Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdanie komunalne

Założony przez GOŚĆ 09 kwiecień 2015 o 12:19

Gość

19 sierpień 2020 o 09:51

Witam, w sprawozdaniu dot. zbierania odpadów komunalnych należy umieścić tylko odpady z grupy 15 - tworzywa sztuczne szkło, papier, plastik? Pozostałe zbierane odpady należy uwzględnić w sprawozdaniu o zbieraniu odpadów do Marszałka? np odpady budowlane od osób fizycznych?

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 11:22

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, jeżeli złożyłam już sprawozdanie zgodnie z pierwotnym terminem tj. 31.01, czy mam je korygować czy czekać aż zostanie rozpatrzone? Składałam jedno sprawozdanie zerowe ale nie można było zapisać z zaznaczonym sprawozdaniem zerowym i puściłam jako normalne ale tylko z podstawowymi danymi a w normalnym w późniejszym terminie naniesione były jakieś poprawki. Z góry dziękuje za pomoc. 



Rozmawiałam z pracownikiem urzędu marszałkowskiego i wysłanych sprawozdań nie da się już skorygować, gdyż to dopiero po otrzymaniu wezwania będzie taka możliwość, chyba że wcześniej coś się zmieni. Drugi raz też nie da się złożyć takiego sprawozdania. Urzędnicy sprawozdań póki co to nie widzą. 
F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 12:13

Ania napisał:



Mam jeszcze pytanie donośnie Działu VI tab. A Sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, jakie kody odpadów trzeba wpisać? Patrząc na stare sprawozdanie był ten dział podzielony na a) i b) : w a) miałam : 150107, 200101, 200102, 200139, a w b) 20 02 01 i 20 03 99.

A teraz wszystkie te odpady mam razem wpisać do tej tab. A?







Też nie wiem co z tym zrobić i nikt mi nie chce udzielić pomocy.
F4odpowiedz

ADA

19 sierpień 2020 o 17:43

Pełnomocnictwa dołączacie podpisane elektronicznie i spakowane z potwierdzeniem opłaty?udaje się je wgrać?  Czy wysyłacie tylko skany ręcznie podpisanego pełnomocnictwa , opłat a oryginały poczta?

F4odpowiedz

Gość

24 sierpień 2020 o 09:58

Ania napisał:



Mam jeszcze pytanie donośnie Działu VI tab. A Sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, jakie kody odpadów trzeba wpisać? Patrząc na stare sprawozdanie był ten dział podzielony na a) i b) : w a) miałam : 150107, 200101, 200102, 200139, a w b) 20 02 01 i 20 03 99.

A teraz wszystkie te odpady mam razem wpisać do tej tab. A?







Czy ktoś może pomóc?
F4odpowiedz

Gość

25 sierpień 2020 o 08:26

Witam,

czy w pełnomocnictwie do składania sprawozdań komunalnych do gmin wystarczy napisać, że upoważnia się do składania zgodnie z art. 9n ustawy czy należy coś jeszcze zawrzeć? może ktoś ma jakiś wzór..

F4odpowiedz

Ania

Liczba postów: 39

Od: 30.01.2020

26 sierpień 2020 o 08:07

Dzień dobry,

Muszę złożyć sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, w ramach przetargu, umowy z gminą i umów indywidualnych z firmami.

* Jak mam dołączyć wykaz umów z właścicielami nieruchomości z Gmin, jak my z mieszkańcami nie mamy umów, tylko składają deklaracje w gminach?
* Jaki wykaz właścicieli dołączacie w ramach umów z właścicielami nieruchomości (firmami)? jak mam po 500 firm na gminie i nie prowadzimy tak szczegółowego wykazu? zawsze dołączałam wykaz aktualnych na dany rok zawartych i rozwiązanych umów w danym roku, czy teraz też tak wystarczy?
* jeżeli jestem tylko pracownikiem firmy i zajmuje się sprawozdawczością to jeżeli ze swojego konta złoże sprawozdanie to do każdej Gminy muszę dołączyć pełnomocnictwo z opłatą? a jeżeli mam możliwość złożyć te sprawozdania z użytkownika głównego szefa, to chyba lepiej tak i wtedy bez pełnomocnictw i opłat?

Proszę o pomoc, bo chyba nie wszystko rozumiem, a już troszkę się gubię.

F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2020 o 08:38

Gość napisał:



Witam,



czy w pełnomocnictwie do składania sprawozdań komunalnych do gmin wystarczy napisać, że upoważnia się do składania zgodnie z art. 9n ustawy czy należy coś jeszcze zawrzeć? może ktoś ma jakiś wzór..




ja wysyłam bez i o dziwo przechodzi. Jak się wejdzie w punkt pełnomocnictwo to można zaznaczyć opcje czy chcesz wysłać z pełnomocnictwem czy nie, plus do tego jest załącznik przykładowego pełnomocnictwa
F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2020 o 09:18

Gość napisał:


Gość napisał:






Witam,





czy w pełnomocnictwie do składania sprawozdań komunalnych do gmin wystarczy napisać, że upoważnia się do składania zgodnie z art. 9n ustawy czy należy coś jeszcze zawrzeć? może ktoś ma jakiś wzór..








ja wysyłam bez i o dziwo przechodzi. Jak się wejdzie w punkt pełnomocnictwo to można zaznaczyć opcje czy chcesz wysłać z pełnomocnictwem czy nie, plus do tego jest załącznik przykładowego pełnomocnictwa

Tylko w przykładowym pełnomocnictwie jest mowa tylko o składaniu sprawozdań zgodnie z ustawą o odpadach, a sprawozdania komunalne dotyczą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 11:48

Gość napisał:



Witam, w sprawozdaniu dot. zbierania odpadów komunalnych należy umieścić tylko odpady z grupy 15 - tworzywa sztuczne szkło, papier, plastik? Pozostałe zbierane odpady należy uwzględnić w sprawozdaniu o zbieraniu odpadów do Marszałka? np odpady budowlane od osób fizycznych?




W sprawozdaniu komunalnym w BDO nie wskazano, których kodów odpadów dotyczy to sprawozdanie (w przeciwieństwie do poprzednich sprawozdań, które składało się w formie papierowej). Sugerowałabym uwzględnić odpady frakcji PMTS również z innych grup np. z grupy 17, a nie tylko z grupy 15. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter