Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

02 marzec 2022 o 13:28

napisał:

czy jako wytwórca odpadów komunlanych np. Urząd powinnismy składać z nich sprawozdanie do 15 marca jako wytwórca? Jestem świezy w temacie.



Podbijam pytanie
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

02 marzec 2022 o 13:49

napisał:

Witam,
Proszę o pomoc, Czy wytwórca odpadów (firma produkcyjna posiadająca pozwolenie na wytwarzanie odpadów) musi wypełniać Dział XIII sprawozdania w BDO o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami?


Dział 13 jest dla przetwarzających. Niestety jest tam tab.dla przekazujących os.fiz.  , którą trzeba wypełnić jeżeli przekazujemy. 

F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2022 o 13:55

napisał:


napisał:


czy jako wytwórca odpadów komunlanych np. Urząd powinnismy składać z nich sprawozdanie do 15 marca jako wytwórca? Jestem świezy w temacie.





Podbijam pytanie



Wytwórca odpadów komunalnych nie robi ewidencji, KPO/KPOK. nie składa sprawozdań. Na dobrą sprawę nie musi istnieć w BDO, jeśli nie wytwarza innych odpadów.
F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 07:16

napisał:

Witam, Proszę o pomoc, niewiem czy powinnam składać sprawozdanie jako wytrówca odpadów który w 2021r. nie wytworzył żadnych odpadów . CZy składa się sprawozdanie zerowe ?Jeśli tak gdzie jest opcja zaznaczenia że jest to zerowe sprawozdanie ?? Szukałam tego, ale niewiem gdzie to zaznaczyć.



Może ktoś pomoże odpowiedzieć n a pytanie ? Jest to ciekawe
F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 08:58

Dzień dobry,

mam pytanie, w jakim dziale w sprawozdaniu wpisać 17 04 05 ( Żelazo i stal) zebraliśmy żelazo i stal i oddaliśmy kartą przekazania. Czy to będzie dział XI?

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 10:17

napisał:


napisał:




napisał:



czy jako wytwórca odpadów komunlanych np. Urząd powinnismy składać z nich sprawozdanie do 15 marca jako wytwórca? Jestem świezy w temacie.







Podbijam pytanie







Wytwórca odpadów komunalnych nie robi ewidencji, KPO/KPOK. nie składa sprawozdań. Na dobrą sprawę nie musi istnieć w BDO, jeśli nie wytwarza innych odpadów.

Dziekuję

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 10:26







Na dzisiejszym webinerze  IOŚ wyraźnie podkreślono ,że dział 13 tab.7 dotyczy tylko i wyłącznie przetwarzania ,czyli odpadów pozostałych do przetworzenia. Nie dotyczy wytwarzających i zbierających.




również na dzisiejszej sesji pytań i odpowiedzi pani podkreślała, że tabela 7 dotyczy tylko przetwarzających, ale w sprawozdaniu w BDO przy tej tabeli pojawiła się podpowiedź o treści: "....... Dotyczy tymczasowego magazynowania odpadów przez prowadzącego zbieranie odpadów lub magazynowanie odpadów przez prowadzącego przetwarzanie odpadów" Czyli firma zajmująca się wytwarzaniem i zbieraniem, ale nie przetwarzaniem, też musi uzupełnić tę tabelę? Niestety na dzisiejszej sesji pytań i odpowiedzi moja prośba o doprecyzowanie nie przebiła się przez inne pytania. Natomiast na czacie BDO dostałam info, że wszystko jest napisane pod ? przy tej tabeli w BDO. 

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 11:07

napisał:


napisał:


Witam, Proszę o pomoc, niewiem czy powinnam składać sprawozdanie jako wytrówca odpadów który w 2021r. nie wytworzył żadnych odpadów . CZy składa się sprawozdanie zerowe ?Jeśli tak gdzie jest opcja zaznaczenia że jest to zerowe sprawozdanie ?? Szukałam tego, ale niewiem gdzie to zaznaczyć.





Może ktoś pomoże odpowiedzieć n a pytanie ? Jest to ciekawe


Jeśli wytwórca nie wytworzył odpadów w danym roku to nie składa sprawozdań zerowych.
F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 11:32

Witam,
Jaki numer nadać z jrwa na kartę przekazaniu odpadów. Chcemy równiez mieć dostęp do tych kart w wersji papierowej poniewaz tylko jedna osoba ma dostęp do bdo. Zastanawiamy się z czy nadawac jakiś numer czy zrobić zwykłą teczke w której bedziemy zbierać takie dokumenty  z BDO.

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2022 o 11:48


PYTANIE dot. kodu 16 02 14 Zużyte urządzenia inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 13:



Czy tylko z tego art. o odpadach można skorzystać żeby skorzystać z uroszczonej ewidencji ?




Art. 71. [Uproszczona ewidencja odpadów]

Uproszczoną ewidencję odpadów z zastosowaniem jedynie karty przekazania odpadów prowadzą:



b) wytwarzają odpady inne niż niebezpieczne, niebędące odpadami komunalnymi, w ilości do 5 ton rocznie;






F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter