Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 styczeń 2022 o 14:15


Witam, czy jest ktoś mi w stanie podpowiedzieć, jak obliczyć krok po kroku poziom recyklingu?

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2022 o 14:18

napisał:

CZY FIRMY WYKAZUJA ODPADY Z GR 17 W SPRAWOZDANIACH ?? SKORO TO NIE JEST JUŻ ODPAD KOMUNALNY?



Tak, w sprawozdaniu za 2021 wykazuje się również odpady budowlane, bo wtedy obowiązywała inna definicja odpadów komunalnych
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2022 o 15:05

napisał:



Jesteśmy firmą prowadzącą Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów

Komunalnych. Obsługujemy 3 Gminy i składamy do nich standardowe

sprawozdanie roczne. Sprawozdanie to zawiera również zebrany

sprzęt ZSEE o kodach 20 01 35* i 20 01 36 ze wskazaniem firmy,

która ten sprzęt od nas odbiera. Nie magazynujemy ZSEE dłużej niż

miesiąc. Chciałabym zapytać czy jako PSZOK w tej sytuacji

jesteśmy zobowiązani złożyć również sprawozdanie do Urzędu

Marszałkowskiego dot. tego samego ZSEE o w/w kodach? Taka sytuacja

zdubluje wartości zebranego ZSEE. To samo dotyczy baterii o kodzie

20 01 33* - czy mamy obowiązek składania sprawozdania do Urzędu

Marszałkowskiego?


Do Marszałka sprawozdanie w zakresie zbierania odpadów w PSZOK nie składa się. Jak wejdziesz w dział zbieranie w tabelę to przy znaku zapytanie jest informacją, że nie dotyczy ono zbierania w zakresie PSZOK tzn. odnośnik do artykułu w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminie w zakresie tego, który przekazuje Burmistrzowi sprawozdanie w zakresie prowadzącego PSZOK.  Dział i tabela z ZSEE tak w sprawozdaniu do Marszałka. W zakresie baterii, tylko zbierający przekazujący bezpośrednio prowadzącemu zakład przetwarzanie, a nie np. kolejnemu zbierającemu, tak to dzisiaj rozczytałem, art, 59 ust. 3 ustawy o bateriach i akumulatorach.





F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

24 styczeń 2022 o 22:53

napisał:


napisał:


Czy ktoś wie, kiedy zacznie działać Dział IV pkt A w sprawozdawczości?





W środę 19 stycznia dzwoniłem na infolinię i miła Pani powiedziała mi, że na weekend planują aktualizację i może naprawią ten dział, a jak nie naprawią, to kazała wysyłać niewypełnione sprawozdania. Śmiech na sali. Ciekawy czy twórcy BDO będą za nas płacili kary za nierzetelne wypełnienie sprawozdań. Dzisiaj chyba napiszę jakąś skargę do ministra.

Chyba skarga podziałała :-) bo zaczęło w końcu działać. Dział VI A jest znowu dostępny.

F4odpowiedz

Karolina123

25 styczeń 2022 o 09:18

 dziale VIA uwzględniamy odpady z grupy 15 i 20i uwzględniamy też  powstałe z przetworzenia z odpadów z tych grup np.   z 20 03 01 odpady surowcowe wytworzone przekazane od odzysk i recyklingu  np. ex 15 01 01 tylko jak zaznaczam checkbox ex to wtedy należy podać masę odebranych odpadów komunalnych, która przy wpisaniu kolejnych odpadów surowców wytworzonych i przekazanych do odzysku  z odpadów o kodzie 20 0301 np ex15 01 02, ex 15 01 07  się sumuje i  czy w takim przypadku nie należy wpisywać tu masy odpadów  odebranych czy nie zaznaczać ex( ale ex mamy w decyzji przy wytworzonych)?

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2022 o 09:32

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:





Witam
Mam pytanie czy DZIAŁ III TABELA A: INFORMACJA O ODPADACH KOMUNALNYCH NIEULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI uzupełniamy tylko informacją o tym co przetworzyliśmy z danego roku czy też i to co przetworzyliśmy z odpadów zmagazynowanych?

Z perspektywy ostatniej zmiany sprawozdania że w dziale IV należy podać informacje o magazynach ze wszystkich okresów to wydawałoby się że trzeba dać informacje o wszystkich przetworzonych nawet zmagazynowanych bo wtedy będzie jakiś bilans
magazyn + odebrane - przetworzone = stan końcowy

Urzędnicy do tej pory chcieli żeby dział II - dział III = dział IV - i to musiało grać

Jak teraz w dziale IV dopiszemy magazyny z lat poprzednich to znów będzie nie tak.
Proszę o pomoc w tej sprawie - bo nie wiem co pisać w tym DZIALE III A











Pani na szkoleniu mówiła, że musi się bilansować, czyli uwzględniamy te zmagazynowane też.








Właśnie jak uwzględnię te przetworzone z magazynu to będę miała na minusie bo miałam 10 Mg na magazynie (czego nie wpisuję w sprawozdaniu) odebrałam 20 i przetworzyłam 30 (bo 10 Mg z magazynu) i w dziale IV mam 0 stan końcowy i bilans sie nie zgadza bo 20 - 30 daje mi wartość ujemną (zaraz będą dopytywać że więcej przetworzyłam niż odebrałam...
Bardzo proszę Państwa o podpowiedź bo w ogóle nie wiem co robić



Witam. Próbowali Państwo zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie BDO odnośnie sprawozdawczości?
https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/

w FILMY – KROK PO KROKU SYSTEM BDO pkt. 7. Każdy z modułów jest tam szczegółowo omówiony. Jeśli tam nie ma zawartej informacji to proszę zadzwonić na INFOLINIĘ BDO -  22 34 04 050

Pozdrawiam.





Tak. Niestety nie rozjasnia to sprawy. Instruktaż nie wyjasnia czym są odpady ODBIERANE i MAGAZNOWANE. Potrzebujemy prostej informacji. O które odpady chodzi ? Co to za rodzaj odpadów ODBIERANE i MAGAZYNOWANE. Dwojakie odpady w jednym?



Nawet Urząd Marszałkowski chyba nie wie, bo odsyła do kontaktu w tej sprawie z właściwym Urzędem Miasta lub Gminy.

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2022 o 09:36

napisał:



A czytaliście już Państwo wyjaśnienia Ministra Klimatu i Środowiska na stronie BDO dotyczące sposobu obliczania poziomu składowania odpadów komunalnych oraz formy w jakiej należy dodać wyliczenia do sprawozdania komunalnego??? :Uzyskany poziom składowania [%] należy załączyć jako dodatkowy plik w formacie pdf lub zip wybierając ostatni dział formularza sprawozdawczego DOKUMENTY i sekcję INNY DOKUMENT.




Oczywiście komunikat stosunkowo szybko ogłoszony jak co roku przy sprawozdawczości.






Witam czy ktoś wie może czy ten poziom składowani za 2020 i 2021 faktycznie mamy załączać do sprawozdania komunalnego?
F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2022 o 10:57

Z tym -Osiągnięty poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu [%] Dział VI Tabela A to jakaś czarna masa, jak mam wyliczyć % jak zbieraliśmy z danej gminy odpady tylko przez 2 miesiące roku kalendarzowego? Mam z dwóch miesięcy wyliczyć poziom recyklingu, to mi wychodzi ok 2% odzysku. Powinna być jakaś formułka, gdzie wpisuje się tylko w kratki jakieś sumy i niech to sobie samo oblicza, twórcy BDO wiedzą, że istnieje coś takiego jak exel?

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2022 o 12:23

Witam ,

Mam pytanie czy opłatę za pełnomocnictwo wpłacamy na konto  każdego urzędu miasta lub gminy dla którego przygotowujemy sprawozdanie ?

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2022 o 15:25

napisał:



Witam ,




Mam pytanie czy opłatę za pełnomocnictwo wpłacamy na konto  każdego urzędu miasta lub gminy dla którego przygotowujemy sprawozdanie ?





Tak, opłatę za pełnomocnictwo uiszczamy na konto bankowe urzędu do którego wysyłamy sprawozdanie.  
Jeśli np. składamy sprawozdanie w Łódzkim i Ślaskim opłatę uiszczam na konta obu urzędów (

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter