Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

25 marzec 2021 o 14:31

napisał:

Pytanie mam odnośnie kary za wysłanie sprawozdania podmiotu odbierającego odpady 1 lutego 2021 roku.
Dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania z powodu złożenia sprawozdania po terminie.
Według urzędnika, który wszczął postępowanie, od kiedy jest BDO nie ma problemu z wysłaniem sprawozdania nawet w niedzielę. Nie obowiązuje już zasada, że termin upływa kolejnego dnia, który nie jest wolny od pracy. Przegapiłam jakieś zmiany? Miał ktoś podobny problem?



Dziwne ,że w ciągu 4 miesięcy się pozmieniało https://bdo.mos.gov.pl/news/komunikat-ws-terminu-skladania-sprawozdan-o-wytwarzanych-odpadach-i-o-go...

F4odpowiedz

Gość

25 marzec 2021 o 14:55

"Masa zmieszanych odpadów komunalnych odebranych przez gminę/ w gminie w ostatnim półroczu poprzedzającym rok sprawozdawczy"

JAK TO OBLICZYĆ?? WZIĄĆ CAŁY ROK I PODZIELIĆ NA 2

F4odpowiedz

Gość

25 marzec 2021 o 15:43

Odkąd usłyszałam w Urzędzie , że nakazali im być jak urzad skarbowy to mnie nic nie zdziwi, kary się posypia za wszystko... 

F4odpowiedz

Gość

26 marzec 2021 o 09:38

Jeśli odbiera z kwarantanny odpady jakaś firma jako zmieszane to czy ujmujemy to jakos w sprawozdaniu do marsząłka jako urzad ? wiem najprościej jest zadzwonić do firmy i zapytac czy wzieli pod uwagę w swoich sprawozdaniach.
A czy Punkty które objazdowo zbieraja elektrośmieci tez powinni nam to zawrzec w sprawozdaniu do urzedu?


F4odpowiedz

Gość

26 marzec 2021 o 11:58

Prosze o pomoc podczas weryfikacji sprawozdań.. czy może być poddane procesowi:


R3 OPAKOWANIA Z METALU



R4 OPAKOWANIA Z PAPIERU I TEKTURY ?

Będę bardzi wdzięczna za pomoc ;)


F4odpowiedz

Gość

26 marzec 2021 o 12:40

napisał:


"Masa zmieszanych odpadów komunalnych odebranych przez gminę/ w gminie w ostatnim półroczu poprzedzającym rok sprawozdawczy"

JAK TO OBLICZYĆ?? WZIĄĆ CAŁY ROK I PODZIELIĆ NA 2




odbierający odpady komunalne ma takie informacje z KPOK
F4odpowiedz

Gość

29 marzec 2021 o 10:10

Może ktoś pomóc bo dostałem pismo z urzędu marszałkowskiego do złożenia zbiorczego zestawienia o rodzajach i ilości odpadów, o sposobie gospodarowania nimi o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwienia odpadów w latach 2017 i 2018. Nie mam pojecia co z tym zrobić,skąd  wziąść te dokumenty?

F4odpowiedz

Gość

29 marzec 2021 o 10:39

napisał:


Prosze o pomoc podczas weryfikacji sprawozdań.. czy może być poddane procesowi:




R3 OPAKOWANIA Z METALU







R4 OPAKOWANIA Z PAPIERU I TEKTURY ?

Będę bardzi wdzięczna za pomoc ;)

Nie powinno być odwrotnie? :)



R3-OPAKOWANIA Z PAPIERU I TEKTURY
R4-OPAKOWANIA Z METALU
Spotkałam się z procesem R3- dla opakowań papierowych i procesem R4 dla opakowań metalowych- to było ok, pod kątem DPR.






F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

29 marzec 2021 o 11:45

napisał:

Może ktoś pomóc bo dostałem pismo z urzędu marszałkowskiego do złożenia zbiorczego zestawienia o rodzajach i ilości odpadów, o sposobie gospodarowania nimi o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwienia odpadów w latach 2017 i 2018. Nie mam pojecia co z tym zrobić,skąd  wziąść te dokumenty?



Wygląda na to ,że nie było złożone sprawozdanie z tych lat. 2017/2018 BYŁO W WERSJI PAPIEROWE ,A WIĘC W TAKIEJ WERSJI TRZEBA ZŁOŻYĆ. Dane powinny być na podstawie KPO. To zależy czego dotyczy ,to sprawozdanie. Jeżeli tylko wytwarzamy i przekazujemy - KPO,bo komuś oddaliśmy te odpady. Jeżeli wytwarzamy i przetwarzamy - instalacja i ew. co powstało z tych odpadów.
F4odpowiedz

Gość

30 marzec 2021 o 09:15

napisał:


napisał:


Pytanie mam odnośnie kary za wysłanie sprawozdania podmiotu odbierającego odpady 1 lutego 2021 roku.
Dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania z powodu złożenia sprawozdania po terminie.
Według urzędnika, który wszczął postępowanie, od kiedy jest BDO nie ma problemu z wysłaniem sprawozdania nawet w niedzielę. Nie obowiązuje już zasada, że termin upływa kolejnego dnia, który nie jest wolny od pracy. Przegapiłam jakieś zmiany? Miał ktoś podobny problem?





Dziwne ,że w ciągu 4 miesięcy się pozmieniało https://bdo.mos.gov.pl/news/komunikat-ws-terminu-skladania-sprawozdan-o-wytwarzanych-odpadach-i-o-go...

na dodatek wezwania wszelkie do korekty przychodzą na konto w BDO składającego użytkownika głównego (czasem urzędnik poinformuje mailem) z terminem 7 dni n a uzupełnienie, więc praktycznie to juz nie można iśc na urlop. 




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter