Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdanie komunalne

Założony przez GOŚĆ 09 kwiecień 2015 o 12:19

Gość

18 sierpień 2020 o 11:58

Gość napisał:

Firma prowadzi Skup złomu, skupuje od ludzi złom.
Do tej pory rozliczała się na sprawozdaniu: Roczne sprawozdanie sporządzanego przez podmiot zbierający odpady komunalne,stanowiące frakcje odpadów komunalnych: papieru, ,metali, tworzyw sztucznych szkła. Czy w obecnej sytuacji powinna złożyć sprawozdanie komunalne? Jeśli tak to, które działy czy sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami? Proszę o odpowiedź.


sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady komunalne

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 12:29

Gość napisał:


Gość napisał:


Firma prowadzi Skup złomu, skupuje od ludzi złom.
Do tej pory rozliczała się na sprawozdaniu: Roczne sprawozdanie sporządzanego przez podmiot zbierający odpady komunalne,stanowiące frakcje odpadów komunalnych: papieru, ,metali, tworzyw sztucznych szkła. Czy w obecnej sytuacji powinna złożyć sprawozdanie komunalne? Jeśli tak to, które działy czy sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami? Proszę o odpowiedź.




sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady komunalne





Które działy należy wypełnić? 
F4odpowiedz

GośćQ

18 sierpień 2020 o 12:54

Witam,
Czy jak jestem użytkownikiem głównym w BDO i
posiadam Pełnomocnictwo od Zarządu do bazy BDO (taki podpisane przez Prezesa Spółki na czas określony) a muszę złożyć
kilkanaście sprawozdań z odpadów komunalnych do różnych gmin to jestem
zobowiązana opłacić w każdej gminie pełnomocnictwo czy też nie? Nie
jestem w KRS Spółki. Dzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego tam nikt nie chce odpowiadać w sprawie BDO tylko cały czas przełączają telefon. Pomocy
F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 13:24

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Firma prowadzi Skup złomu, skupuje od ludzi złom.
Do tej pory rozliczała się na sprawozdaniu: Roczne sprawozdanie sporządzanego przez podmiot zbierający odpady komunalne,stanowiące frakcje odpadów komunalnych: papieru, ,metali, tworzyw sztucznych szkła. Czy w obecnej sytuacji powinna złożyć sprawozdanie komunalne? Jeśli tak to, które działy czy sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami? Proszę o odpowiedź.






sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady komunalne











Które działy należy wypełnić? 
Jeżeli chodzi o sprawozdanie komunalne to wszystkie działy trzeba wypełnić 

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 13:47

GośćQ napisał:



Witam,
Czy jak jestem użytkownikiem głównym w BDO i

posiadam Pełnomocnictwo od Zarządu do bazy BDO (taki podpisane przez Prezesa Spółki na czas określony) a muszę złożyć

kilkanaście sprawozdań z odpadów komunalnych do różnych gmin to jestem

zobowiązana opłacić w każdej gminie pełnomocnictwo czy też nie? Nie

jestem w KRS Spółki. Dzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego tam nikt nie chce odpowiadać w sprawie BDO tylko cały czas przełączają telefon. Pomocy


Na czacie infolinii BDO udzielono mi odpowiedzi, że trzeba mieć oddzielne pełnomocnictwo i opłatę do każdej gminy. 
F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 14:00

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie kody odpadów należy wymienić w dziale VI, Tabela A. "Informacja o masie odpadów przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu" sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne? Czy chodzi tylko o odpady papieru, plastiku, metali i szkła (150101, 150107 itd.) czy należy wymienić też inne odpady jak, np biodegradowalne (200201) czy budowlane (17-tki)? Poziomy recyklingu w tabeli B dotyczą chyba tylko odpadów papieru,
metali, tworzyw sztucznych i szkła, więc w tabeli A chyba też trzeba wpisać tylko te odpady?

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 14:26

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:




Firma prowadzi Skup złomu, skupuje od ludzi złom.
Do tej pory rozliczała się na sprawozdaniu: Roczne sprawozdanie sporządzanego przez podmiot zbierający odpady komunalne,stanowiące frakcje odpadów komunalnych: papieru, ,metali, tworzyw sztucznych szkła. Czy w obecnej sytuacji powinna złożyć sprawozdanie komunalne? Jeśli tak to, które działy czy sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami? Proszę o odpowiedź.








sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady komunalne



















Które działy należy wypełnić? 
Jeżeli chodzi o sprawozdanie komunalne to wszystkie działy trzeba wypełnić 


Dodatkowo do 31 października jeszcze sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami w zakresie zbierania odpadów

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 07:24

witam, czy Państwo mają podobny problem od tygodnia nie mogę zapisywać zmian , a teraz już nic nie mogę zapisać w dziale II i III sprawozdanie komunalne, dzwoniłam do DBO i słyszę że to będzie poprawione na następny dzień, a tak się nie dzieje jak Państwo rozwiązali ten problem u siebie,

F4odpowiedz

Ania

Liczba postów: 39

Od: 30.01.2020

19 sierpień 2020 o 08:43

Witam, jeżeli sporządzam sprawozdania z odebranych odpadów od mieszkańców gmin, w ramach przetargu, to czy muszę wypełniać dział w którym jest do wyliczenia poziom recyklingu? Gdzieś wcześniej na forum przeczytałam, że jeżeli nie mamy w umowie z gminą zagospodarowania to jest to obowiązek gminy. Czy to prawda ? Czyli jeżeli w 4 gminach mamy przetarg na odbiór i zagospodarowanie to dla tych 4 gmin muszę ten poziom obliczyć?

F4odpowiedz

Ania

Liczba postów: 39

Od: 30.01.2020

19 sierpień 2020 o 09:40

Mam jeszcze pytanie donośnie Działu VI tab. A Sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, jakie kody odpadów trzeba wpisać? Patrząc na stare sprawozdanie był ten dział podzielony na a) i b) : w a) miałam : 150107, 200101, 200102, 200139, a w b) 20 02 01 i 20 03 99.
A teraz wszystkie te odpady mam razem wpisać do tej tab. A?


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter