Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

12 marzec 2023 o 01:16

Trzy lata funkcjonowania systemu. Trzeci rok wypełniam to sprawozdanie. I dalej nie mam pojęcia o co może chodzić twórcy opisów tych tabel. Nie rozumiem ich.   Zapytam, może ktos mnie oswieci.
 DZIAŁ III ODPADY POWSTAJĄCE W WYNIKU PROCESU ODZYSKU LUB UNIESZKODLIWIANIA . Jesli mamy już dokonany ODZYSK.Tym samym zakończony proces przetwarzania. Czyli to co powstało jest tym ODZYSKIEM (pożytkiem z przetwarzania). To o jakie odpady powstałe w wyniku procesu odzysku moze chodzić? Powstałe z czego? 

F4odpowiedz

Gość

12 marzec 2023 o 20:05

napisał:

Cześć,
działa Wam moduł w BDO do wprowadzenia sprawozdania o gospodarowaniu odpadami? od dwóch dni próbuje wprowadzić dane a sprawozdanie nie chce mi sie wczytać..



też nie potrafię 
F4odpowiedz

Gość

12 marzec 2023 o 22:08

napisał:

Cześć,
działa Wam moduł w BDO do wprowadzenia sprawozdania o gospodarowaniu odpadami? od dwóch dni próbuje wprowadzić dane a sprawozdanie nie chce mi sie wczytać..



Musisz się zalogować przez profil zaufany, inaczej nie zrobisz sprawozdania 
F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 01:56

napisał:


napisał:


Cześć,
działa Wam moduł w BDO do wprowadzenia sprawozdania o gospodarowaniu odpadami? od dwóch dni próbuje wprowadzić dane a sprawozdanie nie chce mi sie wczytać..





też nie potrafię 


U mnie opóźnienia. Otwiera się ale bez danych w tabelach. Tak jakby były utracone wpisy które były już zrobione. Dwa - samoistnie zmieniają się sumy. Raz wyswietla się jedna suma. Przy kolejnym otwarciu inna suma. 
F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

13 marzec 2023 o 07:44

napisał:


napisał:


Cześć,
działa Wam moduł w BDO do wprowadzenia sprawozdania o gospodarowaniu odpadami? od dwóch dni próbuje wprowadzić dane a sprawozdanie nie chce mi sie wczytać..





też nie potrafię 


czasami pomaga  zmiana przeglądarki
F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 09:47

Firma która przetwarza odpady - mam pytanie, w
dziale III tab. 1 - Odpady powstające w wyniku procesu odzysku lub
unieszkodliwiania - wprowadzam tutaj odpady, które powstały w
wyniku przetworzenia tj. odpady powstałe w instalacji? Ponieważ
jest też dział XI dotyczący wytwarzania odpadów w instalacji i
poza nią - tutaj wprowadzam te same dane?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

13 marzec 2023 o 10:18

napisał:

Firma która przetwarza odpady - mam pytanie, w

dziale III tab. 1 - Odpady powstające w wyniku procesu odzysku lub

unieszkodliwiania - wprowadzam tutaj odpady, które powstały w

wyniku przetworzenia tj. odpady powstałe w instalacji? Ponieważ

jest też dział XI dotyczący wytwarzania odpadów w instalacji i

poza nią - tutaj wprowadzam te same dane?


Tak dział 3 i 11 w sumie jest ,to samo.

W 11 musimy dodatkowo  podać wytworzenie poza instalacją(jeżeli takie wytwarzamy) i  podaniem gminy (jeżeli wytwarzamy w innym gminach)


F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 11:15

napisał:

Trzy lata funkcjonowania systemu. Trzeci rok wypełniam to sprawozdanie. I dalej nie mam pojęcia o co może chodzić twórcy opisów tych tabel. Nie rozumiem ich.   Zapytam, może ktos mnie oswieci.
 DZIAŁ III ODPADY POWSTAJĄCE W WYNIKU PROCESU ODZYSKU LUB UNIESZKODLIWIANIA . Jesli mamy już dokonany ODZYSK.Tym samym zakończony proces przetwarzania. Czyli to co powstało jest tym ODZYSKIEM (pożytkiem z przetwarzania). To o jakie odpady powstałe w wyniku procesu odzysku moze chodzić? Powstałe z czego? 


Nie mam żadnych odpadów powstających ponad ODZYSK. Składam DZIAŁ III z pustymi tabelami. Nie widzę tu żadnego sensu przedstawiania tych samych danych co w DZIAŁ XI o odpadach wytworzonych. Jak miałoby być to samo. Byłaby jedna nazwa odpadów, a są dwie.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

13 marzec 2023 o 12:24

napisał:


napisał:


Trzy lata funkcjonowania systemu. Trzeci rok wypełniam to sprawozdanie. I dalej nie mam pojęcia o co może chodzić twórcy opisów tych tabel. Nie rozumiem ich.   Zapytam, może ktos mnie oswieci.
 DZIAŁ III ODPADY POWSTAJĄCE W WYNIKU PROCESU ODZYSKU LUB UNIESZKODLIWIANIA . Jesli mamy już dokonany ODZYSK.Tym samym zakończony proces przetwarzania. Czyli to co powstało jest tym ODZYSKIEM (pożytkiem z przetwarzania). To o jakie odpady powstałe w wyniku procesu odzysku moze chodzić? Powstałe z czego? 



Nie mam żadnych odpadów powstających ponad ODZYSK. Składam DZIAŁ III z pustymi tabelami. Nie widzę tu żadnego sensu przedstawiania tych samych danych co w DZIAŁ XI o odpadach wytworzonych. Jak miałoby być to samo. Byłaby jedna nazwa odpadów, a są dwie.



Taki właśnie bezsens jest. W dziale 3 wytworzone rozbijamy na poszczególne instalacje , kody i co powstało z tych przetworzonych odpadów(kodów)

W dziale 11 wpisujemy ogólną masę wytworzonych odpadów powstałych w instalacji lub poza . Wytworzone odpady w instalacji dadzą tą samą masę  z tych dwóch działów (3,11) dodatkowo musimy wpisać co wytworzone poza instalacją. Mało tego- w dziale 13 również trzeba przepisać dane te same co 3


F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 12:47

Witam, czy w sprawozdaniu o wytwarzaniu i gospodarowaniu odpadami w dziale XII dot. zebranych odpadów umieszczamy tylko odpady zebrane na naszej decyzji na zbieranie czy również odpady magazynowane a później przekazane do przetwarzania? Posiadamy decyzję na zbieranie oraz przetwarzanie odpadów. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter