Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdanie komunalne

Założony przez GOŚĆ 09 kwiecień 2015 o 12:19

Gość

18 lipiec 2018 o 07:17

Odbieramy odpady komunalne z posesji niezamieszkałych. Mam w związku z tym dwa pytania :
1. W zeszłym roku odbieraliśmy odpady przez 4 miesiące od września do grudnia. Czy obliczając UO musimy wziąć pod uwagę w mianowniku odpady zebrane w gminie za te cztery miesiące, czy odpowiednio za rok dzieląc go na trzy?

2. Czy prosić gminę o podanie zebranych odpadów do obliczeń zarówno z posesji zamieszkałych i niezamieszkałych, skoro my bierzemy nasze odpady tylko z niezamieszkałych?

F4odpowiedz

Gość

19 lipiec 2018 o 16:05

 

1. W opisanej sytuacji, udział w
rynku usług zmniejszył się, dlatego uwzględniają Państwo w mianowniku tylko
dane za II półrocze poprzedzające dany rok rozliczeniowy.

2. Tak, należałoby poprosić gminę
o podanie łącznej masy odebranych odpadów zmieszanych (z nieruchomości
zamieszkałych i niezamieszkałych), lecz 
uwzględniającej tylko II półrocze, ponieważ nie odbierali Państwo
odpadów komunalnych przez cały rok.

F4odpowiedz

Gość

23 lipiec 2018 o 15:30

Mam pytanie odnośnie sprawozdań półrocznych podmiotów odbierających odpady. Obowiązują nowe wzory sprawozdań, czy należy korzystać ze starych wzorów? 

F4odpowiedz

Gość

24 lipiec 2018 o 15:56

Na dzień dzisiejszy korzystamy z jeszcze obowiązującego, „starego”
wzoru sprawozdania półrocznego podmiotów odbierających odpady. Projekt nowego
wzoru sprawozdania jest na razie na etapie opiniowania. Przebieg akceptowania projektu
warto śledzić na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

F4odpowiedz

Gość

25 lipiec 2018 o 15:01

Mam problem. Jestesmy firma budowlaną która czasem produkuje odpad (masa asfaltowa, ziemia z wykopów)....W 2016 roku składaliśmy sprawozdanie. W tym roku nie składałam sprawozdania o odpadach (do 15 marca)gdyż z budów nikt nie dostarczył kart przekazania odpadów za 2017 rok. Dzis dowiedziałam się że jednak karty były, tylko się kierownikowi "zapomniało" przekazać.Sprawozdanie nie zostało złozone a powinno bo była to akurat spora ilośc ziemi z wykopów.Co mam zrobić?Złożyć teraz i czekać az nałożą na nas karę?Jak to wygląda w praktyce?Nie było to celowe działanie, tylko po prostu błąd człowieka....

F4odpowiedz

Gość

27 lipiec 2018 o 09:36

Gość napisał:

Mam problem. Jestesmy firma budowlaną która czasem produkuje odpad (masa asfaltowa, ziemia z wykopów)....W 2016 roku składaliśmy sprawozdanie. W tym roku nie składałam sprawozdania o odpadach (do 15 marca)gdyż z budów nikt nie dostarczył kart przekazania odpadów za 2017 rok. Dzis dowiedziałam się że jednak karty były, tylko się kierownikowi "zapomniało" przekazać.Sprawozdanie nie zostało złozone a powinno bo była to akurat spora ilośc ziemi z wykopów.Co mam zrobić?Złożyć teraz i czekać az nałożą na nas karę?Jak to wygląda w praktyce?Nie było to celowe działanie, tylko po prostu błąd człowieka....


Za
nieterminowe przekazanie sprawozdania nakładana jest kara grzywny, od której
organ kontrolny może odstąpić. Proponuję zatem wysłać zaległe sprawozdanie o
odpadach do urzędu marszałkowskiego wraz z pismem przewodnim wyjaśniającym okoliczności
opóźnienia. W praktyce, jeżeli firma samodzielnie nadrabia zaległości
sprawozdawcze bez konieczności wezwania lub kontroli, urzędy rezygnują z
nałożenia takiej kary.
F4odpowiedz

Gość

28 luty 2020 o 13:59

Czy Kalendarz Specjalisty na powyższych zakładkach jest pomyłkowo wpisany na 2019 rok, czy nie ma jeszcze zmieniony ?

F4odpowiedz

Gość

01 marzec 2020 o 13:40

Jestem pracownikiem urzędu miasta. Wiem, że firmy które są u nas wpisane do rdr złożyły mi w styczniu sprawozdania przez bazę BDO. Loguję się do bazy przez moduł dla jednostek administracji publicznej,a tu nie ma zakładki dotyczącej sprawozdań. Firmy twierdzą, że mają urzędowe potwierdzenie odbioru. Jak w takim razie odebrać sprawozdanie? Czy ktoś ma podobny problem? 

F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2020 o 11:48

Gość napisał:

Jestem pracownikiem urzędu miasta. Wiem, że firmy które są u nas wpisane do rdr złożyły mi w styczniu sprawozdania przez bazę BDO. Loguję się do bazy przez moduł dla jednostek administracji publicznej,a tu nie ma zakładki dotyczącej sprawozdań. Firmy twierdzą, że mają urzędowe potwierdzenie odbioru. Jak w takim razie odebrać sprawozdanie? Czy ktoś ma podobny problem? 


Czytając forum, wiem że część firm mimo problemów z systemem złożyła wnioski w styczniu. Cały ten system był zasadniczo wadliwy, wiec aby uniknąć dalszego narastania problemów typu korekta do sprawozdania i korekta do korekty itp, myślę że docelowo cały moduł został wyłączony. Ale być może infolinia techniczna BDO coś będzie więcej wiedziała na ten temat.
F4odpowiedz

Gość

01 czerwiec 2020 o 09:41

Witam, Czy proces R12 jest dalej wliczany w obliczaniu osiągniętego poziomu recyklingu?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter