Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

18 sierpień 2021 o 17:07

napisał:


napisał:




napisał:



Witam,
Czy ktoś z Państwa wie do kiedy urzędy marszałkowskie muszą zatwierdzić sprawozdania odpadowe na 2020 rok?
Czy jest jakiś termin? z góry dziękuję za info.







ustawowo 30 września


Jednak wątpię, aby tak się stało. Mi nadal nie potwierdzili za rok 2019 :(



Wiadomo że nierealne- nałożenie  2 okresów  sprawozdawczych i do korekty  co najmniej 2/3 sprawozdań

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2021 o 12:06

Dzień Dobry,Dostałam sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami do korekty za rok 2019 w dziale IX zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Tabela 2 informacja o masie przetworzonego sprzętu. przetwarzamy głównie jednostki centralne i wytwarzane jest kod odpadu 16 02 16 i nie wiem, w którym miejscu to wpisać. Czy może ktoś miał taką sytuację? Z góry dziękuję za pomoc.

F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2021 o 09:26

napisał:

Dzień Dobry,Dostałam sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami do korekty za rok 2019 w dziale IX zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Tabela 2 informacja o masie przetworzonego sprzętu. przetwarzamy głównie jednostki centralne i wytwarzane jest kod odpadu 16 02 16 i nie wiem, w którym miejscu to wpisać. Czy może ktoś miał taką sytuację? Z góry dziękuję za pomoc.



Odpad, który trafił do Państwa w jakim kodzie był, jaki kod powstał po przetworzeniu? W decyzjach na przetwarzanie odpadów, raczej wskazywane są kody po przetworzeniu z grupy 19, więc Państwa 16 nie pasuje tutaj raczej?
Jeśli się mylę proszę o poprawienie, czy ewentualnie jest jakiś wyjątek zaklasyfikowania odpadów po przetwarzaniu.
F4odpowiedz

Gość13

30 sierpień 2021 o 14:03

Dzień dobry, czy mogę prosić o informację, czy jako użytkownik podrzędny będę widziała, że sprawozdanie jest, np. do korekty?

F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2021 o 14:44

Dzień dobry,
Jeśli dokonacie korekty sprawozdań i zmieniają się poziomy to w jaki spoób zmieniacie analizę ? cała korygujecie czy tylko osobny dodatkowy dokument który jest załączony do analizy i w nim informacja co dokładnie zostało skorygowane?

F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2021 o 14:48

Dzień dobry,
Może ktoś wie co w przypadku gdy urząd nie ukaże firm za nieosiągnięcie poziomu recyklingu? Czy urząd ponosi jakieś konsekwencje z tego tytułu?

F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2021 o 14:55

Czy ktoś z Was również miał taką sytuację ze Urząd Marszałkowski kazał poprawić sprawozdanie bo im się cos nie zgadzało a firma nie chciała poprawić ponieważ opisy działów były inne w sprawozdaniach urzedu oraz firmy? (chodzi głównie o odpady magazynowe).

F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2021 o 15:28

Dzień dobry,
Czy jako Urząd oczekujecie od wszystkich składajacych firm pełnomocnictwa?
W sprawozdaniu za 2019 r. mało która firma składała takie pełnomocnictwa a od innych ciężko było wyciągnąć ponieważ twierdzili ze aby być użytkownikiem głównym musieli składac takie pełnomocnictwa. UM zaakceptował sprawozdanie za 2019 i nie wzywał do uzupełnienia tych upoważnień. Czy tak jest poprawnie? Może być ze za jakiś czas UM wezwie do złożenia pełnomocnictw (bardzo prawdopodone, że osoby nie będa już pracownikami firm i cięzko bedzię takie zaległe pełnomicnictwa zdobyć) lub nałoży nam karę za nierzetelne sprawozdanie?

F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2021 o 16:01

Witam,
Zgłoszono mnie jako użytkownika głównego do systemu BDO z Urzędu.

Nie wiedziałem, że tylko ja tak naprawdę będe musiał wysyłać i brać na siebie całą odpowiedzialność wysyłania sprawozdań (kierownik nie mając czasu dokładnego sprawdzania sporządzonego
sprawozdania roboczego szybko akceptuje- pisząc przy tym
maila, że nie miał czasu dokładnie tego zweryfikować ale termin się
kończy więc proszę złożyć sprawozdanie)

Moim zdaniem jako użytkownik główny powinien być to przynajmniej Kierownik czy też np. Wójt. Czy jest ktoś w podobnej sytuacji i potafi rozwiązać ta sytuację albo ma jakiś pomysł. Przypuszczam, że kierownik mi powie "Pan jest od tego i  to Pan jest zatrudniony na tym stanowisku"- wiadomo wszyscy są tylko ludżmi i każdy sie myli.


F4odpowiedz

Gość

01 wrzesień 2021 o 09:45

napisał:


Witam,
Zgłoszono mnie jako użytkownika głównego do systemu BDO z Urzędu.


Nie wiedziałem, że tylko ja tak naprawdę będe musiał wysyłać i brać na siebie całą odpowiedzialność wysyłania sprawozdań (kierownik nie mając czasu dokładnego sprawdzania sporządzonego

sprawozdania roboczego szybko akceptuje- pisząc przy tym

maila, że nie miał czasu dokładnie tego zweryfikować ale termin się

kończy więc proszę złożyć sprawozdanie)



Moim zdaniem jako użytkownik główny powinien być to przynajmniej Kierownik czy też np. Wójt. Czy jest ktoś w podobnej sytuacji i potafi rozwiązać ta sytuację albo ma jakiś pomysł. Przypuszczam, że kierownik mi powie "Pan jest od tego i  to Pan jest zatrudniony na tym stanowisku"- wiadomo wszyscy są tylko ludżmi i każdy sie myli.








Obawiam się, że tej sytuacji nikt na chwile obecną nie rozwiąże. 
Kontrowersje budzi sam fakt powiązania użytkownika głównego z profilem zaufanym tego użytkownika. W moim odczuciu jest to nieodpowiednie aby pracownik załatwiając sprawy służbowe korzysta ze sowiego profilu zaufanego. 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter