Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

13 marzec 2023 o 13:04

napisał:


napisał:




napisał:



Trzy lata funkcjonowania systemu. Trzeci rok wypełniam to sprawozdanie. I dalej nie mam pojęcia o co może chodzić twórcy opisów tych tabel. Nie rozumiem ich.   Zapytam, może ktos mnie oswieci.
 DZIAŁ III ODPADY POWSTAJĄCE W WYNIKU PROCESU ODZYSKU LUB UNIESZKODLIWIANIA . Jesli mamy już dokonany ODZYSK.Tym samym zakończony proces przetwarzania. Czyli to co powstało jest tym ODZYSKIEM (pożytkiem z przetwarzania). To o jakie odpady powstałe w wyniku procesu odzysku moze chodzić? Powstałe z czego? 




Nie mam żadnych odpadów powstających ponad ODZYSK. Składam DZIAŁ III z pustymi tabelami. Nie widzę tu żadnego sensu przedstawiania tych samych danych co w DZIAŁ XI o odpadach wytworzonych. Jak miałoby być to samo. Byłaby jedna nazwa odpadów, a są dwie.







Taki właśnie bezsens jest. W dziale 3 wytworzone rozbijamy na poszczególne instalacje , kody i co powstało z tych przetworzonych odpadów(kodów)




W dziale 11 wpisujemy ogólną masę wytworzonych odpadów powstałych w instalacji lub poza . Wytworzone odpady w instalacji dadzą tą samą masę  z tych dwóch działów (3,11) dodatkowo musimy wpisać co wytworzone poza instalacją. Mało tego- w dziale 13 również trzeba przepisać dane te same co 3








Dziękuję za odpowiedz. Ale już złożylismy sprawozdanie. Tak jak rozumiemy opisy sprawozdania. Uznalismy, że nie mamy odpadów powstałych ponad ODZYSK. Nie używamy wody, nie uzywamy innych dodatków do przetwarzania. Skąd by nam cos powstało. Mamy same odpady wytwarzane. 
F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 13:55


napisał:





Trzy lata funkcjonowania systemu. Trzeci rok wypełniam to sprawozdanie. I dalej nie mam pojęcia o co może chodzić twórcy opisów tych tabel. Nie rozumiem ich.   Zapytam, może ktos mnie oswieci.
 DZIAŁ III ODPADY POWSTAJĄCE W WYNIKU PROCESU ODZYSKU LUB UNIESZKODLIWIANIA . Jesli mamy już dokonany ODZYSK.Tym samym zakończony proces przetwarzania. Czyli to co powstało jest tym ODZYSKIEM (pożytkiem z przetwarzania). To o jakie odpady powstałe w wyniku procesu odzysku moze chodzić? Powstałe z czego? 





Nie mam żadnych odpadów powstających ponad ODZYSK. Składam DZIAŁ III z pustymi tabelami. Nie widzę tu żadnego sensu przedstawiania tych samych danych co w DZIAŁ XI o odpadach wytworzonych. Jak miałoby być to samo. Byłaby jedna nazwa odpadów, a są dwie.












Taki właśnie bezsens jest. W dziale 3 wytworzone rozbijamy na poszczególne instalacje , kody i co powstało z tych przetworzonych odpadów(kodów)








W dziale 11 wpisujemy ogólną masę wytworzonych odpadów powstałych w instalacji lub poza . Wytworzone odpady w instalacji dadzą tą samą masę  z tych dwóch działów (3,11) dodatkowo musimy wpisać co wytworzone poza instalacją. Mało tego- w dziale 13 również trzeba przepisać dane te same co 3
















Dziękuję za odpowiedz. Ale już złożylismy sprawozdanie. Tak jak rozumiemy opisy sprawozdania. Uznalismy, że nie mamy odpadów powstałych ponad ODZYSK. Nie używamy wody, nie uzywamy innych dodatków do przetwarzania. Skąd by nam cos powstało. Mamy same odpady wytwarzane. 

 Odzysk nie opiera się tylko  na dodawaniu wody ,czy innych substancji. Oczywiście jeżeli nie mamy instalacji ,w której przetwarzamy odpady, to i z tego nic nie powstaje.

F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 15:23

napisał:



napisał:









Trzy lata funkcjonowania systemu. Trzeci rok wypełniam to sprawozdanie. I dalej nie mam pojęcia o co może chodzić twórcy opisów tych tabel. Nie rozumiem ich.   Zapytam, może ktos mnie oswieci.
 DZIAŁ III ODPADY POWSTAJĄCE W WYNIKU PROCESU ODZYSKU LUB UNIESZKODLIWIANIA . Jesli mamy już dokonany ODZYSK.Tym samym zakończony proces przetwarzania. Czyli to co powstało jest tym ODZYSKIEM (pożytkiem z przetwarzania). To o jakie odpady powstałe w wyniku procesu odzysku moze chodzić? Powstałe z czego? 






Nie mam żadnych odpadów powstających ponad ODZYSK. Składam DZIAŁ III z pustymi tabelami. Nie widzę tu żadnego sensu przedstawiania tych samych danych co w DZIAŁ XI o odpadach wytworzonych. Jak miałoby być to samo. Byłaby jedna nazwa odpadów, a są dwie.


















Taki właśnie bezsens jest. W dziale 3 wytworzone rozbijamy na poszczególne instalacje , kody i co powstało z tych przetworzonych odpadów(kodów)













W dziale 11 wpisujemy ogólną masę wytworzonych odpadów powstałych w instalacji lub poza . Wytworzone odpady w instalacji dadzą tą samą masę  z tych dwóch działów (3,11) dodatkowo musimy wpisać co wytworzone poza instalacją. Mało tego- w dziale 13 również trzeba przepisać dane te same co 3


























Dziękuję za odpowiedz. Ale już złożylismy sprawozdanie. Tak jak rozumiemy opisy sprawozdania. Uznalismy, że nie mamy odpadów powstałych ponad ODZYSK. Nie używamy wody, nie uzywamy innych dodatków do przetwarzania. Skąd by nam cos powstało. Mamy same odpady wytwarzane. 


 Odzysk nie opiera się tylko  na dodawaniu wody ,czy innych substancji. Oczywiście jeżeli nie mamy instalacji ,w której przetwarzamy odpady, to i z tego nic nie powstaje.



W pozwoleniu na wytwarzanie odpadów mamy zapisy o odpadach przewidzianych do przetwarzania i odpadach wytwarzanych. Nie mamy zapisów o odpadach powstających w wyniku przetwarzania. Z zapisów pozwolenia jasno wynika, że odpady po przetworzeniu mają być odpadami wytworzonymi przez instalację (odzyskanymi w procesie R12). 

F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 20:20

Czy sklada się sprawozdanie zerowe?? 

F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 22:53

napisał:

Witam Czy jest już aktywne sprawozdanie dla warsztatów samochodowych bo nigdzie nie mogę znaleźć?!



To jest to samo
F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2023 o 09:41

Witam czy może mi ktoś wytłumaczyć jak mam obliczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji zebranych , odebranych i przetworzonych ze strumienia odpadów komunalnych z obszaru gminy i przekazanych do składowania, pierwszy raz robię sprawozdanie BDO i nie wiem jak to obliczyć skoro mam tylko dane dotyczące odpadów 200301 wynosi 94,34 a odpady o kodzie 191212 to 0,416 jak mam obliczyć MOUBR dla gminy wiejskiej proszę o pomoc z góry dziękuję

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2023 o 10:56

napisał:





Dz. VIII tab. D

Łączna masa odpadów komunalnych poddanych odzyskowi na składowisku w tonach [Mg]



JAKIE ODPADY, Z JAKIEGO DZIAŁU,  Z JAKIM SPOSOBEM ZAGOSPODAROWANIA?



Będę wdzieczny za odpowiedz :)





...

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2023 o 11:03

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Czy do poziomów recyklingu można wliczyć odpady 16 01 03 -zużyte opony, jeśli podlegały procesowi zagospodarowania R3.









Nie, chyba, że te opony były wysortowane ze zmieszanych to tak.









A co z wytworzonym z opon granulatem (nie jest to odpad)? Można to jakoś wliczyć?







Rozumiem, że powstaje produkt, więc jest to recykling, ale nadal recykling odpadu z grupy 16, która nie jest komunalna, dlatego jak wyżej - jeśli opony są wysortowane ze zmieszanych i idą do recyklingu to TAK, wliczamy. Jeśli jest to recykling z masy opon odebranych/zebranych w ramach systemu to NIE, nie wliczamy,








Rozumiem,że odpad ten czyt. 16 01 03- zużyte opony można wpisać jako odpad zebrany w PSZOK w sprawozdaniu ?

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2023 o 11:11

napisał:

Witam
Głupia sprawa, zapisałem sprawozdanie jako robocze i teraz nie mogę zmienić stanu na złożone, nigdzie nie widzę przycisku zmiany statusu sprawozdania, można prosić o jakaś wskazówkę?



trzeba być zalogowanym jako użytkownik główny - profilem zaufanym
F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2023 o 11:12

napisał:


napisał:




napisał:



czy w dziale II A oraz III a możemy przyjąć odpad 16 01 03 odpadowa papa ????




 podpinam sie pod pytanie







....




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter