Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

02 luty 2022 o 13:47

Witam
mam pytanie czy jeśli się przekroczy odpady wytworzone poza instalacja a nie w instalacji czy jest mniejsza kara czy nie ma różnicy?
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 luty 2022 o 14:37

napisał:


Witam,


Które działy powinny byc wypełnione przez podmioty odbierające odpady (umowa urzedem)?

czy wystarczy tylko II dział ?







Dział I, XII- Informacja o zebranych odpadach. Zależy też ,czy coś się dzieje z tymi odpadami np: przetwarzanie. Jeżeli tylko zbieranie to 1,12.
F4odpowiedz

Gość

03 luty 2022 o 10:37

Czy w dziale dot. Informacja o masie odpadów przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu powinny się znależć odpady zmieszane o kodzie 20 02 01.



F4odpowiedz

Gość

03 luty 2022 o 11:03

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








Czy przy obecnym obowiązującym sposobie liczenia poziomów recyklingu istnieje w ogóle jakakolwiek firma odbierająca odpady komunalne, która osiąga wymagany przepisami poziom 50% ???





JEST ZMIENIONE W USTAWIE W 2021 - 20% ALE CIEZKO UZYSKAĆ!















Dlaczego ciężko? Należy pamiętać, że bioodpady przekazane do kompostowania też doliczamy do poziomu recyklingu.













A czy mieszkancy zdążą nam przekazac takie informacje do gmin ile odpadów było kompostowane we własnych kompostownikach? i prawidłową wagę? Wątpie, że mieszkańcy będa umieli nam podać rzetelne dane.





Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowuje się do pomiarów masy bioodpadów poddawanej recyklingowi u źródła w celu ułatwienia stosowania metod obliczeniowych zawartych w decyzji wykonawczej UE.
Na wyniki podejrzewam przyjdzie nam trochę poczekać.
https://www.gov.pl/web/klimat/przygotowania-do-badan-przydomowych-kompostownikow





F4odpowiedz

Gość

03 luty 2022 o 12:53

napisał:



Witam

mam pytanie czy jeśli się przekroczy odpady wytworzone poza instalacja a nie w instalacji czy jest mniejsza kara czy nie ma różnicy?



W decyzji powinny być odpady powstające z instalacji, lub związane z pracą instalacji - i tych ilości nie powinno się przekraczać. W przypadku odpadów powstających poza instalacją - nie wymagają one uregulowania. 
F4odpowiedz

Gość

03 luty 2022 o 13:53

Czy do poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych za 2021 r. bierzemy również kod 20 03 07 odpady wielkogabarytowe  ? 

F4odpowiedz

Gość

04 luty 2022 o 07:37

Czy brał ktos udział w szkoleniach z bdo i może polecic jaka firma dostarczaja najwięcej potrzebnej tresci i tlumacza faktycznie ten najtrudniejszy zakres? a nie pól szkolenia to definicje odpadów i jak się zalogowac i uzyskać dostęp do bdo ?

F4odpowiedz

Gość

04 luty 2022 o 08:00

napisał:


napisał:






Witam


mam pytanie czy jeśli się przekroczy odpady wytworzone poza instalacja a nie w instalacji czy jest mniejsza kara czy nie ma różnicy?







W decyzji powinny być odpady powstające z instalacji, lub związane z pracą instalacji - i tych ilości nie powinno się przekraczać. W przypadku odpadów powstających poza instalacją - nie wymagają one uregulowania. 

ok przekroczyłam 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych, wytwarzanych poza instalacją, gdyż przyjeżdżają  do nas odpady często w foli lub  w plastikowych mauzerach, przekroczyłam o prawie 5 t, jaka kara mnie teraz czeka ? co mam  zrobić ? pozdrawiam 

F4odpowiedz

Gość

04 luty 2022 o 08:40

Witam, czy firma zbierająca odpady zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie gminy w ramach jednorazowej zbiórki powinna sporządzić sprawozdanie (zbierającego) do gminy?

F4odpowiedz

Gość

04 luty 2022 o 09:03

Czy osoba posiadająca upoważnienie bezterminowo do złożenia sprawozdania musi corocznie
składać opłatę za pełnomocnictwo 17 z

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter