Ekosoft ewidencja odpadow bdo

Transport odpadów

Założony przez GOŚĆ 23 styczeń 2013 o 12:43

GOŚĆ

04 luty 2015 o 13:49


Nasza firma odbiera odpady z innych gmin. Następnie są one przywożone na zakład skąd odbiera je kolejna firma. Czy w związku z tym w rubryce KPO "transportujący odpad" należy wpisać nas czy tego, któremu przekazujemy odpad i KPO ?

F4odpowiedz

GOŚĆ

04 luty 2015 o 14:38


Czy odbierając odpady komunalne z firm w naszej i innych gminach, te firmy muszą nam wystawić KPO, czy  my im w ich imieniu musimy wystawić takie KPO ?

F4odpowiedz

Karol

Liczba postów: 63

Od: 19.03.2017

04 luty 2015 o 21:58


Nie muszą. 



art. 66 ustawy o odpadach:



ust. 4

Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy:

1) wytwórców:

a) odpadów komunalnych,

F4odpowiedz

GOŚĆ

22 grudzień 2015 o 13:27


Witam , 



jakie zmiany w transporcie odpadów od 2016 r. ?



Firma  obsługuje dwie gminy (odbieranie i zagosp. odpadów komunlnych) jak również odbieramy z firm. Czy każdy pojazd musi posiadać w aucie dokument potwierdzajacy transportowany odpad ? Do tej pory kierowca wracając z RIPOK przywoził do firmy kwit wagowy a KPO było wystawiane na koniec miesiaca zgodne z kwitami . Jak teraz to będzie od 2016 r. 



Dziękuję i pozdrawiam

F4odpowiedz

GOŚĆ

22 grudzień 2015 o 13:36


Zmiany wejdą jak opublikują rozporządzenie w sprawie transportu odpadów. Narazie jest jeszcze tylko projektem i nie wiadomo kiedy będzie obowiązywać. W projekcie z 22 września jest info, że w każdym aucie musi być jeden z dokumentów opisanych w paragrafie 8 ust. 2 czyl: KPO albo faktura, albo karta charakterystyki, albo dokument przy transgranicznym przemieszaniu albo inny dokument który potwierdza rodzaj odpadów i dane zlecającego. Czyli jeśli kwit wagowy zawiera te dane to nie ma prolemu ;] Jakby co wysyłam link do porjektu:



http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//515/243191/243229/dokument185217.pdf

F4odpowiedz

GOŚĆ

15 maj 2015 o 08:23


Witam serdecznie,

mam pytanie odnośnie pozwoleń na transport. Wg ustawy z dnia 14.12.2012 roku zmieniają się przepisy odnośnie pozwoleń zarówno na transport jak i zbieranie odpadów. Kontrahent wysłał mi rzekomo ważną deycję, ale datowaną 02.09.2011, a właściwie są to zmiany wcześniejszych decyzji. Czy ona w związku z tym jest ważna? Powiem szczerze, że moim zdaniem nie. Ja od 2013 roku posiadam nowe decyzje zgodnie z w/w ustawą, więc stąd moje obawy, ponieważ nie mogę chyba wg prawa z nimi współpracować. Inni moi kontrahenci również posiadają tzw nowe decyzje i każda była wydana conajmniej w 2013 roku.



Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

F4odpowiedz

GOŚĆ

15 maj 2015 o 10:12


Witam,



ma Pani rację. Jeżeli kontrahent dał Pani decyzję na transport, zbieranie czy przetwarzanie odpadów z 2011r jest ona nie ważna. Kontrahent musiałby postarać się o nową decyzję zgodnie z nową Ustawą o odpadach.



 



Pozdrawiam

F4odpowiedz

GOŚĆ

15 maj 2015 o 10:43


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeszcze mam pytanie co w razie kontroli z WIOŚ? Przy poprzednich kontrolach musiałam pokazywać wszystkie decyzje kontahentów, a ten twierdzi, że ma ważną... I ciężko się z nim rozmawia choć jest to duża firma - nie chciałabym mieć przez niego problemów. Mój błąd odebrali ode mnie złom, ale KPO podpisali prawidłowo czyli zarówno w polu jako tranportujący jako i przyjmujący. Całą korespondencję mam mailowo - czy jeszcze powinnam się jakoś zabezpieczyć?



Pozdrawiam

F4odpowiedz

GOŚĆ

17 maj 2015 o 18:55


No teraz to trochę ciężko, żeby coś zrobić. Jeżeli odebrali już złom bez wymaganej decyzji i poszło juz KPO. Ważne, żeby nie powtarzać tego błędu. Żeby się kontrola tego dopatrzyła to musieliby sprawdzać tę KPO z decyzją kontrahenta. Jeżeli to było jdnorazowo to duże prawdopodobieństwo, że się nikt nie doszuka;]

F4odpowiedz

GOŚĆ

18 maj 2015 o 09:17


Powiem szczerze, że nie przypuszczałam by duża firma z odrębną komórką zajmującą się gospodarką odpadami nie posiadała ważnej decyzji. Wiem że został wydłużony termin na decyzje na zbieranie wg nowej ustawy  i można je wymienić do końca bieżącego roku, ale to dotyczy jedynie zbierania. Mam nadzieję, że nie będę mieć problemów...



Jeszcze raz serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter