Baner eko soft 2023 bdo

Transport odpadów

Założony przez GOŚĆ 23 styczeń 2013 o 12:43

Gość

03 grudzień 2018 o 08:59

Gość napisał:


witam,




mam pytanie jesteśmy firmą która transportuje przede wszystkim zmieszane odpady komunalne, pobudowlane i moje pytanie czy KPO wystawiam ja jako transportujący i podbijam tam gdzie oddaje odpad i wpisuje również dane klienta od którego odebrałem odpad,




czy KPO wystawia mi firma której oddaję odpad i uwzględnia tam dane klienta oraz mnie jako transportującego?



W
przypadku odbioru odpadów komunalnych z firmy, która je wytworzyła nie wystawia
się KPO. Dane klienta (wytwórcy tych odpadów) od które zostają odebrane odpady
komunalne nie widnieją na KPO. Kartę przekazania odpadów przy odpadach
komunalnych wystawia się dopiero w przypadku, kiedy zbierający te odpady
przekazuje je dalej.
F4odpowiedz

Gość

22 styczeń 2019 o 12:07

Witam serdecznie. Proszę dać odpowiedz .
 Nasza firma ma pozwolenie na odbiór i transport odpadów (jesteśmy pośrednicy w obrocie). Ale nie mamy własnego transportu i musimy korzystać się z usług spedycyjnych. Czy te przewoznicy muszą mieć też pozwolenie na transport odpadów? I czy w KPO musimy zaznaczać naszą firmę jako przewoznik i jako odbiorca? 

F4odpowiedz

Gość

23 styczeń 2019 o 10:01

Do Gość:
Z tego co mi wiadomo (przyklad z autopsji) to spedycja musi posiadac zezwolenie. W KPO podajesz spedytora jako przewoznika. Do druku 3 egzemplarze KPO, dla Ciebie, przewoznika i odbiorcy. Pozdrawiam. 

F4odpowiedz

Iza

18 kwiecień 2019 o 10:29

Mam pytanie odnośnie transportu odpadów przez ich wytwórców. Czy konieczny jest wpis do BDO w zakresie transportu odpadów w takim przypadku? A jeśli nie ma takiego obowiązku z czego on wynika? Z góry dziękuję za pomoc:)

F4odpowiedz

Gość

18 kwiecień 2019 o 10:52

nie, nie trzeba - art. 51 ust. 2 pkt 4 ustawy o odpadach:

2. Nie podlegają wpisowi do rejestru:
(...)
4) transportujący wytworzone przez siebie odpady.
F4odpowiedz

Małgosia

12 maj 2019 o 12:23

Witam serdecznie. Zgodnie z ustawą o odpadach, wytwórca odpadów transportujący swoje odpady jest obecnie zwolniony z uzyskania wpisu do rejestru BDO z zakresu transportu (dawniej był zwolniony z uzyskania decyzji na transport odpadów). Proszę o informację czy zwolnienie to dotyczy transportu odpadów zarówno do miejsc odzysku jak i na składowisko odpadów? Czy jest gdzieś w przepisach uregulowane to gdzie wytwórca odpadów może transportować swoje odpady?

F4odpowiedz

Gość

16 sierpień 2019 o 10:55

Jesteśmy wpisani w BDO jako transportujący odpady. Mamy zlecenie (niepisemne), żeby przewieźć odpady izolacyjne (170604) od mieszkańca do PSZOK. Czy możemy, ponieważ mieszkaniec nie ma możliwości transportowej ?

F4odpowiedz

Gość

16 sierpień 2019 o 11:57

W głębokiej teorii możecie, ale raczej zostanie to uznane za odbiór odpadów komunalnych od nieruchomości, który wymaga wpisu do rejestru działalności regulowanej gminy. Przepisy są tu nieprecyzyjne, więc proponuję uważać jeśli nie macie wpisu do RDR.

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2019 o 13:27

Gość napisał:

W głębokiej teorii możecie, ale raczej zostanie to uznane za odbiór odpadów komunalnych od nieruchomości, który wymaga wpisu do rejestru działalności regulowanej gminy. Przepisy są tu nieprecyzyjne, więc proponuję uważać jeśli nie macie wpisu do RDR.


Jeżeli posiadamy wymagany wpis RDR, to jak wpisać do KPO dane ? Rozumiem, że my jako przekazujący i transportujący . Kogo wpisujemy jako przyjmującego, jeżeli odpad trafia do PSZOKA  innej firmy ( ktory mieści się na naszym terenie), a potem ta firma odpad sobie odbiera na własny teren ?


F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2019 o 10:20

Do Gość:

Kiedyś trafiłem na artykuł na ten temat. Poniżej jest też załącznik do pobrania, jest szczegółowo opisane, jak wygląda zdobywanie zezwolenia, może tam znajdziesz potrzebne info: [...]

  Administrator : Post został edytowany z uwagi na naruszenie regulaminu.  

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter