Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

19 kwiecień 2021 o 09:45

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:










napisał:






Witam, odbieramy odpady komunalne tylko i wyłącznie na terenie jednej Gminy, z którą mamy umowę w formie przetargu. Oczywiście posiadamy wpis do RDR. Nie składujemy odpadów, od razu na podstawie KPOK są przekazywane na składowisko. Problem pojawia się z odpadami o kodzie 17 09 04 odebranymi od mieszkańców, ale też od firm na terenie miasta, w którym sprawozdaniu powinny znaleźć się poremontowe odpady od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych? Do właściwego Urzędu obecnie składamy dwa sprawozdania komunalne:
1. Odrębne umowy na odbiór odpadów komunalnych (podpisane z firmą, nie gminą)
2. Cała reszta odpadów zabieranych z terenu miasta

W przypadku wrzucenia odpadów remontowych do grupy z umowami nie będziemy w stanie nigdy osiągnąć poziomu recyklingu. Podpowiedzcie proszę jak ugryźć ten temat? 







Odpady budowlane  od firmy nie są odpadami komunalnymi.

Czy w tym wypadku konieczne jest pozwolenie na zbieranie odpadów? Odpady nie są składowane, są od razu wywożone na wysypisko.





jesli nie zbieracie odpadów wystarczy wpis w BDO jako transportujący, no i oczywiście wszystko odpaywa się na KPO.
































Wpis jako transportujący mamy. Tylko proszę o pomoc w zakresie takiego odbioru od podmiotu (firmy) zwolnionej z obowiązku rejestracji w BDO. Jak wtedy wystawić KPO? Takie "transporty" odpadów od mieszkańców na wysypisko należy wskazać w którymś ze sprawozdań? 


Jeśli transportujecie odpad od podmiotu zwolnionego z obowiązku ewidencji to nie wystawia sie KPO natomiast odbiorca odpadu w swojej KEO rozbi zapis że przyjął odpad od zwolnionego z ewidencji. Dobrze mieć oświadczenie od firmy przekazującej odpad że jest zwolniona z ewidencji i na jakiej podstawie. Natomiast odbiorca odpadów komunlanych od mieszkańca skłąda "sprawozdanie odbierającego..."


Czy od os. fizycznych też należy mieć takie oświadczenie ?

F4odpowiedz

Gość

23 kwiecień 2021 o 13:24

Działa Wam moduł sprawozdawczosci ( o wytworzonych odpadach)? Mam korektę do zrobienia a jak wchodzę w tą zakłądkę to nic nie mam...

F4odpowiedz

Gość

23 kwiecień 2021 o 13:59

napisał:

Działa Wam moduł sprawozdawczosci ( o wytworzonych odpadach)? Mam korektę do zrobienia a jak wchodzę w tą zakłądkę to nic nie mam...



U mnie to samo nie działa już kilka dni
F4odpowiedz

Gość

26 kwiecień 2021 o 14:47

napisał:


napisał:


Działa Wam moduł sprawozdawczosci ( o wytworzonych odpadach)? Mam korektę do zrobienia a jak wchodzę w tą zakłądkę to nic nie mam...





U mnie to samo nie działa już kilka dni


Polecam wejść przez Mozillę wtedy wszystko działa :)
F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2021 o 12:31

Czy ktoś ma jeszcze z Państwa niezatwierdzone sprawozdanie za 2019/2020 przez Urząd Marszałkowski  ?

F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2021 o 13:02

napisał:

Czy ktoś ma jeszcze z Państwa niezatwierdzone sprawozdanie za 2019/2020 przez Urząd Marszałkowski  ?



U mnie nadal "Złożone" - woj. mazowieckie
F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2021 o 14:11

napisał:

Czy ktoś ma jeszcze z Państwa niezatwierdzone sprawozdanie za 2019/2020 przez Urząd Marszałkowski  ?


Dużo osób ma nie zatwierdzonych sprawozdań .

F4odpowiedz

Gość

29 kwiecień 2021 o 08:20

napisał:

Czy ktoś ma jeszcze z Państwa niezatwierdzone sprawozdanie za 2019/2020 przez Urząd Marszałkowski  ?



U mnie cały czas ten sam status "Złożone", codziennie sprawdzam czy coś zmieniło się, czy przyszła może jakaś wiadomość w systemie BDO, ale jest cisza. Czekam, kiedyś przeczytałam w jednym z komentarzy, że na sprawdzenie sprawozdania za 2019 rok mają czas aż do końca września 2021, ale czy jest to prawdziwy termin tego nie wiem.
F4odpowiedz

Gość

29 kwiecień 2021 o 08:21

napisał:


napisał:


Czy ktoś ma jeszcze z Państwa niezatwierdzone sprawozdanie za 2019/2020 przez Urząd Marszałkowski  ?



Dużo osób ma nie zatwierdzonych sprawozdań .



Tak niestety nie mamy zatwierdzonych.

F4odpowiedz

Gość

13 maj 2021 o 14:18

Witam bardzo serdecznie,
Moja firma dostała zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary za złożenie sprawozdania komunalnego za 2019r. 4 dni po terminie. Niestety nie dogadałam się z koleżanką, od której przejęłam stanowisko pracy i byłam przekonana, że złożyła sprawozdanie już w styczniu. Dopiero 4 września mnie coś ruszyło, żeby sprawdzić złożone sprawozdania i dopiero wtedy je złożyłam. Muszę teraz napisać jakieś sensowne wyjaśnienie dla urzędu, czy ktoś poratowałby argumentami? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie pomysły :)



F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter