Ekosoft ewidencja odpadow bdo

Transport odpadów

Założony przez GOŚĆ 23 styczeń 2013 o 12:43

Gość1

13 październik 2017 o 23:39

Do Gość:
Zapis dotyczy wszystkich wytwórców odpadów, pod warunkiem, że transportuja odpad pojazdami własnymi lub pojazdami  wynajętymi i nie jest to usługa transportu.

F4odpowiedz

Gość

28 listopad 2017 o 14:26

Na tym samym terenie, pod tym samym adresem są dwie firmy. Jedna drugiej przekazuje odpady. Kogo wpisać w pozycji transportującego w KPO, jeżeli ten transport się nie odbywa?

F4odpowiedz

Gość

29 listopad 2017 o 09:36

Gość napisał:

 


Na tym samym terenie, pod tym samym adresem są dwie firmy. Jedna drugiej przekazuje odpady. Kogo wpisać w pozycji transportującego w KPO, jeżeli ten transport się nie odbywa?




Transportować odpady wytworzone przez siebie można bez zezwolenia- więc jeśli zależy Wam na KPO wpiszcie siebie jako transportującego, ważne aby przejmujący odpad miał stosowne zezwolenia.W przypadku korzystania ze wspólnego lokalu  istnieje także możliwość przeniesienia odpowiedzialności za odpady- można podpisać odpowiednio sformułowaną umowę z drugą firmą i przenieść na nią odpowiedzialność za wytworzone odpady (art.28 ustawy o odpadach).Jeżeli taka umowa zostanie zawarta, to obowiązek sporządzenia i przechowywania dokumentacji ciąży na podmiocie przejmującym odpowiedzialność.

 

F4odpowiedz

Gość

29 listopad 2017 o 15:00

Gość napisał:



Transportować odpady wytworzone przez siebie można bez zezwolenia- więc jeśli zależy Wam na KPO wpiszcie siebie jako transportującego, ważne aby przejmujący odpad miał stosowne zezwolenia.W przypadku korzystania ze wspólnego lokalu  istnieje także możliwość przeniesienia odpowiedzialności za odpady- można podpisać odpowiednio sformułowaną umowę z drugą firmą i przenieść na nią odpowiedzialność za wytworzone odpady (art.28 ustawy o odpadach).Jeżeli taka umowa zostanie zawarta, to obowiązek przekazania karty odpadów i przechowywania dokumentacji ciąży na podmiocie przejmującym odpowiedzialność.

Rozumiem, że w przypadku przeniesienia odpadów na inną firmę, KPO jest obowiązkowe, ale nie wiem co wpisać właśnie w rubryce"transportujący", jeżeli odpad pozostaje w tym samym miejscu, tylko jego posiadacz się zmienia ?

F4odpowiedz

Gość

05 grudzień 2017 o 08:31

zawsze bezpiecznie wpisać wytwórcę odpadu jako transportującego ponieważ on nie musi mieć żadnego zezwolenia na transport. Akurat tak się złożyło, że w waszym przypadku odpad nie zmienia miejsca, ale zmienia posiadacza. Dokumenty ewidencyjne nie są tak precyzyjne i nie obejmują każdej możliwej sytuacji - trzeba wiec sobie radzić ;)

F4odpowiedz

Gość

12 czerwiec 2018 o 12:56

Zbieramy i odbieramy odpady na podstawie stosownych zezwoleń. Mamy również zezwolenie na transport, jednak czasem korzystamy z transportu innej firmy, posiadającej zezwolenia. Czy w KPO jako transportujący my powinniśmy być wpisani  czy ta firma?

F4odpowiedz

Gość

13 czerwiec 2018 o 09:04

Gość napisał:

Zbieramy i odbieramy odpady na podstawie stosownych zezwoleń. Mamy również zezwolenie na transport, jednak czasem korzystamy z transportu innej firmy, posiadającej zezwolenia. Czy w KPO jako transportujący my powinniśmy być wpisani  czy ta firma?


Zwykle uznaje się, że podwykonawca świadczy tylko usługę transportu- dlatego na KPO powinien figurować w rubryce transportującego.
F4odpowiedz

Gość

29 listopad 2018 o 08:12

Dzień dobry,
kiedy w przypadku transportu potrzebne są ADRy ? Czy to w transporcie odpadów z gwiazdką?

F4odpowiedz

Gość

29 listopad 2018 o 20:38

Gość napisał:



Dzień dobry,

kiedy w przypadku transportu potrzebne są ADRy ? Czy to w transporcie odpadów z gwiazdką?





Przepisy dotyczące ADR stosuje się do transportu odpadów stanowiących towary niebezpieczne zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych.  
F4odpowiedz

Gość

30 listopad 2018 o 14:18

witam,

mam pytanie jesteśmy firmą która transportuje przede wszystkim zmieszane odpady komunalne, pobudowlane i moje pytanie czy KPO wystawiam ja jako transportujący i podbijam tam gdzie oddaje odpad i wpisuje również dane klienta od którego odebrałem odpad,

czy KPO wystawia mi firma której oddaję odpad i uwzględnia tam dane klienta oraz mnie jako transportującego?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter