Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

11 styczeń 2023 o 09:19

napisał:


napisał:




napisał:



TAK URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE NIE WIEDZĄ TO SKĄD MY MAMY WIEDZIEĆ....
i ciekawe kiedy będziemy wiedzieć... jak zwykle na ostatnią chwilę ... i ciężko się będzie wyrobić ze sprawdzeniem (pewnie będzie pełno korekt).

Może warto zgłosić do obsługi bdo, żeby dopisali wyjaśnienia jakie kody mają się tam znaleźć. Ktoś wie gdzie to można zgłosić? im więcej nas zgłosi taki problem tym większe szanse, że dopiszą te konkretne kody w wyjaśnieniach ?..

napisał:






faktycznie, w tamtym roku tego nie było. Dzwoniłam do Urzędu ale Panie nie wiedzą jakie kody tam ująć bo jeszcze nie miały z tego szkolenia. Kabaret





Witam,



















Czy  firmy zbierające odpady w swoich sprawozdaniach do wójta, burmistrza, prezydenta miasta za 2022 r. podają również odpady BUDOWLANE?






































nie

To dlaczego w sprawozdaniach pojawiła się dodatkowa rubryka  o dopady budowalne?



















F4odpowiedz

Gość

12 styczeń 2023 o 07:11

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




TAK URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE NIE WIEDZĄ TO SKĄD MY MAMY WIEDZIEĆ....
i ciekawe kiedy będziemy wiedzieć... jak zwykle na ostatnią chwilę ... i ciężko się będzie wyrobić ze sprawdzeniem (pewnie będzie pełno korekt).

Może warto zgłosić do obsługi bdo, żeby dopisali wyjaśnienia jakie kody mają się tam znaleźć. Ktoś wie gdzie to można zgłosić? im więcej nas zgłosi taki problem tym większe szanse, że dopiszą te konkretne kody w wyjaśnieniach ?..

napisał:








faktycznie, w tamtym roku tego nie było. Dzwoniłam do Urzędu ale Panie nie wiedzą jakie kody tam ująć bo jeszcze nie miały z tego szkolenia. Kabaret






Witam,


























Czy  firmy zbierające odpady w swoich sprawozdaniach do wójta, burmistrza, prezydenta miasta za 2022 r. podają również odpady BUDOWLANE?




















































nie

To dlaczego w sprawozdaniach pojawiła się dodatkowa rubryka  o dopady budowalne?

Czy ktoś ma już w tej sprawie stanowisko któregoś z Urzędów Marszałkowskich? BDO oczywiście nie odpowie na takie pytanie, o wykładnię na ten temat należy pytać Ministerstwo lub Urzędy Marszałkowskie...
































F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

12 styczeń 2023 o 07:43

napisał:






TAK URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE NIE WIEDZĄ TO SKĄD MY MAMY WIEDZIEĆ....
i ciekawe kiedy będziemy wiedzieć... jak zwykle na ostatnią chwilę ... i ciężko się będzie wyrobić ze sprawdzeniem (pewnie będzie pełno korekt).

Może warto zgłosić do obsługi bdo, żeby dopisali wyjaśnienia jakie kody mają się tam znaleźć. Ktoś wie gdzie to można zgłosić? im więcej nas zgłosi taki problem tym większe szanse, że dopiszą te konkretne kody w wyjaśnieniach ?..

napisał:














Obsługa
BDO nic z tym nie zrobi. Twierdzą ,że są od "technicznych" spraw. Nie
pierwsze i nie ostatnie niejasności związane z BDO i nic nie da ,że
będziemy zgłaszać. Ludzie kompetentni pisma wysyłali w sprawach
związanych z funkcjonalnością BDO i żadnego odzewu. Proszę zajrzeć w zakładkę "aktualności"  i tam są pisma wysyłane do Ministerstwa i odp. od nich .


F4odpowiedz

Gość

12 styczeń 2023 o 15:07

Witam, mam pytanie dotyczące sprawozdania podmiotu zbierającego odpady komunalne, dokładnie chodzi działV Informacja o masie pozostałości z sortowania przeznaczonych do
składowania lub termicznego przekształcania, powstałych z zebranych
przez podmiot odpadów komunalnych czy w tym dziale podajmy talko odpady z grupy 19?

F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2023 o 10:46

Witam,
przekazaliśmy osobie fizycznej odpady opakowaniowe tj. kod 15 01 01 (kartony do przeprowadzki).
W dziale XIII tab. 5 uzupełniam dane, jednak nie wiem jaki proces odzysku tj. R dla tego kodu wpisać.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku pod Lp. 27 kod 15 01 01 jest proces odzysku R1 lub R11. Z tego co wiemy to opakowania kartonowe miały służyć do przeprowadzki, a nie wiemy już co dalej osoba fizyczna z nimi zrobi w związku z tym chyba najlepiej wpisać w tej tabeli proces odzysku R11?

F4odpowiedz

Mariusz W.

15 styczeń 2023 o 11:38

Jeśli chodzi o nową tabelę w dziale II Sprawozdania dla zbierającego odpady komunalne to Urzędy Marszałkowskie informują, że tam powinny być kody odpadu z grupy 17 (czyli w przypadku skupów złomu trzeba by wskazać odpady które są zbierane od osób fizycznych).

Urzędy miasta/gminy/powiatu nie do końca wiedziały, że to się zmieniło - pewnie będą się dowiadywać wraz ze składanymi sprawozdaniami.

Ja osobiście mam dylemat co zrobić, jeśli są zbierane odpady tylko z grupy 17. Ponieważ sprawozdanie dotyczy zebranych odpadów komunalnych - na ten moment wydaje mi się, że rozsądniej będzie mimo wszystko złożyć sprawozdanie i uzupełnić tylko tabelę B w dziale II.
W sprawozdaniu nie podaje się nigdzie ilości zagospodarowanych - w dziale 3 po najechaniu na znak zapytania jest komunikat, że podaje się odpady wyłączając odpady budowlane i remontowe.



F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2023 o 08:32

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:





TAK URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE NIE WIEDZĄ TO SKĄD MY MAMY WIEDZIEĆ....
i ciekawe kiedy będziemy wiedzieć... jak zwykle na ostatnią chwilę ... i ciężko się będzie wyrobić ze sprawdzeniem (pewnie będzie pełno korekt).

Może warto zgłosić do obsługi bdo, żeby dopisali wyjaśnienia jakie kody mają się tam znaleźć. Ktoś wie gdzie to można zgłosić? im więcej nas zgłosi taki problem tym większe szanse, że dopiszą te konkretne kody w wyjaśnieniach ?..

napisał:










faktycznie, w tamtym roku tego nie było. Dzwoniłam do Urzędu ale Panie nie wiedzą jakie kody tam ująć bo jeszcze nie miały z tego szkolenia. Kabaret







Witam,


































Czy  firmy zbierające odpady w swoich sprawozdaniach do wójta, burmistrza, prezydenta miasta za 2022 r. podają również odpady BUDOWLANE?




































































nie

To dlaczego w sprawozdaniach pojawiła się dodatkowa rubryka  o dopady budowalne?


Czy ktoś ma już w tej sprawie stanowisko któregoś z Urzędów Marszałkowskich? BDO oczywiście nie odpowie na takie pytanie, o wykładnię na ten temat należy pytać Ministerstwo lub Urzędy Marszałkowskie...



Na pytanie skierowane do Urzędu Marszałkowskiego odpowiadają, że nie mieli szkolenia jeszcze i też pierwsze słyszą, że został dodany nowy dział... a termin leci...
















































F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2023 o 08:36

napisał:


Jeśli chodzi o nową tabelę w dziale II Sprawozdania dla zbierającego odpady komunalne to Urzędy Marszałkowskie informują, że tam powinny być kody odpadu z grupy 17 (czyli w przypadku skupów złomu trzeba by wskazać odpady które są zbierane od osób fizycznych).


Urzędy miasta/gminy/powiatu nie do końca wiedziały, że to się zmieniło - pewnie będą się dowiadywać wraz ze składanymi sprawozdaniami.



Ja osobiście mam dylemat co zrobić, jeśli są zbierane odpady tylko z grupy 17. Ponieważ sprawozdanie dotyczy zebranych odpadów komunalnych - na ten moment wydaje mi się, że rozsądniej będzie mimo wszystko złożyć sprawozdanie i uzupełnić tylko tabelę B w dziale II.
W sprawozdaniu nie podaje się nigdzie ilości zagospodarowanych - w dziale 3 po najechaniu na znak zapytania jest komunikat, że podaje się odpady wyłączając odpady budowlane i remontowe.








a jakaś podstawa prawna, że te 17 muszą być te 17 przez zbierających ?

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2023 o 08:50

napisał:


napisał:




Jeśli chodzi o nową tabelę w dziale II Sprawozdania dla zbierającego odpady komunalne to Urzędy Marszałkowskie informują, że tam powinny być kody odpadu z grupy 17 (czyli w przypadku skupów złomu trzeba by wskazać odpady które są zbierane od osób fizycznych).



Urzędy miasta/gminy/powiatu nie do końca wiedziały, że to się zmieniło - pewnie będą się dowiadywać wraz ze składanymi sprawozdaniami.





Ja osobiście mam dylemat co zrobić, jeśli są zbierane odpady tylko z grupy 17. Ponieważ sprawozdanie dotyczy zebranych odpadów komunalnych - na ten moment wydaje mi się, że rozsądniej będzie mimo wszystko złożyć sprawozdanie i uzupełnić tylko tabelę B w dziale II.
W sprawozdaniu nie podaje się nigdzie ilości zagospodarowanych - w dziale 3 po najechaniu na znak zapytania jest komunikat, że podaje się odpady wyłączając odpady budowlane i remontowe.















a jakaś podstawa prawna, że te 17 muszą być te 17 przez zbierających ?



A jaka jest podstawa prawne, ze muszę ( czy też w ubiegłych latach) trzeba było ujawniać tajemnicę handlową w postaci " instalacji" ?

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2023 o 09:06

Czy spoób zagospodarowania do sprawozdania wójta, zaciągamy ze sprawzdań od firm odbierających (umowa z urzędem), czy z informacji PSZOK o masie odpadów poddanych recyklingowi i przygotowania do ponownego użycia/ poddanych odzyskowi z pisma którym termin upływa i mają złożyć do 15 stycznia ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter