Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdanie komunalne

Założony przez GOŚĆ 09 kwiecień 2015 o 12:19

Gość

27 sierpień 2020 o 12:06

Gość napisał:


Ania napisał:






Mam jeszcze pytanie donośnie Działu VI tab. A Sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, jakie kody odpadów trzeba wpisać? Patrząc na stare sprawozdanie był ten dział podzielony na a) i b) : w a) miałam : 150107, 200101, 200102, 200139, a w b) 20 02 01 i 20 03 99.


A teraz wszystkie te odpady mam razem wpisać do tej tab. A?














Też nie wiem co z tym zrobić i nikt mi nie chce udzielić pomocy.

Według mnie należy wpisać w Dziale VI tabeli A wszystkie kody odpadów, które w poprzednim sprawozdaniu były w podpunktach a i b. Jednakże należy pamiętać, że w dziale VI tabeli B informację o osiągniętym poziomie przygotowania dla ponownego użycia i recyklingu podajemy dla frakcji PMTS. 
F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 12:09

Gość napisał:

 


Ania napisał:

 

 


 

Mam jeszcze pytanie donośnie Działu VI tab. A Sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, jakie kody odpadów trzeba wpisać? Patrząc na stare sprawozdanie był ten dział podzielony na a) i b) : w a) miałam : 150107, 200101, 200102, 200139, a w b) 20 02 01 i 20 03 99.

 

A teraz wszystkie te odpady mam razem wpisać do tej tab. A?





 





 



Czy ktoś może pomóc?



Ktoś odpowiedział na to pytanie powyżej :)

 

F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 12:16

Gość napisał:

witam, czy Państwo mają podobny problem od tygodnia nie mogę zapisywać zmian , a teraz już nic nie mogę zapisać w dziale II i III sprawozdanie komunalne, dzwoniłam do DBO i słyszę że to będzie poprawione na następny dzień, a tak się nie dzieje jak Państwo rozwiązali ten problem u siebie,

Od wczoraj można edytować dział III, wcześniej faktycznie się nie dało.
F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 12:18

Ania napisał:



Mam jeszcze pytanie donośnie Działu VI tab. A Sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, jakie kody odpadów trzeba wpisać? Patrząc na stare sprawozdanie był ten dział podzielony na a) i b) : w a) miałam : 150107, 200101, 200102, 200139, a w b) 20 02 01 i 20 03 99.

A teraz wszystkie te odpady mam razem wpisać do tej tab. A?







Ktoś odpowiedział na to pytanie na stronie 18. 
F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 14:00

GośćQ napisał:



Witam,
Czy jak jestem użytkownikiem głównym w BDO i

posiadam Pełnomocnictwo od Zarządu do bazy BDO (taki podpisane przez Prezesa Spółki na czas określony) a muszę złożyć

kilkanaście sprawozdań z odpadów komunalnych do różnych gmin to jestem

zobowiązana opłacić w każdej gminie pełnomocnictwo czy też nie? Nie

jestem w KRS Spółki. Dzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego tam nikt nie chce odpowiadać w sprawie BDO tylko cały czas przełączają telefon. Pomocy


opłatę ponosiliśmy na konto każdej gminy do której składane jest sprawozdanie
F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 17:47

Gość napisał:


GośćQ napisał:






Witam,
Czy jak jestem użytkownikiem głównym w BDO i


posiadam Pełnomocnictwo od Zarządu do bazy BDO (taki podpisane przez Prezesa Spółki na czas określony) a muszę złożyć


kilkanaście sprawozdań z odpadów komunalnych do różnych gmin to jestem


zobowiązana opłacić w każdej gminie pełnomocnictwo czy też nie? Nie


jestem w KRS Spółki. Dzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego tam nikt nie chce odpowiadać w sprawie BDO tylko cały czas przełączają telefon. Pomocy





opłatę ponosiliśmy na konto każdej gminy do której składane jest sprawozdanie


Ja zwróciłam się z takim zapytaniem do BDO. Uzyskałam odpowiedz że do sprawozdań komunalnych nie jest potrzebne załączenie pełnomocnictwa. Zgodnie z treścią znajdującego się na ich stronie wzoru pełnomocnictwo załączamy do sprawozdań wynikających z ustawy o odpadach, sprawozdanie komunalne składa się na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku. Ale z racji tego że w BDO otrzymuje się na to samo pytanie różne odpowiedzi w zależności od agenta, tak więc czas pokarze czy trzeba czy nie trzeba. Jak gmina upomni się o upoważnienie do im doślę. Tym bardziej że dołączenie upoważnienia pojawiło się stosunkowo niedawno, a co z firmami które złożyły sprawozdanie w styczniu?
F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2020 o 07:37

Gość napisał:


Gość napisał:




Ania napisał:









Mam jeszcze pytanie donośnie Działu VI tab. A Sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, jakie kody odpadów trzeba wpisać? Patrząc na stare sprawozdanie był ten dział podzielony na a) i b) : w a) miałam : 150107, 200101, 200102, 200139, a w b) 20 02 01 i 20 03 99.



A teraz wszystkie te odpady mam razem wpisać do tej tab. A?























Też nie wiem co z tym zrobić i nikt mi nie chce udzielić pomocy.


Według mnie należy wpisać w Dziale VI tabeli A wszystkie kody odpadów, które w poprzednim sprawozdaniu były w podpunktach a i b. Jednakże należy pamiętać, że w dziale VI tabeli B informację o osiągniętym poziomie przygotowania dla ponownego użycia i recyklingu podajemy dla frakcji PMTS. 

Dziękuję! Też tak zrobiłem. W żadnym akcie prawnym, ani w instrukcji do BDO nie ma o tym mowy więc gminy nie mają podstawy żeby takie sprawozdanie odrzucić. 
F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2020 o 10:50

A może mi ktoś podpowiedzieć jak obliczyć poziom recyklingu dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych w sprawozdaniu o odbieraniu odpadów?

F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2020 o 11:38

Gość napisał:

A może mi ktoś podpowiedzieć jak obliczyć poziom recyklingu dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych w sprawozdaniu o odbieraniu odpadów?


Paragraf 3 Rozporządzenia ministra środowiska z dnia 14 grudnia 2016 r.
w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych
frakcji odpadów komunalnych
F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2020 o 22:31

Witam, jeżeli sporządzam sprawozdania z odebranych odpadów od
mieszkańców gmin, w ramach przetargu, to czy muszę wypełniać dział w
którym jest do wyliczenia poziom recyklingu? ORAZ CZY MUSZĘ PODAĆ Informacja o osiągniętym poziomie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter