Ekosoft ewidencja odpadow bdo

Transport odpadów

Założony przez GOŚĆ 23 styczeń 2013 o 12:43

Gość

01 grudzień 2021 o 09:52

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Jako firma X posiadamy zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów. Odbieramy odpady złomu z firmy Y w Polsce. Następnie auto jedzie jeszcze za granicę do firmy Z zdać materiał i wraca do firmy X gdzie przyjmujemy złom z firmy Y. Jakie dokumenty powinny być sporządzane pomiędzy firmą X i Y? Tylko KPO w BDO czy jeszcze załącznik VII?









Powinno być KPO pomiędzy X i Y, dodatkowo X oprócz zbierania i przetwarzania musi mieć w dziale VII wpis w BDO jako transportujący, a tu jeszcze wchodzicie w transgraniczne przemieszczanie odpadów...





Z transportującym to oczywiste. Wpis jest w dziale VII.








Co w kwestii transgranicznego przemieszczania odpadów? Poza KPO należy wystawić załącznik VII?
















 Tak, transgranicznemu przemieszczeniu towarzyszy dokument określony w załączniku VII do rozporządzenia nr 1013/2006. Złom jest na liście zielonej, a więc jego transport  jest objęty procedurą informowania  na podstawie art. 18 rozporządzenia nr 1013/2006, jeżeli ilość przemieszczanych odpadów przekracza 20 kg.  Musi być też zawarta umowa z odbiorcą odpadów. A nie prościej by było  pominąć tę transgraniczną przejażdżkę odpadów  i osobny transport zorganizować dla materiałów nie będących odpadami które wysyłasz za granicę?


Dziękuję. Pod względem logistycznym i ze względu na koszty inaczej się nie da.

F4odpowiedz

Gość

03 grudzień 2021 o 11:56

Witam. Przekazujący odpad przy wystawianiu karty w BDO , zaczytał nieprawidłowe dane transportującego odpad , przyjmujący potwierdził przejęcie odpadu. Jak wyprostować temat?

F4odpowiedz

Gość

03 grudzień 2021 o 13:16

napisał:

Witam. Przekazujący odpad przy wystawianiu karty w BDO , zaczytał nieprawidłowe dane transportującego odpad , przyjmujący potwierdził przejęcie odpadu. Jak wyprostować temat?



Nie da się, po prostu KPO zostanie na wieki wieków w statusie zrealizowane przyjęcie, chyba, że niewłaściwy transportujący to potwierdzi.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 507

Od: 19.03.2017

06 grudzień 2021 o 11:53

napisał:

Witam. Przekazujący odpad przy wystawianiu karty w BDO , zaczytał nieprawidłowe dane transportującego odpad , przyjmujący potwierdził przejęcie odpadu. Jak wyprostować temat?


Usunąć się nie ,ale można taką kartę nie zaciągać na ewidencję i wystawić nową z prawidłowym transportującym. Należy napisać oświadczenie o pomyłce i dobrze ,aby każdy podpisał. Najlepiej zadzwonić do transportującego/przejmującego  -wyjaśnić i wspomnieć o takim oświadczeniu.
F4odpowiedz

Gość

06 grudzień 2021 o 20:30

napisał:


napisał:


Witam. Przekazujący odpad przy wystawianiu karty w BDO , zaczytał nieprawidłowe dane transportującego odpad , przyjmujący potwierdził przejęcie odpadu. Jak wyprostować temat?



Usunąć się nie ,ale można taką kartę nie zaciągać na ewidencję i wystawić nową z prawidłowym transportującym. Należy napisać oświadczenie o pomyłce i dobrze ,aby każdy podpisał. Najlepiej zadzwonić do transportującego/przejmującego  -wyjaśnić i wspomnieć o takim oświadczeniu.


Oswiadczenie raczej nie. Ponieważ podmioty gospodarcze działają na podstawie umów pomiędzy zarządami ( słownymi, pisanymi, w formie faktur, zamówień ...), a nie na podstawie oswiadczeń pojedyńczych pracowników. Pan Henryk oswiadcza Pani Katarzynie że co, że się pomylił. I komu to oswiadczenie moze  Pani Katarzyna okazać. Jak przyjęla oswidczenie od innej osoby, to ma je dla siebie (wyłącznie dla siebie). Natomiast zarząd podmiotu (czyli  organ - jak prezes zarządu ) nie ma prawa się mylić. Tym samym nie składa  oswiadczeń  bez powolania się na przepis prawa lub na zapis umowy. Natomiast nikt inny poza zarządem nie odpowiada za wadliwą transakcję, tym samym za przekaz odpadów. Bardziej stosowna będzie tu notatka w KPO następczym odnosząca się do numeru karty nieprzejętej. 
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 507

Od: 19.03.2017

07 grudzień 2021 o 11:36

napisał:


napisał:




napisał:



Witam. Przekazujący odpad przy wystawianiu karty w BDO , zaczytał nieprawidłowe dane transportującego odpad , przyjmujący potwierdził przejęcie odpadu. Jak wyprostować temat?




Usunąć się nie ,ale można taką kartę nie zaciągać na ewidencję i wystawić nową z prawidłowym transportującym. Należy napisać oświadczenie o pomyłce i dobrze ,aby każdy podpisał. Najlepiej zadzwonić do transportującego/przejmującego  -wyjaśnić i wspomnieć o takim oświadczeniu.





Oswiadczenie raczej nie. Ponieważ podmioty gospodarcze działają na podstawie umów pomiędzy zarządami ( słownymi, pisanymi, w formie faktur, zamówień ...), a nie na podstawie oswiadczeń pojedyńczych pracowników. Pan Henryk oswiadcza Pani Katarzynie że co, że się pomylił. I komu to oswiadczenie moze  Pani Katarzyna okazać. Jak przyjęla oswidczenie od innej osoby, to ma je dla siebie (wyłącznie dla siebie). Natomiast zarząd podmiotu (czyli  organ - jak prezes zarządu ) nie ma prawa się mylić. Tym samym nie składa  oswiadczeń  bez powolania się na przepis prawa lub na zapis umowy. Natomiast nikt inny poza zarządem nie odpowiada za wadliwą transakcję, tym samym za przekaz odpadów. Bardziej stosowna będzie tu notatka w KPO następczym odnosząca się do numeru karty nieprzejętej. 


Gdzie jest napisane ,że ,to ma być oświadczenie indywidualne(imienne) ? Nikt nikomu nie każe pisać "Janek oświadcza Ewie ". Takie oświadczenie można podpiąć pod nieprawidłowo wystawioną KPO. 

F4odpowiedz

Gość

08 grudzień 2021 o 01:06

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam. Przekazujący odpad przy wystawianiu karty w BDO , zaczytał nieprawidłowe dane transportującego odpad , przyjmujący potwierdził przejęcie odpadu. Jak wyprostować temat?





Usunąć się nie ,ale można taką kartę nie zaciągać na ewidencję i wystawić nową z prawidłowym transportującym. Należy napisać oświadczenie o pomyłce i dobrze ,aby każdy podpisał. Najlepiej zadzwonić do transportującego/przejmującego -wyjaśnić i wspomnieć o takim oświadczeniu.









Oswiadczenie raczej nie. Ponieważ podmioty gospodarcze działają na podstawie umów pomiędzy zarządami ( słownymi, pisanymi, w formie faktur, zamówień ...), a nie na podstawie oswiadczeń pojedyńczych pracowników. Pan Henryk oswiadcza Pani Katarzynie że co, że się pomylił. I komu to oswiadczenie moze  Pani Katarzyna okazać. Jak przyjęla oswidczenie od innej osoby, to ma je dla siebie (wyłącznie dla siebie). Natomiast zarząd podmiotu (czyli  organ - jak prezes zarządu ) nie ma prawa się mylić. Tym samym nie składa  oswiadczeń  bez powolania się na przepis prawa lub na zapis umowy. Natomiast nikt inny poza zarządem nie odpowiada za wadliwą transakcję, tym samym za przekaz odpadów. Bardziej stosowna będzie tu notatka w KPO następczym odnosząca się do numeru karty nieprzejętej.





Gdzie jest napisane ,że ,to ma być oświadczenie indywidualne(imienne) ? Nikt nikomu nie każe pisać "Janek oświadcza Ewie ". Takie oświadczenie można podpiąć pod nieprawidłowo wystawioną KPO.



Oswidczenie - to inaczej wola osoby 
Kodeks cywilny
Art. 60 Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej (oświadczenie woli).
Natomiast te zastrzezone wyjątki zapisane są w Kodeksie spółek handlowych. I raczej nie dotyczą zwykłych sytuacji.

 





F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 507

Od: 19.03.2017

09 grudzień 2021 o 08:07

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:





Witam. Przekazujący odpad przy wystawianiu karty w BDO , zaczytał nieprawidłowe dane transportującego odpad , przyjmujący potwierdził przejęcie odpadu. Jak wyprostować temat?






Usunąć się nie ,ale można taką kartę nie zaciągać na ewidencję i wystawić nową z prawidłowym transportującym. Należy napisać oświadczenie o pomyłce i dobrze ,aby każdy podpisał. Najlepiej zadzwonić do transportującego/przejmującego -wyjaśnić i wspomnieć o takim oświadczeniu.














Oswiadczenie raczej nie. Ponieważ podmioty gospodarcze działają na podstawie umów pomiędzy zarządami ( słownymi, pisanymi, w formie faktur, zamówień ...), a nie na podstawie oswiadczeń pojedyńczych pracowników. Pan Henryk oswiadcza Pani Katarzynie że co, że się pomylił. I komu to oswiadczenie moze  Pani Katarzyna okazać. Jak przyjęla oswidczenie od innej osoby, to ma je dla siebie (wyłącznie dla siebie). Natomiast zarząd podmiotu (czyli  organ - jak prezes zarządu ) nie ma prawa się mylić. Tym samym nie składa  oswiadczeń  bez powolania się na przepis prawa lub na zapis umowy. Natomiast nikt inny poza zarządem nie odpowiada za wadliwą transakcję, tym samym za przekaz odpadów. Bardziej stosowna będzie tu notatka w KPO następczym odnosząca się do numeru karty nieprzejętej.









Gdzie jest napisane ,że ,to ma być oświadczenie indywidualne(imienne) ? Nikt nikomu nie każe pisać "Janek oświadcza Ewie ". Takie oświadczenie można podpiąć pod nieprawidłowo wystawioną KPO.






Oswidczenie - to inaczej wola osoby 
Kodeks cywilny
Art. 60 Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej (oświadczenie woli).
Natomiast te zastrzezone wyjątki zapisane są w Kodeksie spółek handlowych. I raczej nie dotyczą zwykłych sytuacji.

 







Tak rozumiem też umiem kopiować. Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć ,bo tak naprawdę każda ze stron popełniła błąd po kolei potwierdzając. Należy wystawić nową z wyjaśnieniem. Ale ....na szkoleniu IOŚ powiedziano ,że takie dodatkowe pismo może być wystawione i okazane w razie kontroli.

F4odpowiedz

Gość

10 grudzień 2021 o 09:21

Witam,
Jako firma wytwarzamy odpady typu: elektrośmieci, świetlówki i tonery (max 200kg) rok. w BDO widniejemy jako podmiot wytwarzający odpady. Firma nie posiada samochodu służbowego, ale firma ma podpisane umowy z pracownikami -umowa używania samochodu prywatnego do celu służbowych. jak w takim przypadku wygląda transport odpadów z siedziby firmy do firmy przejmującej odpad? czy może transportującym być pracownik z taką umową? czy w BDO w zakladce KPO  w transportującym jest Firma wytwarzająca odpady? co należy wpisać w KPO w rubryce Numer rejestracyjny środka transportu/Rodzaj środka transportu ( nr rejestracyjny samochodu pracownika)? 


F4odpowiedz

Gość

10 grudzień 2021 o 11:15

napisał:


Witam,
Jako firma wytwarzamy odpady typu: elektrośmieci, świetlówki i tonery (max 200kg) rok. w BDO widniejemy jako podmiot wytwarzający odpady. Firma nie posiada samochodu służbowego, ale firma ma podpisane umowy z pracownikami -umowa używania samochodu prywatnego do celu służbowych. jak w takim przypadku wygląda transport odpadów z siedziby firmy do firmy przejmującej odpad? czy może transportującym być pracownik z taką umową? czy w BDO w zakladce KPO w transportującym jest Firma wytwarzająca odpady? co należy wpisać w KPO w rubryce Numer rejestracyjny środka transportu/Rodzaj środka transportu ( nr rejestracyjny samochodu pracownika)?





Uważam, że tak.
Do 100 kg przewożonych odapdów nie jest wymagana tabliczka z napisem "ODPADY"
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter