Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

07 kwiecień 2023 o 11:01

napisał:


napisał:




witam,



jesteśmy WYTWÓRCĄ odpadu 20 01 36 (niecałe 2 Mg), odpady przekazane KPO.


Czy musimy składać sprawozdanie jako wytwórca do 15 marca ?







Tak, trzeba złożyć. Warto się zastanowić nad przekazywaniem ich  pod kodem z grupy 16-tej.




Czy trzeba to tak nie do końca. Powinno tak być, ale większość urzędów przy weryfikacji każe w korektach usuwać wszystkie wytworzone odpady z grupy 20. 
F4odpowiedz

Gość

11 kwiecień 2023 o 14:57

Witam,
W wyniku termicznego przekształcenia gabarytów 20 03 07 (proces R1) zostały wytworzone następujące kody:
- 19 01 12 (żużle i popioły paleniskowe) proces- R5,
- 19 01 02 (złom żelazny usunięty z popiołów paleniskowych) proces -R4.
Czy masy tych wytworzonych kodów można wliczyć do Mr przy wyliczeniu poziomu recyklingu?

Dodam że gabaryty zostały przekazane do termicznego przekształcenia poza terytorium RP, tj. na Litwie.
Dziękuję



F4odpowiedz

Gość

12 kwiecień 2023 o 07:46

napisał:



Witam,

W wyniku termicznego przekształcenia gabarytów 20 03 07 (proces R1) zostały wytworzone następujące kody:

- 19 01 12 (żużle i popioły paleniskowe) proces- R5,

- 19 01 02 (złom żelazny usunięty z popiołów paleniskowych) proces -R4.

Czy masy tych wytworzonych kodów można wliczyć do Mr przy wyliczeniu poziomu recyklingu?




Dodam że gabaryty zostały przekazane do termicznego przekształcenia poza terytorium RP, tj. na Litwie.

Dziękuję



Jeśli masz potwierdzenie recyklingu to tak.





F4odpowiedz

Gość

13 kwiecień 2023 o 13:24

Firma jest wyłącznie transportującym jak można sprawdzić jak i ile odpadów przetransportowała za pomocą strony rejestr-bdo.mos.gov.pl

F4odpowiedz

Gość

13 kwiecień 2023 o 14:46

napisał:

Firma jest wyłącznie transportującym jak można sprawdzić jak i ile odpadów przetransportowała za pomocą strony rejestr-bdo.mos.gov.pl



Trzeba przeklikać wszystkie pozycje i dodać na kalkulatorze. przepisać do excela. Aha, niektóre pozycje mogą być podwójnie, a niektórych nie zobaczymy. To nie żart.
F4odpowiedz

Gość

13 kwiecień 2023 o 14:50

napisał:


napisał:


Firma jest wyłącznie transportującym jak można sprawdzić jak i ile odpadów przetransportowała za pomocą strony rejestr-bdo.mos.gov.pl





Trzeba przeklikać wszystkie pozycje i dodać na kalkulatorze. przepisać do excela. Aha, niektóre pozycje mogą być podwójnie, a niektórych nie zobaczymy. To nie żart.


Jak korzystam z zewnętrznego oprogramowania do ewidencji odpadów. Wszystkie KPO widzę w jednej tabeli i mogę przefiltrować je po dowolnej danej. 
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

14 kwiecień 2023 o 07:58

napisał:


napisał:




napisał:



Firma jest wyłącznie transportującym jak można sprawdzić jak i ile odpadów przetransportowała za pomocą strony rejestr-bdo.mos.gov.pl







Trzeba przeklikać wszystkie pozycje i dodać na kalkulatorze. przepisać do excela. Aha, niektóre pozycje mogą być podwójnie, a niektórych nie zobaczymy. To nie żart.




Jak korzystam z zewnętrznego oprogramowania do ewidencji odpadów. Wszystkie KPO widzę w jednej tabeli i mogę przefiltrować je po dowolnej danej. 

Jeżeli nie ma się programu zewnętrznego ,to niestety trzeba każdą kartę otworzyć i zliczyć. Ja używam od kilkunastu lat program EKO-SOFT  i naprawdę niesamowite ułatwienie.

F4odpowiedz

Gość

17 kwiecień 2023 o 08:43

Mam pytanie. Prowadzę BDO w zakresie odpadów o kodzie 01 01 03*. Podmiot jest wpisany do rejestru. Mamy przedsiębiorcę, który przejmuje nasze odpady i zawsze wystawiam mu kartę przekazania odpadów. Oprócz odpadów medycznych o podanym kodzie, parę lat temu wynajmowaliśmy firmę, która odbierała nam odpady elektryczne, tzn. świetlówki. To było w momencie kiedy nie było jeszcze systemu BDO. Obecnie potrzebuję znowu wynająć taką firmę by odebrała nam świetlówki. Firma chce abyśmy wystawili im kartę w BDO. Czy muszę zgłaszać w urzędzie, że mamy nowy rodzaj odpadu? Czy mogę wystawić KPO bez zgłaszania? Ter odpady są odbierane raz na kilka lat. Firma nie zawiera umowy, tylko jednorazowo odbiera odpady. Czy w takiej sytuacji trzeba to gdzieś zgłaszać? 

F4odpowiedz

Gość

17 kwiecień 2023 o 08:48

napisał:

Mam pytanie. Prowadzę BDO w zakresie odpadów o kodzie 01 01 03*. Podmiot jest wpisany do rejestru. Mamy przedsiębiorcę, który przejmuje nasze odpady i zawsze wystawiam mu kartę przekazania odpadów. Oprócz odpadów medycznych o podanym kodzie, parę lat temu wynajmowaliśmy firmę, która odbierała nam odpady elektryczne, tzn. świetlówki. To było w momencie kiedy nie było jeszcze systemu BDO. Obecnie potrzebuję znowu wynająć taką firmę by odebrała nam świetlówki. Firma chce abyśmy wystawili im kartę w BDO. Czy muszę zgłaszać w urzędzie, że mamy nowy rodzaj odpadu? Czy mogę wystawić KPO bez zgłaszania? Ter odpady są odbierane raz na kilka lat. Firma nie zawiera umowy, tylko jednorazowo odbiera odpady. Czy w takiej sytuacji trzeba to gdzieś zgłaszać? 


Trzeba złożyć w BDO wniosek aktualizacyjny dopisując kolejny kod odpadu w dziale XII - wytworzone odpady. Masz na to 30 dni od dnia wytworzenia tego rodzaju odpadu. W sprawozdaniu za rok 2023 będzie trzeba tez uwzględnić ten kod w dziale XI jako wytworzone. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

17 kwiecień 2023 o 09:34

napisał:


napisał:


Mam pytanie. Prowadzę BDO w zakresie odpadów o kodzie 01 01 03*. Podmiot jest wpisany do rejestru. Mamy przedsiębiorcę, który przejmuje nasze odpady i zawsze wystawiam mu kartę przekazania odpadów. Oprócz odpadów medycznych o podanym kodzie, parę lat temu wynajmowaliśmy firmę, która odbierała nam odpady elektryczne, tzn. świetlówki. To było w momencie kiedy nie było jeszcze systemu BDO. Obecnie potrzebuję znowu wynająć taką firmę by odebrała nam świetlówki. Firma chce abyśmy wystawili im kartę w BDO. Czy muszę zgłaszać w urzędzie, że mamy nowy rodzaj odpadu? Czy mogę wystawić KPO bez zgłaszania? Ter odpady są odbierane raz na kilka lat. Firma nie zawiera umowy, tylko jednorazowo odbiera odpady. Czy w takiej sytuacji trzeba to gdzieś zgłaszać?



Trzeba złożyć w BDO wniosek aktualizacyjny dopisując kolejny kod odpadu w dziale XII - wytworzone odpady. Masz na to 30 dni od dnia wytworzenia tego rodzaju odpadu. W sprawozdaniu za rok 2023 będzie trzeba tez uwzględnić ten kod w dziale XI jako wytworzone.



"podmiot wytwarzający
rodzaje oraz ilości odpadów określone w załączniku do rozporządzenia w
sprawie rodzajów odpadów i ilości opadów, dla których nie ma obowiązku
prowadzenia ewidencji odpadów, nie musi prowadzić ich ewidencji –
jednocześnie nie ma obowiązku rejestracji w BDO" a tzn ,że nie musi się wpisywać do działu 12.  Jeżeli wytworzyliśmy i przekazaliśmy na KPO ,to sprawozdanie musi być.



F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter