Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

23 marzec 2021 o 13:35

napisał:

Witam, Poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji i przekazanych do składowania wyszedł mi 20%. W rozporządzeniu jest podane, że gmina musi osiągnąć 35% za rok 2020. Czy to oznacza, że mieszczę się w prawidłowej wartości?



Z biodegradowalnymi im mniej tym lepiej, odwrotnie niż z poziomami recyklingu.
F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 13:41

napisał:

Witam,
Czy jest jakiś termin za ukaranie firmy za niezłożenie w terminie sprawozdania i nieosiągnięcia recyklingu?



Jeśli pytanie jest o sprawozdania komunalne, to 100 zł za każdy dzień zwłoki w złożeniu sprawozdania, maksymalnie za rok (36500 zł). Kara obligatoryjna zapisana w ustawie, za każde sprawozdanie, za każdą gminę.
Nie ma takiej kary w przypadku sprawozdania o odpadach.
F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 13:42

kogo ukarać za nieterminowe sprawozdanie? firmy zbierające i odbierające odpady?

F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 13:45

napisał:

Czy bedzie jakas kara? czy może Marszałek bedzie wzywał do ewentualnej korekty w przypadku gdy brak będzie pełnomocnictwa od firm składających do wójta/burmistrza/prezydenta miasta sprawozdania?
Ma ktoś może wiedzę na ten temat ??


będzie wzywał do korekty, ja tak miałam

F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 13:48

napisał: Czy nie powini nam przedłużyc terminu składania sprawozdania? moim zdanie powinni sprawdzić za 2019 rok a nastepnie zebysmy mieli czas na zrobienie korety i nauczyli sie jak to ma być zrobione? nikt nie wie do konca jak te działy maja byc wypelnione nikt nie potrafi dobrze zrobić tego sprawozdania zarówno podmioty jak i urzednicy..nie mowiac ze pracownicy od marszałka równiez nie potrafia podac postawowych odpowiedzi na nurtujace pytrania dot. sprawozdania  i pewnie jest tak ze jesli ktos popelnil blad w złożónym sprawozdaniu za 2019 r. to i zrobi go w 2020 r.
A my po wakacjach bedziemy miec 2 sprawozdania do poprawy i wez tu dojdz do ładu z wszystkim.. to wszystko to jakies nieporozumienie.


napisał:


Nie mam jeszcze sprawdzonego sprawozdania za 2019 rok, minęło już parę dobrych miesięcy od jego złożenia i cały czas ten sam status w systemie "Złożone". Nie mam pojęcia do kiedy właściwy Urząd Marszałkowski ma czas na to aby sprawdzić Sprawozdanie za 2019 rok i zmienić jego status?. Do właściwego UM nie mogę dodzwonić się, nikt nie odbiera tel. Domyślam się, że pewnie czekali aż złożone zostaną również Sprawozdania za 2020 rok żeby za jednym razem sprawdzić te z 2019 roku i te z 2020 roku. Jest to logiczne, bo po co robić sobie podwójną robotę, jak za jednym razem danemu podmiotowi można sprawdzić Sprawozdania z 2 lat. Czy ktoś z Państwa orientuje się co w przypadku jak sprawdzą i każą zrobić korektę do złożonego już wcześniej Sprawozdania, ile czasu ma się na jej zrobienie?. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.





Mam to samo, masakra




F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 20:27

napisał:


napisał: Czy nie powini nam przedłużyc terminu składania sprawozdania? moim zdanie powinni sprawdzić za 2019 rok a nastepnie zebysmy mieli czas na zrobienie korety i nauczyli sie jak to ma być zrobione? nikt nie wie do konca jak te działy maja byc wypelnione nikt nie potrafi dobrze zrobić tego sprawozdania zarówno podmioty jak i urzednicy..nie mowiac ze pracownicy od marszałka równiez nie potrafia podac postawowych odpowiedzi na nurtujace pytrania dot. sprawozdania  i pewnie jest tak ze jesli ktos popelnil blad w złożónym sprawozdaniu za 2019 r. to i zrobi go w 2020 r.
A my po wakacjach bedziemy miec 2 sprawozdania do poprawy i wez tu dojdz do ładu z wszystkim.. to wszystko to jakies nieporozumienie.




napisał:



Nie mam jeszcze sprawdzonego sprawozdania za 2019 rok, minęło już parę dobrych miesięcy od jego złożenia i cały czas ten sam status w systemie "Złożone". Nie mam pojęcia do kiedy właściwy Urząd Marszałkowski ma czas na to aby sprawdzić Sprawozdanie za 2019 rok i zmienić jego status?. Do właściwego UM nie mogę dodzwonić się, nikt nie odbiera tel. Domyślam się, że pewnie czekali aż złożone zostaną również Sprawozdania za 2020 rok żeby za jednym razem sprawdzić te z 2019 roku i te z 2020 roku. Jest to logiczne, bo po co robić sobie podwójną robotę, jak za jednym razem danemu podmiotowi można sprawdzić Sprawozdania z 2 lat. Czy ktoś z Państwa orientuje się co w przypadku jak sprawdzą i każą zrobić korektę do złożonego już wcześniej Sprawozdania, ile czasu ma się na jej zrobienie?. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.







Mam to samo, masakra





Nie trzeba  robić  błędów 
N



F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 09:00



potrzbuje pomocy :
"Masa zmieszanych odpadów komunalnych odebranych przez gminę/ w gminie w ostatnim półroczu poprzedzającym rok sprawozdawczy"

JAK TO OBLICZYĆ?? WZIĄĆ CAŁY ROK I PODZIELIĆ NA 2 ?


F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 09:03

napisał:


napisał:


Czy bedzie jakas kara? czy może Marszałek bedzie wzywał do ewentualnej korekty w przypadku gdy brak będzie pełnomocnictwa od firm składających do wójta/burmistrza/prezydenta miasta sprawozdania?
Ma ktoś może wiedzę na ten temat ??



będzie wzywał do korekty, ja tak miałam



nawet jeśli pewnomocnictwo jest z tamtego roku a jest napisane na nim na czas nieokreślony?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

24 marzec 2021 o 12:08

napisał:

kogo ukarać za nieterminowe sprawozdanie? firmy zbierające i odbierające odpady?


A co to znaczy "kogo ukarać". Za sprawozdanie odpowiada każdy wytwórca. Nawet jak prowadzi sie uproszczoną ew. ,to i tak trzeba składać sprawozdanie.

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 12:19

napisał:


napisał:




napisał: Czy nie powini nam przedłużyc terminu składania sprawozdania? moim zdanie powinni sprawdzić za 2019 rok a nastepnie zebysmy mieli czas na zrobienie korety i nauczyli sie jak to ma być zrobione? nikt nie wie do konca jak te działy maja byc wypelnione nikt nie potrafi dobrze zrobić tego sprawozdania zarówno podmioty jak i urzednicy..nie mowiac ze pracownicy od marszałka równiez nie potrafia podac postawowych odpowiedzi na nurtujace pytrania dot. sprawozdania  i pewnie jest tak ze jesli ktos popelnil blad w złożónym sprawozdaniu za 2019 r. to i zrobi go w 2020 r.
A my po wakacjach bedziemy miec 2 sprawozdania do poprawy i wez tu dojdz do ładu z wszystkim.. to wszystko to jakies nieporozumienie.






napisał:




Nie mam jeszcze sprawdzonego sprawozdania za 2019 rok, minęło już parę dobrych miesięcy od jego złożenia i cały czas ten sam status w systemie "Złożone". Nie mam pojęcia do kiedy właściwy Urząd Marszałkowski ma czas na to aby sprawdzić Sprawozdanie za 2019 rok i zmienić jego status?. Do właściwego UM nie mogę dodzwonić się, nikt nie odbiera tel. Domyślam się, że pewnie czekali aż złożone zostaną również Sprawozdania za 2020 rok żeby za jednym razem sprawdzić te z 2019 roku i te z 2020 roku. Jest to logiczne, bo po co robić sobie podwójną robotę, jak za jednym razem danemu podmiotowi można sprawdzić Sprawozdania z 2 lat. Czy ktoś z Państwa orientuje się co w przypadku jak sprawdzą i każą zrobić korektę do złożonego już wcześniej Sprawozdania, ile czasu ma się na jej zrobienie?. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.









Mam to samo, masakra









Nie trzeba  robić  błędów 
N




Co do komentarza "Nie trzeba robić błędów" odpowiem: Nie myli się ten kto nic nie robi.



F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter