Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Karo

21 styczeń 2022 o 11:47

A czytaliście już Państwo wyjaśnienia Ministra Klimatu i Środowiska na stronie BDO dotyczące sposobu obliczania poziomu składowania odpadów komunalnych oraz formy w jakiej należy dodać wyliczenia do sprawozdania komunalnego??? :Uzyskany poziom składowania [%] należy załączyć jako dodatkowy plik w formacie pdf lub zip wybierając ostatni dział formularza sprawozdawczego DOKUMENTY i sekcję INNY DOKUMENT.

Oczywiście komunikat stosunkowo szybko ogłoszony jak co roku przy sprawozdawczości.

F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 12:14

napisał:


napisał:




napisał:



Próbował ktoś czy system pozwala w ogóle złożyć sprawozdanie bez wypełnionego tego działu VI A?







Sprawozdania trzeba złożyć do końca stycznia, poczekam aż to naprawią, nie chce mi się później odbierać telefonów z urzędów i się tłumaczyć za program.







To możesz się niedoczekać i  dostac karę za nieterminowe złożenie sprawozdania .




Chyba lepiej złożyc bez jednego działu ale w terminie a pozniej to uzupełnić samemu jak zacznie działać lub na wezwanie organu.



Ja właśnie tak zrobię, poczekam do 31 stycznia i jak nadal nie będzie działać, to wyślę bez tego punktu. 

F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 12:37

napisał:



A czytaliście już Państwo wyjaśnienia Ministra Klimatu i Środowiska na stronie BDO dotyczące sposobu obliczania poziomu składowania odpadów komunalnych oraz formy w jakiej należy dodać wyliczenia do sprawozdania komunalnego??? :Uzyskany poziom składowania [%] należy załączyć jako dodatkowy plik w formacie pdf lub zip wybierając ostatni dział formularza sprawozdawczego DOKUMENTY i sekcję INNY DOKUMENT.




Oczywiście komunikat stosunkowo szybko ogłoszony jak co roku przy sprawozdawczości.






Ale to chyba dotyczy tylko sprawozdań, które gminy składają do marszałka do końca marca i marszałek do ministerstwa do 15 lipca. 
F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 12:56

napisał:

Czy jeżeli utworzę i wypełnię sprawozdania komunalne z konta użytkownika podrzędnego, to czy później użytkownik główny będzie je widział i miał możliwość złożenia tych sprawozdań?



tak
F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 17:13

napisał:

Witam
Mam pytanie czy DZIAŁ III TABELA A: INFORMACJA O ODPADACH KOMUNALNYCH NIEULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI uzupełniamy tylko informacją o tym co przetworzyliśmy z danego roku czy też i to co przetworzyliśmy z odpadów zmagazynowanych?

Z perspektywy ostatniej zmiany sprawozdania  że w dziale IV należy podać informacje o magazynach ze wszystkich okresów  to wydawałoby się że trzeba dać informacje o wszystkich przetworzonych nawet zmagazynowanych bo wtedy będzie jakiś bilans
magazyn + odebrane - przetworzone = stan końcowy

Urzędnicy do tej pory chcieli żeby dział II - dział III = dział IV - i to musiało grać

Jak teraz w dziale IV dopiszemy magazyny z lat poprzednich to znów będzie nie tak.
Proszę o pomoc w tej sprawie - bo nie wiem co pisać w tym DZIALE III A



Pani na szkoleniu mówiła, że musi się bilansować, czyli uwzględniamy te zmagazynowane też.
F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 17:33


SPRAWOZDANIE PODMIOTU ODBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI

Dział IV Informacja o odebranych i magazynowanych odpadach komunalnych 

- czy dotyczy odpadów zmagazynowanych wyłącznie przez podmiot odbierający czy też jeśli podmiot przekazał wszystkie odpady do zakładu zagospodarowania, a zakład zmagazynował to też trzeba te odpady w tym miejscu wykazać?

F4odpowiedz

Gość

22 styczeń 2022 o 15:10

napisał:





SPRAWOZDANIE PODMIOTU ODBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI



Dział IV Informacja o odebranych i magazynowanych odpadach komunalnych 


- czy dotyczy odpadów zmagazynowanych wyłącznie przez podmiot odbierający czy też jeśli podmiot przekazał wszystkie odpady do zakładu zagospodarowania, a zakład zmagazynował to też trzeba te odpady w tym miejscu wykazać?




Dołaczam do pytania. Też się zastanawiam czy chodzi tu o wszystkie odpady odbierane przez cały rok, w tym magazynowane. Czy tylko o faktyczny stan magazynu. Czyli o faktyczą ilosc odpadów pozostających w magazynie na koniec roku, których to nie zdążono jeszcze przekazać dalej. Która wartoscia są te ODEBRANE i MAGAZYNOWANE odpady ?

F4odpowiedz

Gość

22 styczeń 2022 o 19:23

napisał:


napisał:


Witam
Mam pytanie czy DZIAŁ III TABELA A: INFORMACJA O ODPADACH KOMUNALNYCH NIEULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI uzupełniamy tylko informacją o tym co przetworzyliśmy z danego roku czy też i to co przetworzyliśmy z odpadów zmagazynowanych?

Z perspektywy ostatniej zmiany sprawozdania  że w dziale IV należy podać informacje o magazynach ze wszystkich okresów  to wydawałoby się że trzeba dać informacje o wszystkich przetworzonych nawet zmagazynowanych bo wtedy będzie jakiś bilans
magazyn + odebrane - przetworzone = stan końcowy

Urzędnicy do tej pory chcieli żeby dział II - dział III = dział IV - i to musiało grać

Jak teraz w dziale IV dopiszemy magazyny z lat poprzednich to znów będzie nie tak.
Proszę o pomoc w tej sprawie - bo nie wiem co pisać w tym DZIALE III A





Pani na szkoleniu mówiła, że musi się bilansować, czyli uwzględniamy te zmagazynowane też.


Właśnie jak uwzględnię te przetworzone z magazynu to będę miała na minusie bo miałam 10 Mg na magazynie (czego nie wpisuję w sprawozdaniu) odebrałam 20 i przetworzyłam 30 (bo 10 Mg z magazynu) i w dziale IV mam 0 stan końcowy i bilans sie nie zgadza bo 20 - 30 daje mi wartość ujemną (zaraz będą dopytywać że więcej przetworzyłam niż odebrałam...
Bardzo proszę Państwa o podpowiedź bo w ogóle nie wiem co robić 
F4odpowiedz

Amarant

24 styczeń 2022 o 08:33

napisał:


napisał:




napisał:



Witam
Mam pytanie czy DZIAŁ III TABELA A: INFORMACJA O ODPADACH KOMUNALNYCH NIEULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI uzupełniamy tylko informacją o tym co przetworzyliśmy z danego roku czy też i to co przetworzyliśmy z odpadów zmagazynowanych?

Z perspektywy ostatniej zmiany sprawozdania że w dziale IV należy podać informacje o magazynach ze wszystkich okresów to wydawałoby się że trzeba dać informacje o wszystkich przetworzonych nawet zmagazynowanych bo wtedy będzie jakiś bilans
magazyn + odebrane - przetworzone = stan końcowy

Urzędnicy do tej pory chcieli żeby dział II - dział III = dział IV - i to musiało grać

Jak teraz w dziale IV dopiszemy magazyny z lat poprzednich to znów będzie nie tak.
Proszę o pomoc w tej sprawie - bo nie wiem co pisać w tym DZIALE III A







Pani na szkoleniu mówiła, że musi się bilansować, czyli uwzględniamy te zmagazynowane też.




Właśnie jak uwzględnię te przetworzone z magazynu to będę miała na minusie bo miałam 10 Mg na magazynie (czego nie wpisuję w sprawozdaniu) odebrałam 20 i przetworzyłam 30 (bo 10 Mg z magazynu) i w dziale IV mam 0 stan końcowy i bilans sie nie zgadza bo 20 - 30 daje mi wartość ujemną (zaraz będą dopytywać że więcej przetworzyłam niż odebrałam...
Bardzo proszę Państwa o podpowiedź bo w ogóle nie wiem co robić

Witam. Próbowali Państwo zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie BDO odnośnie sprawozdawczości?
https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/

w FILMY – KROK PO KROKU SYSTEM BDO pkt. 7. Każdy z modułów jest tam szczegółowo omówiony. Jeśli tam nie ma zawartej informacji to proszę zadzwonić na INFOLINIĘ BDO -  22 34 04 050

Pozdrawiam. 
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2022 o 09:57

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam
Mam pytanie czy DZIAŁ III TABELA A: INFORMACJA O ODPADACH KOMUNALNYCH NIEULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI uzupełniamy tylko informacją o tym co przetworzyliśmy z danego roku czy też i to co przetworzyliśmy z odpadów zmagazynowanych?

Z perspektywy ostatniej zmiany sprawozdania że w dziale IV należy podać informacje o magazynach ze wszystkich okresów to wydawałoby się że trzeba dać informacje o wszystkich przetworzonych nawet zmagazynowanych bo wtedy będzie jakiś bilans
magazyn + odebrane - przetworzone = stan końcowy

Urzędnicy do tej pory chcieli żeby dział II - dział III = dział IV - i to musiało grać

Jak teraz w dziale IV dopiszemy magazyny z lat poprzednich to znów będzie nie tak.
Proszę o pomoc w tej sprawie - bo nie wiem co pisać w tym DZIALE III A









Pani na szkoleniu mówiła, że musi się bilansować, czyli uwzględniamy te zmagazynowane też.






Właśnie jak uwzględnię te przetworzone z magazynu to będę miała na minusie bo miałam 10 Mg na magazynie (czego nie wpisuję w sprawozdaniu) odebrałam 20 i przetworzyłam 30 (bo 10 Mg z magazynu) i w dziale IV mam 0 stan końcowy i bilans sie nie zgadza bo 20 - 30 daje mi wartość ujemną (zaraz będą dopytywać że więcej przetworzyłam niż odebrałam...
Bardzo proszę Państwa o podpowiedź bo w ogóle nie wiem co robić


Witam. Próbowali Państwo zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie BDO odnośnie sprawozdawczości?
https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/

w FILMY – KROK PO KROKU SYSTEM BDO pkt. 7. Każdy z modułów jest tam szczegółowo omówiony. Jeśli tam nie ma zawartej informacji to proszę zadzwonić na INFOLINIĘ BDO -  22 34 04 050

Pozdrawiam. 


Tak. Niestety nie rozjasnia to sprawy. Instruktaż nie wyjasnia czym są odpady ODBIERANE i MAGAZNOWANE. Potrzebujemy prostej informacji. O które odpady chodzi ? Co to za rodzaj odpadów ODBIERANE i MAGAZYNOWANE. Dwojakie odpady w jednym?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter