektronicznego? 

F4odpowiedz

Dawid Heyn

18 sierpień 2021 o 22:05

Dzień dobry.

Nazywam się Dawid Heyn, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i moją przygodę z odpadami dopiero rozpoczynam. Praktycznie oczywiście, teoretycznie rozpocząłem ją już ponad rok temu zaczynając załatwiać papierologię. Posiadam zezwolenie na przetwarzanie odpadów metalowych, nie niebezpiecznych , nieokreślonych w żadnej grupie w procesie R4. Posiadam wpis do BDO (miałem go wcześniej gdyż od kilku lat prowadzę warsztat samochodowy) i dodany do konta w/w zezwolenie. Poszukuje teraz złomnicy z której zakupie materiał do przetwarzania. I tu rodzą się moje pytania. Z tego co czytam to nie ma już czegoś takiego jak zezwolenie na transport odpadów. Czyli oznacza to że mogę wystawić KPO na transport i przewieź odpad własnym autem z oznaczeniem go ,czy muszę uzyskać jeszcze jakiś papier? I tu drugie pytanie. Czy mogę transportowa odpad( masa 500 do 1000kg/transport) autem prywatnym(dacia logan mcv) zarejestrowanym na osobę prywatną w rodzinie, czy muszę ruszać swojego busa Iveco daily 50c15 zarejestrowany na działalność? Czy łatwiej będzie znaleźć firmę która mi przetransportuje odpad?

Mam nadzieje że nie przeoczyłem na poprzednich stronach odpowiedzi na moje pytania. Jeżeli tak to przepraszam.
Czekam z niecierpliwości na odpowiedź.
Pozdrawiam
Dawid Heyn

F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2021 o 11:41

napisał:

Dzień dobry.

Nazywam się Dawid Heyn, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i moją przygodę z odpadami dopiero rozpoczynam. Praktycznie oczywiście, teoretycznie rozpocząłem ją już ponad rok temu zaczynając załatwiać papierologię. Posiadam zezwolenie na przetwarzanie odpadów metalowych, nie niebezpiecznych , nieokreślonych w żadnej grupie w procesie R4. Posiadam wpis do BDO (miałem go wcześniej gdyż od kilku lat prowadzę warsztat samochodowy) i dodany do konta w/w zezwolenie. Poszukuje teraz złomnicy z której zakupie materiał do przetwarzania. I tu rodzą się moje pytania. Z tego co czytam to nie ma już czegoś takiego jak zezwolenie na transport odpadów. Czyli oznacza to że mogę wystawić KPO na transport i przewieź odpad własnym autem z oznaczeniem go ,czy muszę uzyskać jeszcze jakiś papier? I tu drugie pytanie. Czy mogę transportowa odpad( masa 500 do 1000kg/transport) autem prywatnym(dacia logan mcv) zarejestrowanym na osobę prywatną w rodzinie, czy muszę ruszać swojego busa Iveco daily 50c15 zarejestrowany na działalność? Czy łatwiej będzie znaleźć firmę która mi przetransportuje odpad?

Mam nadzieje że nie przeoczyłem na poprzednich stronach odpowiedzi na moje pytania. Jeżeli tak to przepraszam.
Czekam z niecierpliwości na odpowiedź.
Pozdrawiam
Dawid Heyn



Odpad można odebrać od klienta swoim samochodem oznaczonych z tabliczką odpady, przekazujący wystawia KPO. Pan jako transportujący i zbierający/przetwarzający odpady zatwierdza KPO w systemie. Wprowadza do Ewidencji KPO oraz dodatkowo na KEO wprowadza Pan zapisy odnośnie ilości przetworzonego odpadu. W jakiej formie będzie przetwarzany odpad/za pomocą jakiego sprzętu, co z niego powstanie? To jest potrzebne do określenia czy odpad traci status odpadu czy nie? Wtedy odpowiednie ilości należy zaaewidencjonować.
Musi Pan posiadać wspis w dziale VII w BDO jako transportujacy odpady.
Może Pan zlecić transport odpadu firmie zewnętrznej, która ma wpis w BDO jako transportujacy w odpowiednich kodach.
Jeśli chodzi o użyczeni auta- najlepiej skonsultować to z księgowym jak to rozliczyć pod kątem podatkowych i korzystania ze środka trwałego "cudzego" (np. spisanie umowy, itp.)


F4odpowiedz

Gala

Liczba postów: 19

Od: 08.05.2020

30 listopad 2021 o 10:36

Jako firma X posiadamy zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów. Odbieramy odpady złomu z firmy Y w Polsce. Następnie auto jedzie jeszcze za granicę do firmy Z zdać materiał i wraca do firmy X gdzie przyjmujemy złom z firmy Y. Jakie dokumenty powinny być sporządzane pomiędzy firmą X i Y? Tylko KPO w BDO czy jeszcze załącznik VII?

F4odpowiedz

Gość

01 grudzień 2021 o 07:48

napisał:

Jako firma X posiadamy zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów. Odbieramy odpady złomu z firmy Y w Polsce. Następnie auto jedzie jeszcze za granicę do firmy Z zdać materiał i wraca do firmy X gdzie przyjmujemy złom z firmy Y. Jakie dokumenty powinny być sporządzane pomiędzy firmą X i Y? Tylko KPO w BDO czy jeszcze załącznik VII?



Powinno być KPO pomiędzy X i Y, dodatkowo X oprócz zbierania i przetwarzania musi mieć w dziale VII wpis w BDO jako transportujący,  a tu jeszcze wchodzicie w transgraniczne przemieszczanie odpadów...
F4odpowiedz

Gość

01 grudzień 2021 o 08:40

napisał:


napisał:


Jako firma X posiadamy zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów. Odbieramy odpady złomu z firmy Y w Polsce. Następnie auto jedzie jeszcze za granicę do firmy Z zdać materiał i wraca do firmy X gdzie przyjmujemy złom z firmy Y. Jakie dokumenty powinny być sporządzane pomiędzy firmą X i Y? Tylko KPO w BDO czy jeszcze załącznik VII?





Powinno być KPO pomiędzy X i Y, dodatkowo X oprócz zbierania i przetwarzania musi mieć w dziale VII wpis w BDO jako transportujący,  a tu jeszcze wchodzicie w transgraniczne przemieszczanie odpadów...

Z transportującym to oczywiste. Wpis jest w dziale VII.

Co w kwestii transgranicznego przemieszczania odpadów? Poza KPO należy wystawić załącznik VII?


F4odpowiedz

Gość

01 grudzień 2021 o 09:26

napisał:


napisał:




napisał:



Jako firma X posiadamy zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów. Odbieramy odpady złomu z firmy Y w Polsce. Następnie auto jedzie jeszcze za granicę do firmy Z zdać materiał i wraca do firmy X gdzie przyjmujemy złom z firmy Y. Jakie dokumenty powinny być sporządzane pomiędzy firmą X i Y? Tylko KPO w BDO czy jeszcze załącznik VII?







Powinno być KPO pomiędzy X i Y, dodatkowo X oprócz zbierania i przetwarzania musi mieć w dziale VII wpis w BDO jako transportujący, a tu jeszcze wchodzicie w transgraniczne przemieszczanie odpadów...



Z transportującym to oczywiste. Wpis jest w dziale VII.




Co w kwestii transgranicznego przemieszczania odpadów? Poza KPO należy wystawić załącznik VII?








 Tak, transgranicznemu przemieszczeniu towarzyszy dokument określony w załączniku VII do rozporządzenia nr 1013/2006. Złom jest na liście zielonej, a więc jego transport  jest objęty procedurą informowania  na podstawie art. 18 rozporządzenia nr 1013/2006, jeżeli ilość przemieszczanych odpadów przekracza 20 kg.  Musi być też zawarta umowa z odbiorcą odpadów. A nie prościej by było  pominąć tę transgraniczną przejażdżkę odpadów  i osobny transport zorganizować dla materiałów nie będących odpadami które wysyłasz za granicę?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter