Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

03 marzec 2022 o 13:38

Czy kod  16 02 14 jako zwykła KEO czy na wzorze karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ?

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 14:26

Witam,
Jak rozwiązujecie sprawe logowania się do BDO ponieważ główny użytkownik powinien zalogować sie pzez profil zaufany (w moim przypadku potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą kodu autoryzacyjnego SMS). Niestety za te sms są pobierane opłaty. Czasami nawet loguje się w jednym dniu kilka razy. Jak rozwiązaliście ta sprawę?


(dopowiem, że pani w banku twierdziła że nie ma innej opcji i że bede płacic nawet jeśli przejde na blik).

Nie chce płacić za to.. wiem że to są grosze ale jednak od 2 miesięcy loguję sie kilka razy podczas jednego dnia w pracy i sie "uskłada" tej opłaty.

Może ma ktoś jaki pomysł jak to rozwiązać?

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 14:32

napisał:


napisał:




napisał:



Witam, Proszę o pomoc, niewiem czy powinnam składać sprawozdanie jako wytrówca odpadów który w 2021r. nie wytworzył żadnych odpadów . CZy składa się sprawozdanie zerowe ?Jeśli tak gdzie jest opcja zaznaczenia że jest to zerowe sprawozdanie ?? Szukałam tego, ale niewiem gdzie to zaznaczyć.







Może ktoś pomoże odpowiedzieć n a pytanie ? Jest to ciekawe




Jeśli wytwórca nie wytworzył odpadów w danym roku to nie składa sprawozdań zerowych.



Kiedyś trzeba było składać zerowe sprawozdanie ? teraz juz nie ma takiego obowiązku ??????????????
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

03 marzec 2022 o 17:37

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam, Proszę o pomoc, niewiem czy powinnam składać sprawozdanie jako wytrówca odpadów który w 2021r. nie wytworzył żadnych odpadów . CZy składa się sprawozdanie zerowe ?Jeśli tak gdzie jest opcja zaznaczenia że jest to zerowe sprawozdanie ?? Szukałam tego, ale niewiem gdzie to zaznaczyć.









Może ktoś pomoże odpowiedzieć n a pytanie ? Jest to ciekawe






Jeśli wytwórca nie wytworzył odpadów w danym roku to nie składa sprawozdań zerowych.







Kiedyś trzeba było składać zerowe sprawozdanie ? teraz juz nie ma takiego obowiązku ??????????????

Wszystko zależy od danego urzędu, bo różnie jest interpretowane. Na szkoleniu mówiono, że nie trzeba. Ale słyszałam, że niektórzy składają  wypełniając dział 1.z oświadczeniem o braku wytworzenia w danym roku. Zawsze można zadzwonić do swojego urzędu. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

03 marzec 2022 o 17:37

napisał:

Czy kod  16 02 14 jako zwykła KEO czy na wzorze karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ?


Zwykła karta. 

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 17:59

napisał:


napisał:


Witam, Proszę o pomoc, niewiem czy powinnam składać sprawozdanie jako wytrówca odpadów który w 2021r. nie wytworzył żadnych odpadów . CZy składa się sprawozdanie zerowe ?Jeśli tak gdzie jest opcja zaznaczenia że jest to zerowe sprawozdanie ?? Szukałam tego, ale niewiem gdzie to zaznaczyć.





Może ktoś pomoże odpowiedzieć n a pytanie ? Jest to ciekawe

Nie składa  się "zerowych" sprawozdań.

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 18:01

napisał:



Dzień dobry,




mam pytanie, w jakim dziale w sprawozdaniu wpisać 17 04 05 ( Żelazo i stal) zebraliśmy żelazo i stal i oddaliśmy kartą przekazania. Czy to będzie dział XI?





Jeśli wytworzone  to tak. Zebrane  przez podmiot  posiadający zezwolenie - dz. XII 

F4odpowiedz

Gość11

04 marzec 2022 o 08:29

napisał:

Czy kod  16 02 14 jako zwykła KEO czy na wzorze karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ?



Karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego prowadzi tylko zakład przetwarzania zużytego sprzętu.
F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2022 o 08:33

napisał:


napisał:




napisał:



Witam, Proszę o pomoc, niewiem czy powinnam składać sprawozdanie jako wytrówca odpadów który w 2021r. nie wytworzył żadnych odpadów . CZy składa się sprawozdanie zerowe ?Jeśli tak gdzie jest opcja zaznaczenia że jest to zerowe sprawozdanie ?? Szukałam tego, ale niewiem gdzie to zaznaczyć.







Może ktoś pomoże odpowiedzieć n a pytanie ? Jest to ciekawe


Nie składa się "zerowych" sprawozdań.



na stronie BDO bdo.moc.gov.pl jest taka informacja:
"Dodatkowo informujemy, że przepisy ustawy o odpadach nie przewidują konieczności składania sprawozdania w zakresie wytwarzanych odpadów przez podmiot, który ich nie wytworzył w danym roku sprawozdawczym, czyli tzw. sprawozdania zerowego."

F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2022 o 10:28

Witam, od firmy która ma
z nami umowę na odbiór odpadów,(gmina) otrzymałam dane o zagospodarowaniu
odpadów z PSZOK-a i tam są odpady zmagazynowane w ramach
posiadanej decyzji. Czy te dane wpisuję w dziale VIII tabela A w
kolumnie 6 masa odpadów przygotowanych do ponownego użycia i
poddanych recyklingowi w tonach? Np. wpisali odpady
wielkogabarytowe w ilości 103,3200 Mg czyli masa odebranych i
zebranych odpadów w tonach będzie 0, czy wpisuję całość, którą odebrali z terenu gminy, a masa odpadów przygotowanych
do ponownego użycia i poddanych recyklingowi będzie wynosiła te
103,3200? I te dane bierze się też do wyliczenia poziomu
recyklingu?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter